MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Ostatnia premiera dyrektora Jędrzejasa

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 2 lipca 2016, 11:28
Aktualizacja: Niedziela, 3 lipca 2016, 8:30
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Spektakl „Mąż i żona” Aleksandra Fredry, w reż. Wiesława Cichego z Teatru Polskiego we Wrocławiu, był ostatnią premierą w trakcie kadencji dyrektora Piotra Jędrzejasa w Teatrze im. Kamila Cypriana Norwida w Jeleniej Górze. Perypetie kochanków bawiły publiczność zgromadzoną w piątkowy wieczór (1.07) na Scenie Studyjnej.

Marta Kędziora, Anna Ludwicka-Mania, Jacek Grondowy i Tadeusz Wnuk stworzyli kapitalny czworokąt miłosny, którego tajemnice w końcu wyszły na jaw, ale nie przyniosły żadnej konsekwencji, bowiem „moralność” bohaterów sztuki kazała im trwać w obłudzie motywowanej przyjemnymi doznaniami. Dopełnieniem gry pozorów była postać grana przez Iwonę Lach, która znała wszelkie tajemnice kochanków.

Po zakończeniu spektaklu tradycyjnie wręczano kwiaty aktorom i twórcom, a dyrektor Jędrzejas podziękował wszystkim za współpracę oraz publiczności za regularną obecność w murach teatru. - Poznałem przez te lata najgorszych, ale i najlepszych ludzi w życiu – powiedział ustępujący dyrektor, dziękując byłej wiceprezydent miasta Mirosławie Dzikiej za zaufanie i pomoc.

W części bankietowej reżyser Wiesław Cichy podkreślił, że współpraca z jeleniogórskimi aktorami to czysta przyjemność, apelując jednocześnie do nieobecnych władz miasta o godziwe wynagrodzenia dla tych profesjonalistów. - Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że macie tutaj perły – mówił reżyser.

