MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Ostatnie pożegnanie Pierwszej Pary

Wiadomości: KRAJ
Wtorek, 13 kwietnia 2010, 15:04
Aktualizacja: Środa, 14 kwietnia 2010, 8:59
Autor: Gabi
Wojewoda małopolski poinformował, że pogrzeb tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki Marii odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00 w Krakowie, w Katedrze Wawelskiej.

W tej szczególnej uroczystości weźmie udział wielu prezydentów i premierów nie tylko z Europy. Wiadomo także, że szef BBN Aleksander Szczygło zostanie pochowany we wsi Węgój na Warmii. Ciało ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego spocznie w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Jerzy Szmajdziński także zostanie pochowany w rodzinnej krypcie na cmentarzu w Wilanowie. Na warszawskich Powązkach pochowana będzie Izabela Jaruga-Nowacka.

Zidentyfikowano już 45 ciał ofiar sobotniej katastrofy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Rodzinna wystawa

Lodówka społeczna znowu jest dostępna

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~Maślana 13-04-2010 15:40
I chyba trzeba wracać do rzeczywistości.
*piipi* 13-04-2010 16:41
.. przeczytałam w jednej z "obcych" gazet i tutaj tłum: .." .. wy Polacy ofiarowaliście nam Chopena,Jana Pawła II i "Solidarność",która obaliła rezim komunistyczny !! ..ALE ten największy DAR dla nas wszystkich .. są słowa z Waszego hymnu narodowego: .."Jeszcze Polsca nie zgineła ! "
~eye 13-04-2010 18:09
Chopena to ja bym od nikogo nie chciała dostać. Nawet od rdzennych Polaków, którzy nie umieją napisać poprawnie nazwiska swojego największego kompozytora, a duma z bycia Polakiem nie pomaga im w radzeniu sobie z używaniem znaków przestankowych.
~lala 13-04-2010 19:07
do ~Maślana - może rzeczywiście trzeba wracać do rzeczywistości ale nie chyba nie po to żeby się od razu bawić i zapomnieć o wielkiej tragedii no nie??? Ja tam uważam że to straszne i nawet wysnułam hipotezę że gdyby zaczęła się wojna (broń Boże - odpukać w niemalowane!!!) to Polska nie ma prezydenta i nia ma kto nad wojskami raczej zapanować no bo Tusk to raczej nie... Ogólnie to bardzo smutna historia i na pewno zostanie tak upamiętniona w kronice polskiej że będzie wspominana i "świętowana" tak jak np. Powstanie listopadowe. Przynajmniej mam taką nadzieję. PS do *piipi* i Chopin pisze się przez 'I' no i po co po komunistyczny dwie..??
*piipi* 13-04-2010 19:14
..do - [~Eye..] .. widzisz ! ..nawet z błędem *GO rozpoznałaś/eś! .. Nasz, .." ..a talentem świata obywatel" Frédéric François Szopen !
~do lala 13-04-2010 20:11
kochana ja tobie chyba bardzej wspolczuje ...zal mi ciebie u ciebie juz jest tragedia.
~obserwator alternatywnej rzeczywistości 13-04-2010 20:19
No i szczyt wszystkiego został osiągnięty ...jeszcze tylko została pośmiertna koronacja i będzie komplet. Z całym szacunkiem dla zmarłych ale to już GRUBA przesada z tym pochówkiem na Wawelu ...a i wszyscy zobaczycie - w niedziele trumna z Prezydentem pojedzie na pozłacanej lawecie od działa, no tak jak Naczelnik w 1935 a jak ...Jarosław się postarał ...żenada
~krzysiu 13-04-2010 22:09
wystarczyło poczekać, historia by osądziła czy warto tam go pochować. na beatyfikacje Papieża czekamy już tak długo, ale tutaj trzeba było się spieszyć... zal
~dinow 13-04-2010 22:43
Już brat Jarosław bez żadnego poszanowania dla swojego śp. brata próbuje rozpocząć swoją kampanię prezydencką. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd panie kaczyński
~do ~dinow 13-04-2010 23:28
Po co wypisujesz takie głupoty? To Ty sam(a) rozpoczynasz już nagonkę jak dawniej media na Prezydenta.
