MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Ostro–kwaśne grafiki w „Korytarzu”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 11 czerwca 2008, 8:12
Aktualizacja: 8:12
Autor: Mar
Fot. Mar
– W czasie gdy grafika kojarzy się z komputerem, a rysunek – z techniką cyfrową tutaj można zobaczyć pierwotne znaczenie tych słów – mówiła Maria Szubart, otwierając we wtorek wystawę w Galerii Pod Brązowym Jeleniem.

Wernisaż wystawy prac graficznych odbyły się w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się w we wtorek. Przybyli mieli okazję zobaczyć prace autorstwa ośmiu adeptów warsztatów graficznych, które odbyły się na przełomie 2007 i 2008 roku.

Wystawa nazywa się Ostro-Kwaśne i doskonale opisuje różnorodność prac uczestników warsztatów. – Niezwykłe było obserwowanie jak ludzie, dla których techniki graficzne były zupełnie obce i po raz pierwszy brali do rąk rylec dłuto czy ołówek odkrywali nowy świat – mówił prowadzący warsztaty Marek Liksztet. – Mam nadzieję, że warsztaty staną się stałym punktem programu – dodał.

Zachwycała różnorodność form, technik, użycie kolorów. Każdy z wielu niewielkich obrazków odciśniętych z form to inna kraina wyobraźni i techniki użytej przy okiełznaniu pomysłu twórcy.

Warto przy okazji spaceru śródmiejskim traktem wstąpić do siedziby Jeleniogórskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć prezentowane tam dzieła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Roboty na Dworcowej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 11-06-2008 20:35
..~Papillon..skrzydelkiem uderza,a to jest ..w moim odczuciu grafika.~Vernissage grafiki wprowadzi Jelonkowiczow..do swiata magii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Docenili grupę wieńcową

Forex trading od podstaw. Czym jest i jak zacząć inwestować?

Harcerze z nową siedzibą

Rok Anioła?

Nowa trasa przyrodnicza

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
968
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%