MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ostra jazda

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 16 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 16 maja 2006, 15:38
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Fot. Arek
Kompleks skalny Krucze Skały był najbezpieczniejszym miejscem w Polsce. Żołnierze, strażacy, policjanci i GOPR-owcy starali się wykazać, że potrafią się wspinać i biegać po górach.

Organizatorzy w tym roku przygotowali 16 konkurencji. Oceniano zwłaszcza umiejętności wspinaczki z asekuracją i zjazdy na linie. Zawodnicy startowali też w 15-kilometrowym biegu górskim po wyznaczonej trasie, która wiodła aż pod Łabski Szczyt.

– Braliśmy pod uwagę zwłaszcza precyzję, z jaką zawodnicy wykonują zadania. Mniej liczyła się szybkość – podkreślają organizatorzy: Jerzy Borys z grupy GOPR i kapitan Andrzej Demkowicz z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Startujący sami przyznają, że trudno być najlepszym we wszystkich elementach zawodów.

– Mieliśmy bardzo dobry czas w biegu, ale jeden z naszych zawodników wisiał ponad 20 minut na linie. Jego konkurenci poradzili sobie z zadaniem w 2-3 minuty – przyznaje Marcin Zdziebło ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Wszyscy podkreślali, że podczas imprezy trzeba było wykazać się niezwykłymi umiejętnościami. – To najtrudniejsze zawody spośród tych, w których brałem udział w Polsce, Niemczech czy Czechach – podkreśla Jerzy Borys.

Najlepsza okazała się ekipa Karkonoskiej Grupy GOPR. Pokonała m.in. drużyny z jednostek desantowo-szturmowych i specjalnych wojska.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świętowali nasi strażacy

Jeszcze mocno popada

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Rajd zdewastował las?

Jubileusz koła PTTK

Dziś wybory do Europarlamentu

Listy eurokandydatów

KSWiK bez prezesa

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
413
Tak
32%
Nie
62%
Nie mam zdania
6%