MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ostra czystka

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 27 marca 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Na pierwszy ogień poszły pociągi do Szklarskiej Poręby i Węglińca. Przestaną jeździć z Jeleniej Góry od pierwszego kwietnia.

W najgorszej sytuacji są mieszkańcy miasta pod Szrenicą. Do Szklarskiej Poręby nie będzie kursowało sześć pociągów. Dwa zostaną zawieszone na linii do Węglińca.

Z danych przekazanych przez PKP urzędowi marszałkowskiemu wynika, że w likwidowanych składach podróżuje od trzech do siedemdziesięciu osób. Kolejarze chcą 80 milionów złotych dotacji, a urząd może dać najwyżej 40 mln.

Na razie nie zostanie zlikwidowane połączenie do Lwówka Śląskiego. Może jednak zniknąć z rozkładu jazdy już w lipcu, wraz z innymi kursami, o ile urzędnicy nie dojdą do porozumienia z kolejarzami w sprawie dofinansowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

W szkole o używkach

„Rzemiosła” razem z MZK

Mikołaj nie zawiódł

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~jur 27-03-2006 9:58
najlepiej nasz dworzec zaorać i posadzić kwiatki będzie łada łąka do wypoczynku
~Jelenogórzanin 27-03-2006 10:23
Zatem prywatni przewoźnicy( busiarze)oraz PKS zyska nowych klientów.
~przemo 27-03-2006 13:21
Madrzy kolejarze, jak pociagi jezdz to prafe maja, wiec znow nam sie bezrobocie zwieszy!! chwala PKP. Najlepiej zlikwidowac
~grubber 27-03-2006 13:26
Normalka. Już nie pierwszy raz władze naszego województwa totalnie olewają region jelenieogórski. Przecież ważniejsza jest promocja Wrocławia np. EXPO ( poszły miliony złotych na ten cel), niż rozwiązanie problemów takich jak komunikacja dla dojeżdżających do pracy i szkół.
~dziadu 27-03-2006 13:56
A tory zwinąć jak w Wąchocku i sprzedać na złom łącznie z lini elektryczną z taką pompą kiedyś otwieraną. Albo jak z linią do Karpacza i do Kamiennej Góry już nie do uratowania po prostu rozkraść. Brawo fachowcy z urzędów terytorialnych i władz PKP czy jak tam te pasożyty teraz się mianują.
~ziomal 27-03-2006 19:25
Nie jest to pierwszy przyklad krótkowzrocznej polityki transportowej, prezentowanej przez wladze wojewodztwa. Zamiast zainwestowac w lekkie szynobusy i czerpac zyski z ich eksploatacji, to likwiduje się turystyczne polączenia kolejowe w regionie. Linia do Szklarskiej Poreby, przy odpowiedniej reklamie moglaby przynosic zyski. Nie wspomnę już o obsludze Biegu Piastów. Skończylyby się korki w Szklarskiej. Zawodnicy i kibice mogliby wygodnie dojechać pociągiem. Ale jak przez wiele ostatnich lat psulo sie wizerunek PKP i nie dbalo sie o infrastrukturę kolei, to teraz potrzeba wielu lat aby na nowo wypromować kolej.Nawet ludzie przyjeżdżający samochodami do Szklarskiej chętnie pojadą do Jeleniej Góry pociagiem. Pod warunkiem, że podróż odbędzie się w przyzwoitych warunkach. Ostatnio jechalem pociagiem do Szklarskiej ok. 2 lata temu. Zgroza!!! Wszędzie brud i smród. Jak w takimi warunkami podróżowania przyciagnąć pasażerów? I gdzie jest napisane, że linie lokalne mają obslugiwac pociągi o masie 300 - 400 ton. To rola lekkich pojazdów. I jeszcze jedno: w Jeleniej Górze wszystkie kamienice stojące przy ul. Wojska Polskiego posiadają tabliczki "obiekt zabytkowy" i są wpisane do rejestru zabytków. Natomiast budynki dworców kolejowych, budowane w IXX lub na poczatku XX wieku popadają w ruinę. Gdzie konserwator zbytków? Nie jest sztuką chwalenie się nowymi budowlami. Dobrego gospodarza poznaje się po tym jak dba o to co posiada od dawna. Zreszta szkoda gadać.Decydenci i tak są zapatrzeni tylko w ekrany komputerów z migającymi na nich danymi statystycznymi. Zastanawia mnie jedno: dla kogo jest ten kraj, to panstwo? Dlaczego nie zaspokaja sie podstawowych potrzeb mieszkanców? W tym przypadku w zakresie transportu.
~abcu 27-03-2006 22:52
Nie wiem jak to jest? Czechom się jakoś kursowanie pociągów u podnóża Karkonoszy, opłaci. Tylko u nas w kraju istnieje jedna, wielka niemożność. Ciekawe, kto ostatni zamknie drzwi i zgasi swiatło?
~rak71 28-03-2006 15:46
Oj muszę wziąść dzieciaka i przejechać się jeszcze pociagiem do Lwówka,bo niedługo nazwa pociąg bedzie funkcjonowała tylko w encyklopedi???!!!!??? Zgroza co się tu wyprawia!!!!
~ziomal 28-03-2006 18:20
Później rozbierze się tory i urzadzi nikomu nipotrzebne ścieżki rowerowe.SŁuzące co najwyżej nielicznym amatorom dwóch kóŁek. Hahahahaha!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Teatr z połową dofinansowania!  

Ktoś zniszczył choinki

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Ekumenicznie i świątecznie

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
977
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%