~Z Gór my syny 14-04-2010 0:08
I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne w kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy" "Metalowe ptaki rozdzielą na zawsze dwóch braci" - Nostradamus
~AoL 14-04-2010 1:51
Pan prezydent przez lata wspomagał budowę Świątyni Opatrzności i tam powinien być pochowany. Wawel jest i powinien pozostać tylko dla zasłużonych narodowi Polskiemu!. A on czym się zasłużył?
~:(( 14-04-2010 2:24
Nie znaliśmy ich takich ... http://www.slide.com/r/e02-31pS7D-9qa-V903wRchIH-YGqMFm?previous_view=mscd_embedded_url&view=origina Szkoda , że pochopnie i niesprawiedliwe oceniamy innych nie znając ich osobiście, ale to taka nasza narodowa mentalność.
teessi 14-04-2010 6:01
Do ~obserwator alternatywnej rzeczywistości - a kto w dzisiejszych czasach jest bardziej godny od zmarłego Prezyenta, aby być tam pochowanym? Po pierwsze głowa państwa, po drugie wielki, wielki patriota, po trzecie przywódca sił zbrojnych.
teessi 14-04-2010 6:09
Oddał życie w służbie Rzeczypospolitej, przywrócił prawdę o Katyniu, doprowadził do utworzenia Muzeum Powstania Warszawskiego. "Chciał jak najlepiej dla Polski" - jak powiedziała Angela Merkel.
~ 14-04-2010 8:58
"UchodźStwie" - słownik się kłania!
~lenin 14-04-2010 9:15
o miejsce pochówku decyduje RODZINA (Jarek, Marta) a nie obywatele w referendum! POKORA! Uczcie się POKORY!! Ks. Kard. Dziwisz, osobisty sekretarz JPII ZGODZIŁ SIĘ. POpaprańcom to nie w smak? Mam to gdzieś! Pretensje do Ks. Kardynała a nie do internetu. Ładna mi zgoda narodowa i polityka miłości w wydaniu POpaprańców... nie podoba się że Lech i Maria Kaczyńscy będą spoczywali obok królów? TRUDNO!! ŻABĘ trza będzie jakoś przełknąc.....
~do lenina 14-04-2010 9:32
Gorzej ci? A moja rodzina chce, abym ja został pochowany w piramidzie HejChopsa w Gizie! Faraon się zgodził! I co?
~obserwator alternatywnej rzeczywistości 14-04-2010 10:13
do teessi : radzę wrócić do zapoznania się z faktami historycznymi - 1. "Przywrócił prawdę o Katyniu" ? - dobre, prawie dostałem zajadów od śmiechu, mój pradziadek zginął w Starobielsku. Prawda o Katyniu była obecna od 70 lat w Polsce, i nikt jej teraz nie przywracał. 2. Muzeum Powstania Warszawskiego-tak tak doprowadził do utworzenia, ciekawe co na to odpowiedzą żyjący Powstańcy, czy olbrzymia grupa ludzi zaangażowanych w budowę , jeżeli już to w tym czasie był prezydentem Warszawy i jego zakichanym obowiązkiem było to pilotować. 3. Przywódca sił zbrojnych ? Tylko cywilny. No chyba że dostał nominację generalską - w ostatnich godzinach. 4. Wielki patriota ...ciekawe - a kto do zwykłego obywatela mówił "spieprzaj dziadu"? Już pominę inne (małpa w czerwonym itp). Jeszcze do tej pory nie rozliczyli się z czasów PC z finansowych przekrętów.Oczywiście nie pomniejszam jego wkładu w budowanie demokracji w Polsce. 5. Już w 1935 roku kard. Sapieha mówił o braku miejsc na Wawelu. 6. Nigdy nie pochowano żadnego króla, czy zasłużonego z małżonką ! Jakiś wyjątek ? 7. Tragicznie zmarły Prezydent Narutowicz nie jest pochowany na Wawelu.
