MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ostro–kwaśne grafiki w „Korytarzu”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 11 czerwca 2008, 8:12
Aktualizacja: 8:12
Autor: Mar
Fot. Mar
– W czasie gdy grafika kojarzy się z komputerem, a rysunek – z techniką cyfrową tutaj można zobaczyć pierwotne znaczenie tych słów – mówiła Maria Szubart, otwierając we wtorek wystawę w Galerii Pod Brązowym Jeleniem.

Wernisaż wystawy prac graficznych odbyły się w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się w we wtorek. Przybyli mieli okazję zobaczyć prace autorstwa ośmiu adeptów warsztatów graficznych, które odbyły się na przełomie 2007 i 2008 roku.

Wystawa nazywa się Ostro-Kwaśne i doskonale opisuje różnorodność prac uczestników warsztatów. – Niezwykłe było obserwowanie jak ludzie, dla których techniki graficzne były zupełnie obce i po raz pierwszy brali do rąk rylec dłuto czy ołówek odkrywali nowy świat – mówił prowadzący warsztaty Marek Liksztet. – Mam nadzieję, że warsztaty staną się stałym punktem programu – dodał.

Zachwycała różnorodność form, technik, użycie kolorów. Każdy z wielu niewielkich obrazków odciśniętych z form to inna kraina wyobraźni i techniki użytej przy okiełznaniu pomysłu twórcy.

Warto przy okazji spaceru śródmiejskim traktem wstąpić do siedziby Jeleniogórskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć prezentowane tam dzieła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tu też świętowali

Zamknięty szlak przez Kocioł Łomniczki

Radni KO przeciw kupcom?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 11-06-2008 20:35
..~Papillon..skrzydelkiem uderza,a to jest ..w moim odczuciu grafika.~Vernissage grafiki wprowadzi Jelonkowiczow..do swiata magii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

Studium na początek

Jubileusze małżeńskie

Będzie kręcone!

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
851
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%