MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Ostre cięcia w Kowarach

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 5 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 5 czerwca 2007, 12:31
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Szpital w Bukowcu czekają kolejne zmiany na gorsze.

Mimo ograniczeń budżetowych, Powiatowe Centrum Zdrowia w Kowarach wciąż jest pod kreską. Aby uchronić placówkę przed likwidacją potrzebne są radykalne sposoby.

Starostwo jeleniogórskie planuje, między innymi, zamknięcie części oddziałów szpitalnych oraz rezygnację z całodobowych, ostrych dyżurów. Część zadań miałby przejąć szpital wojewódzki w Jeleniej Górze.

W Kowarach pozostałyby jedynie najpotrzebniejsze oddziały, w tym wewnętrzny oraz ginekologii i położnictwa. Aby skorzystać z innych, pacjenci będą musieli jeździć do i tak już zatłoczonego szpitala w Jeleniej Górze. Starostwo prowadzi na ten temat rozmowy z jeleniogórską placówką.

Kowarskie centrum zdrowia tonie w długach. Sytuacji nie uzdrowiło w spodziewany sposób częściowe „opodatkowanie się” załogi, która wyraziła zgodę na obcięcie zarobków o około 10 procent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przebudowa chodnika

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

W sierpniu zarejestruj jacht

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Misio 5-06-2007 9:31
Proszę .... A oni potrafią zrozumieć i sami zgodzili się na obniżanie wynagrodzenia i to nie dlatego że za dużo zarabiają. Dla nich ważniejsze jest miejsce pracy i jaego stabilność, a nie sumka wzięta z chmurki. Pewnie też by chcieli po piątaku, ale co mają zrobić w takich realiach. Pozdrawiam i szacunek ekipie z Bukowca
~to nie prawda 5-06-2007 10:48
Że się pracownicy opodatkowali.Dostali wypowiedzenia warunków płacy i jak ktoś się z nimi nie zgodził to automatycznie jest zwolniony w trybie wypowiedzenia.Ten szpital ma problem podstawowy brak zarządcy.(i etaty widma)Dyrekcja pobrała sobie odprawy po poprzednim przeksztaceniu , teraz pozostałym pracownikom nie chca wypłacić ?Prawda jest taka ,że szpital tonie wdługach a lekarze biorą pensje jak mało kto wysokie .Do niedawna też był i zarząd od starosty już się rozwiazali po co oni byli – ano brali kaskę jak szpital na dno to pozwiewali jak szczury z tonącego okrętu.Szpital nie tonie w długach bo przy innych szpitalach ich dług to pestka , trzeba tylko dobrze przemyśleć i opracować strategię pracy i kadrową i nie mamić ludzi tylko z nimi rozmawiać uczciwie i konkretnie nie robiąc swoich interesów za ich plecami jak odprawy , fundusz socjalny i inne.
~Pigs 5-06-2007 11:17
A na zdjęciu w zajawce to nie jest szpital "Bukowiec", tylko szpital chorób płuc "Wysoka Łąka". Obie lecznice oddalone są od siebie o kilkaset metrów, ale to dwie zupełnie inne instytucje.
~ania 5-06-2007 12:56
Korzystając z okazji: Pozdrawiam serdecznie WSZYSTKICH pracowników oddziału położniczego. To trudne do wyobrażenia w dzisiejszych realiach, ale tam każdy począwszy od Pani salowej na Ordynatorze skończywszy są mili i życzliwi dla pacjenta. Pacjent tam czuje się człowiekiem a nie intruzem jak np. w szpitalu w JG. Może ktoś wreszcie zauważy że ten szpital jest o niebo lepszy od molocha zabobrzańskiego.
~Nika 5-06-2007 12:59
To jest przykre, Takiej opieki jaka jest w tym szpitalu nie ma nigdzie a mimo to nikt tego nie bierze pod uwagę. Nie liczą się ludzie którzy tam pracują z poświęceniem, liczą się tylko finanse.Czy ktoś wspiera finansowo ten szpital? Nie bo wszystkie dotacje idą do Jeleniej Góry.
~Mąż jednej z pielęgniarek 5-06-2007 20:16
To jest tragiczne, moja żona dostała wypowiedzenie z pracy, chyba że wyrazi zgodę pracować od 1 lipca na nowych warunkach za bagatela 900zł brutto!!!! Panie Prezesie chyba sobie Pan kpiny urządza!!! A czy Pan i cały zarząd też zrezygnował z 10% zarobków?
~Prezes 7-06-2007 12:01
Takia jest już dola pielęgniarek

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Spotkanie ws. fotowoltaiki

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%