~olo 14-04-2010 10:28
Dziwisz skorzystał z okazji i wpisał się do historii - przesadził a nas czeka 5 letnia żałoba jak Jarek ogłosi że musi kontynuować dzieło brata
~lenin 14-04-2010 10:28
ŻABA nie mieści się?? za mały nr kołnierza?? POKORY!! POpaprancy, POKORY!! A do tego co chcę w piramidzie: o tobie właśnie mówił Jarek na kongresie, bardzo chcemy wysłać cię do Egiptu, PASUJESZ TAM, jak każda mumia.......
~olo 14-04-2010 10:30
do lenina z 9:32 poczekaj Jaruzelskiemu niewiele zostało
~Yogi 14-04-2010 10:32
W sprawie pochówku, wszyscy powinni mieć szansę zabrania głosu.Rodzina, bo to ich bliski, Lech Kaczyński był też prezydentem narodu, więc naród powinien mieć szansę zabrania głosu w tej sprawie. Dobrym rozwiązaniem byłoby pochowanie go tymczasowo w godnym miejscu, a trwały pochówek zostawić na póżniejszy czas. W Katedrze Wawelskiej leżą królowe, królowie,ale nie ma prezydenta. Prezydenci są chowani w stolicy , a stolica została przeniesiona do Warszawy i to jest naturalne miejsce spoczynku prezydenta. Zanim przeciwnicy tej wypowiedzi rzucą się do bezpardonowego ataku dodam ,ze jest to wypowiedz arcybiskupa Pieronka dla gazety.pl/
~obserwator alternatywnej rzeczywistości 14-04-2010 11:02
do lenina : ciekawe dlaczego podpisujesz się "lenin" czyżby nostalgia za starymi "dobrymi" czasami , gdzie masz czerwoną książeczkę ? Podpisujesz się lenin a jesteś skrajnie prawicowy, wiatr zawiał z innej strony to chorągiewka się przestawiła ? Ciekawe hasło "POpaprancy" tylko ci popaprańcy pracują na Twoją emeryturę.
dolnoślązak 14-04-2010 11:51
Mieszkańcy Stołecznego Miasta Warszawy ubolewają, że Ś.P Prezydent RP Lech Kaczyński, wraz z małżonką, zostaną pochowani w Krakowie na Wawelu. W uzasadnieniu podaje się, że Pan Prezydent mocno był związany z obecną stolicą Polski. Decyzja o miejscu pochówku, podjęta przez najbliższą rodzinę oraz zwierzchników Kościoła Rzymsko-Katolickiego jest suwerenną decyzją rodziny i prawnych właścicieli-administratorów katedry na Wawelu. Zatem tzw. "NARÓD POLSKI" nie ma tutaj nic do gadania.
~majkaka 14-04-2010 13:27
To ich problem ze nie pochowali Narutowicza na Wawelu.Kaczynskiemu nalezy sie tam miejsce.
~lenin 14-04-2010 16:18
obserwator alternatywnej rzeczywistości: jestem ubezpieczony w trzecim filarze, odkładam na swoją emeryturę i od POpaprańców nie chcę złamanego grosika ale dzięki za troskę. Do pozostałych POpaprańców: POKORY!! POpaprancy, POKORY!! Pretensje do Dziwisza, kojarzony do wczoraj, jako najwyższy dostojnik kościoła "Łagiewnickiego". To, że nie toruński patriarcha wam to zrobił, lecz "swój" zapewne jeszcze bardziej was boli. DOBRZE WAM TAK! Nie można krytykować Ks. Kard., no chyba, że powiecie Grześkowi, by go załatwił, Grześiu spotka się z nuncjuszem na cmentarzu i z Papieżem w Pędzącym Króliku i sprawa załatwiona, ale póki co doczesne szczątki Lecha i Marii spoczną obok JP (JP to nie Janusz Palikot). Miejsce o którym Donald może tylko marzyc. POKORY!! POpaprancy, POKORY!!
