MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ostre strzelanie rezerw

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 28 kwietnia 2007, 21:24
Autor: KED
Fot. Arkadiusz Piekarz
W meczu przedostatniej kolejki rozgrywek I ligi zespół MKS PR II Finepharm Jelenia Góra rozgromił na własnym parkiecie AZS AWF Warszawa 45:21 (23:8).

Mecz z AZS AWF Warszawa miał dla rezerw MKS duże znaczenie gdyż przed jego rozegraniem jeleniogórski zespół dzieliły od strefy spadkowej jedynie dwa punkty. W tej sytuacji trener Dariusz Jarosz miał do dyspozycji bardzo silny skład z Martą Dąbrowską, Sabiną Kobzar, Karolina Kasprzak i bramkarką Moniką Maliczkiewicz. Dominacja jeleniogórzanek w pojedynku z drużyną z Warszawy była bezdyskusyjna i z przebiegu wydarzeń na parkiecie wynikało iż oba zespoły dzieli różnica co najmniej klasy. W całym meczu goście prowadzili tylko raz 1:2 w 2 minucie gry. Począwszy od siódmej minuty MKS II stale powiększał swoją przewagę, która po 30 minutach gry wynosiła już 15 goli – 23:8. Piłkarki AZS AWF zupełnie nie radziły sobie ze szczelną i agresywną obroną gospodyń, w której prym wiodła Małgorzata Buklarewicz oraz świetnie interweniującą bramkarką M. Maliczkiewicz. W ataku Finepharmu dobrą partię rozgrywały: Beata Strzelińska i Kinga Ślusarczyk.

Po zmianie stron na parkiecie w szeregach MKS II pojawiły się zawodniczki rezerwowe lecz mimo to przewaga gospodyń nie zmniejszyła się. W 50 minucie po golu rozgrywającej znakomitą partię po przerwie Moniki Odrowskiej gospodynie prowadziły 34:16 W końcówce jeleniogórski zespół grał na dużym luzie czego najlepszym dowodem są gole zdobyte z rzutów karnych przez bramkarki M. Maliczkiewicz i Danutę Skompską. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem MKS II różnicą aż 24 goli – 45:21. W ostatniej kolejce jeleniogórzanki czeka wyjazd do lidera tabeli Łączpolu Gdynia.
<b>MKS II Finepharm – AZS AWF Warszawa 45:21 (23:8)</b>
<b>MKS II:</b> Maliczkiewicz 1, Surma, Skompska 1, Ślusarczyk 9, Odrowska 6, Tajerle 6, Strzelińska 6, Kobzar 5, Dąbrowska 4, Buklarewicz 3, Wasucionek 2, Stanisławiszyn 2, Łoniewska, Kasprzak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gość 30-04-2007 18:05
O jakich rezerwach mówicie?Grają dziewczyny z ekstra i tyle.. rezerwy....śmiech

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W setne urodziny Tomaszewskiego

W Karpaczu po rzutach karnych

Wystartowała gra miejska

Mają w nosie pieszych

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
468
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%