MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Ostrożnie w górach – zagrożenie czyha

Wiadomości: KARKONOSZE
Wtorek, 7 grudnia 2010, 7:54
Aktualizacja: 7:54
Autor: Angela
Fot. KPN
Intensywne opady śniegu, zalegająca na szlakach pokrywa śnieżna oraz wzrost zagrożenia lawinowego – to przyczyny wczorajszego zamknięcia sześciu odcinków szlaków w Karkonoszach. Odcinki zostaną wyłączone z ruchu do końca zimy.

Od wczoraj (06.12) na okres zimy zamknięty został odcinek szlaku turystycznego od Schroniska Pod Łabskim Szczytem nad Śnieżne Kotły (znaki żółte). Obecnie obowiązuje tam tyczkowany wariant zimowy od schroniska do czerwonego szlaku granicznego. Turyści nie mogą też korzystać dwóch innych odcinków: od Schroniska Pod Łabskim Szczytem przez Śnieżne Kotły do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem (znaki zielone) oraz z odcinka szlaku zielonego (Ścieżka nad Reglami) od górnej stacji kolei linowej na Szrenicę do Mokrej Przełęczy.

Wcześniej natomiast zamknięto odcinek szlaku żółtego od schroniska Strzecha Akademicka przez Biały Jar na Kopę, odcinek szlaku czerwonego prowadzący przez Kocioł Łomniczki - od Schroniska nad Łomniczką do schroniska Dom Śląski oraz odcinek szlaku niebieskiego w Kotle Małego Stawu od Domku Myśliwskiego KPN do schroniska Samotnia.

Pracownicy KPN przypominają, że każdy turysta, który zostanie zauważony na zamkniętym szlaku, zostanie pouczony i zawrócony. Bezmyślnych wędrujących, którzy zdecydują się na wycieczkę po zamkniętym szlaku, spotkać mogą jednak o wiele poważniejsze konsekwencje – utrata zdrowia a nawet życia. Dlatego wybierając się w góry należy kierować się więc zdrowym rozsądkiem. Goprowcy przypominają, że wybierając się w góry należy pamiętać o odpowiedniej odzieży i obuwiu, oraz zabraniem ze sobą ciepłych napojów i posiłku czy telefonu komórkowego. Nie należy też schodzić ze szlaków czy wędrować po zmroku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Drastyczne billboardy

Przygoda w górach  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~s... 7-12-2010 10:22
i tak pewnie znajdzie się jeden z drugim, którym żadne zakazy nie są strasznie...
~tomekkk 7-12-2010 10:28
Wystarczyłoby obciążyć takich cwaniaków kosztami ewentualnej akcji ratunkowej - to skutecznie studzi ciekawość (...)
~ 7-12-2010 10:45
to moze inaczej. ktore szlaki sa otwarte?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Nieczynne place zabaw

Czarnoborska telewizja

Nadbrzeżna gotowa

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1285
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%