teessi 14-04-2010 19:21
Do ~obserwator alternatywnej rzeczywistości - Ad 1 - Teraz cały świat poznał tę prawdę, skrzętnie skrywaną przez lata. Nauczyciele na historii mówili, że Katyń nie istnieje. Ad 2 - Jego poprzednicy na tym stanowisku jakoś nie kwapili się do pilotowania sprawy Muzeum. Ad 3 - Cywilny, co nie zmienia faktu, że jednak. Ad 4 - Prosze sobie przypomnieć jak nieparlamentarnie potrafił odewać się Piłsudski i to w sejmie, co nie przeszkadza nikomu, że jest pochowany na Wawelu. Ad 5 - Jakoś się pomieszczą. W końcu oboje są niewielkiego wzrostu. W tym przypadku w końcu to stanowi zaletę. :-) Ad 6 - patrz ad 4. Ad 7 - to nie nasz problem.;-)
teessi 14-04-2010 19:25
cd. do Obserwatora alternatywnej rzeczywistości - Ad. 4 - Proszę sobie przypomnieć jak nieparlamentarnie potrafił odeZwać się Marszałek Piłsudski, i to w sejmie, co nie przeszkadza nikomu, że jest pochowany na Wawelu.
~real. 14-04-2010 20:27
nie wiedziałem ,że Wawel spadł do II ligi ...
ruina 14-04-2010 20:30
Lech Kaczyński, prezydent polski. dzielił naród za życia, podzielił i po śmierci... czy zasłużył na pochówek na Wawelu obok królów? Historia to osądzi.
~obserwator alternatywnej rzeczywistości 14-04-2010 20:34
teessi : co Ty bredzisz jaką prawdę skrywaną przez lata ? Z wielkiej tragedii kilkudziesięciu tysięcy rodzin teraz nagle robisz prawdę skrywaną przez lata - to co - wczoraj pracownicy Międzynarodowego Czerwonego Krzyża odkryli masowe groby ??? To że Rosjanie przez lata zaprzeczali o swoim udziale w tym ludobójstwie to nie znaczy że prawda była skrzętnie skrywana przez lata. Odejdź już w końcu od telewizora bo widać że powoli każdemu zaczyna się udzielać to masowe szaleństwo. Nie porównuj Marszałka Piłsudskiego do L.Kaczyńskiego bo to nie ta liga, a pochówek Piłsudskiego na Wawelu był wolą całego narodu a nie jego brata i kilku , nazwijmy to po imieniu, oszołomów.
ruina 14-04-2010 21:00
----------------- dolnoślązak----------------- błędnie ująłeś to w swoim poście "NARÓD POLSKI" nie jest właścicielem Wawelu. Wawel należy właśnie do narodu polskiego a nie do zwierzchników Kościoła Rzymsko-Katolickiego. niech NARÓD POLSKI decyduje kto tam spocznie na wieki.
dolnoślązak 14-04-2010 22:34
Do ~ruina. Mnie się też tak wydawało. Jednak aktualne wydarzenia temu przeczą. I niestety "tzw. NARÓD POLSKI" lub pospólstwo III RP i niedoszłe pospólstwo IV RP nie mają tu nic do gadania. Z wyrazami szacunku. Dolnoślązak.
ruina 14-04-2010 23:13
--------------------dolnoślązak------------------- jak widać pospólstwo zasiada w warszafffce i ma się dobrze. nie liczy się z głosem narodu tylko robi co mu się podoba. pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Randkowanie podczas kwarantanny. Czy warto umawiać się na randki?

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Dary Lasu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
815
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%