MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Ostra jazda

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 16 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 16 maja 2006, 15:38
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Fot. Arek
Kompleks skalny Krucze Skały był najbezpieczniejszym miejscem w Polsce. Żołnierze, strażacy, policjanci i GOPR-owcy starali się wykazać, że potrafią się wspinać i biegać po górach.

Organizatorzy w tym roku przygotowali 16 konkurencji. Oceniano zwłaszcza umiejętności wspinaczki z asekuracją i zjazdy na linie. Zawodnicy startowali też w 15-kilometrowym biegu górskim po wyznaczonej trasie, która wiodła aż pod Łabski Szczyt.

– Braliśmy pod uwagę zwłaszcza precyzję, z jaką zawodnicy wykonują zadania. Mniej liczyła się szybkość – podkreślają organizatorzy: Jerzy Borys z grupy GOPR i kapitan Andrzej Demkowicz z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Startujący sami przyznają, że trudno być najlepszym we wszystkich elementach zawodów.

– Mieliśmy bardzo dobry czas w biegu, ale jeden z naszych zawodników wisiał ponad 20 minut na linie. Jego konkurenci poradzili sobie z zadaniem w 2-3 minuty – przyznaje Marcin Zdziebło ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Wszyscy podkreślali, że podczas imprezy trzeba było wykazać się niezwykłymi umiejętnościami. – To najtrudniejsze zawody spośród tych, w których brałem udział w Polsce, Niemczech czy Czechach – podkreśla Jerzy Borys.

Najlepsza okazała się ekipa Karkonoskiej Grupy GOPR. Pokonała m.in. drużyny z jednostek desantowo-szturmowych i specjalnych wojska.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiadukty prawie gotowe

Wypadek w Radomierzu

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Rondo już niebawem

Szybko zapomniany staw?

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Stalowe rumaki w Karpaczu

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
812
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%