MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Ostatnie miejsca na „dychę”

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 marca 2019, 17:55
Aktualizacja: 18:56
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Znikają miejsca startowe na oba karkonoskie biegi, które już naprawdę tuż tuż... W Jeleniej Górze biegniemy już 7 kwietnia. Półmaraton Jeleniogórski to wymarzona okazja aby z wiosennym zapałem ruszyć na biegowe trasy i zapomnieć o zimowym lenistwie. Na obu dystansach mamy klasyfikację OPEN dla kobiet i mężczyzn, kategorie wiekowe, klasyfikację drużynową oraz kategorie dodatkowe – np. dla rodziców z wózkami na 10 km.

Ci ostatni nie muszą się martwić terminami i pilnować kalendarza, bo dla nich opłata startowa jest stała i wynosi 45 PLN. Mastersi podobnie – po sześćdziesiątce zapłacimy też tylko 45 PLN, bez względu na termin, chyba że się po prostu spóźnimy, bo np. limit miejsc na „dychę” jest już na wyczerpaniu. Ci którzy widnieją na liście startowej, ale nie dokonali opłaty wciąż mogą sobie zapewnić pełen pakiet startowy, opłacając start do 15 marca. Naprawdę warto się pośpieszyć!

Organizatorzy gwarantują pełne pakiety startowe (w tym np. pamiątkowy medal na mecie) tylko do 15 marca. Do tego dnia obowiązuje też opłata startowa w wysokości 70 PLN (półmaraton) i 65 PLN (10 km). Od 16 marca będziemy mieć, odpowiednio, 90 i 80 PLN – o ile limit startujących na to pozwoli! Warto też oczywiście skorzystać z rozszerzonego pakietu startowego i dokupić pamiątkową koszulkę. To też jeszcze jest możliwe!

Przypomnijmy – Półmaraton Jeleniogórski to bieg po atestowanej trasie ze startem i metą w Cieplicach-Zdroju. I z widokiem na góry, co stało się już hasłem tej imprezy i doskonale oddaje atmosferę i charakter biegu. Bieg uliczny u stóp ośnieżonych Karkonoszy to sportowa wizytówka Jeleniej Góry. Malownicza, wymagająca trasa, zapierające dech w piersiach widoki i finisz przez Park Zdrojowy wprost na Plac Piastowski – to wszystko naprawdę zapada w pamięć. I namawia do debiutu w jeleniogórskich zawodach, bo fama tej imprezy zatacza coraz szersze kręgi. Bieg nie dusi się w centrum miasta, wyprowadza zawodników z uzdrowiskowej części Jeleniej Góry w stronę gór, przemierza okoliczne miejscowości i dopiero potem wraca na metę. Biegniemy na jednej pętli.
Kolejna okazja do biegania w Jeleniej Górze dopiero na listopadowym Biegu Niepodległości!

Na liście startowej znajdują się zawodnicy nie tylko z naprawdę odległych zakątków Polski, ale też z Niemiec, Czech i Ukrainy. Wszystkich łączy jedno – 7 kwietnia chcą zameldować się na Placu Piastowskim i pobiec w stronę Karkonoszy. Start 7 kwietnia o 11:00!

Ruszyły też zapisy na cykl biegów górskich Runner's World Super Bieg – po ulicznym rozbieganiu 7 kwietnia warto pomyśleć też o bieganiu w górach. Początek rywalizacji RWSB 12 maja w Polanicy – Zdroju.

Informacje i zapisy do Półmaratonu Jeleniogórskiego: https://jelenia.superbieg.pl
Runner's World Super Bieg, Ultra Sowa i Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze: https://superbieg.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Parking na... przejściu

To będzie siatkarskie zakończenie wakacji

Trenowali na francuskiej ziemi

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Grand Prix Polonia 2020 za nami

Stalowe rumaki w Karpaczu

Ciekawe pary w drugiej rundzie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
698
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%