Scenografią i kostiumami zajęła się Małgorzata Matera, choreografią Ewelina Adamska-Porczyk, a muzyką Rafał Karasiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~ 2-07-2016 15:10
Jak to? Nieobecnych władz??? Nie pofatygowali się? No to brawo...
~MiK 2-07-2016 17:01
Może władzom nie zależy na Jędzrejasie, ale dla samego szacunku dla teatru, czyli zespołu który pracuje tam od lat mogłyby się pofatygować na premierę. Puste krzesła na premierze na którą było jeszcze sporo chętnych, mówią prawdę o stosunku władz do kultury, której powinny być mecenasem. Żenada, żenada i jeszcze raz żenada.
~MiK 2-07-2016 17:02
Sorry za literówkę. Chodzi o dyrektora Jędzrejasa
~MiK 2-07-2016 17:03
Mein Gott - Jędrzejas
~ 2-07-2016 17:28
A czy zależy im na dyrektorze Wnuku w takim razie? Bo grał w tym spektaklu...Czy władzom zależy? Na czymkolwiek poza władzą?
~ 2-07-2016 18:29
A dlaczego teatr daje za darmo miejsca różnym urzędnikom na premierach w państwowym teatrze? Czy ten teatr to prywatny folwark władców teatru? Czy to nie jest korupcjogenne zachowanie? Za te miejsca widzowie chętnie zapłaciliby należność za bilety, aby być na premierze, a nie na zwykłym spektaklu, bo premiera to wydarzenie, a zwykły spektakl to zwykły spektakl.
~Bambo 2-07-2016 18:38
No raczej na koniec powinna być premiera oparta na motywach filmu: "Bye , bye Lenin" - "Bye, bye Jędrzejas. Może nareszcie aktorzy pomimo ich dużego kunsztu aktorskiego nie będą zasłaniać dekoracji... Powrót do sprawdzonej klasyki to dobra nowina i może dobrze że na odchodne....
~M. Kamiński 2-07-2016 18:58
To była bardzo dobra i ciekawa kadencja dyrektorska. Wiele uwagi i troskliwości poświęcono w jej trakcie na detale, które sprawiają, że teatr jest miejscem żywym i potrzebnym, a nie jak bywało wcześniej - miejscem serwowania pizzy przez tamtejszą restaurację. Wychodzono na zewnątrz z akcjami i spektaklami, rozwinęło się kilka wspaniałych talentów (z R. Manią na czele) zapraszano artystów z kraju, w tym zdolną młodzież, pamiętano o angażowaniu tutejszych. Powstało parę świetnych sztuk, w tym absolutnie wybitny Karski. Jako jeleniogórzanie mamy pełne prawo być dumni z naszego teatru, jaki pozostawia odchodzący p. dyrektor. Panu Piotrowi Jędrzejasowi życzyć należy wielu dobrych wspomnień z Jeleniej Góry, oby los w jakiejś dobrej roli znów nam go kiedyś sprowadził! Miłosz Kamiński
~ 2-07-2016 19:25
Niestety, wybitni dyrektorzy (jak również aktorzy) nigdy nie wracają do Jeleniej Góry. To zawsze jest dla nich epizod, bo to dla nich prowincja czyli coś gorszego, gdzie wielcy znani z telewizji grają chałtury, ale nigdy nie zostają tu na stałe. Startowało stąd wielu znanych, ale nikt nie wrócił. Jedyny wyjątek stanowi P. Alina Obidniak, ale ta Pani chyba odeszła po prostu na emeryturę, gdy zostawiała nasz teatr. Wielcy przychodzą tu dlatego, że akurat nic nie zaproponowano im w stolycy, a nie dlatego, że tutaj tak wspaniale.
~Polityczny smród? 3-07-2016 11:42
Bardzo źle się stało, że dyrektora Jędrzejasa nie pożegnał zastępca prezydenta Łużniak. Odpowiedzialny za opiekę nad Teatrem. Obrzydliwe zachowanie. Coś tu mocno śmierdzi polityką i zadufaniem w swoją wielkość.
~ 3-07-2016 19:54
Niestety z Panem Piotrem Jędrzejasem ubędzie kilka osób, które teatr rozkręciły. Jeleniogórski beton urzędniczy nie do rozbicia niestety. Wielka szkoda i wielka strata niestety...
~A czego się spodziewać? 3-07-2016 20:33
Skandaliczne zachowanie jeleniogórskich urzędasów. Zawsze się trzeba za nich wstydzić. Wiocha Panowie Łużniak i Zawiłą.
~ 4-07-2016 9:46
Nie zauwazylem zeby teatr byl za kadencji Pana Jedrzejasa szczegolnie rozkrecony chetnie poznalbym nazwiska tych osob ktore tak rozkrecily ta zasluzona instytucje.Jesli chodzi o prezydentow i ich brak na premierze moze oni maja swoja ocene pracy poprzedniego dyrektora i poprostu uwazaja ze nie ma za co dziekowac.
~A czego się spodziewać? 4-07-2016 10:46
Dyrektor Jędrzejas objął stanowisko w wyniku konkursu. Przez kilka lat pracował uczciwie i w dobrej wierze. Nawet jeśli nie osiągnął oczekiwanych efektów, zasługuje na szacunek i podziękowanie. Trochę klasy Panowie Prezydenci!
~jan 5-07-2016 10:50
szalenie ekscentryczny był ten dyrektor czyniąc dopisek na afiszu " Piotr Jędrzejas to ..uj , i obrażając publicznie na górze szybowcowej władze miasta . Zatem "A czego sie spodziewać "można było po Prezydentach , którzy mając swój honor , a czarną polewkę podali już wcześniej , nie zaszczycili jaskini tego ekscentrycznego " twórcy"
~do jan 6-07-2016 16:16
Bzdury piszesz i sam dobrze o tym wiesz. Na Szybowisku nie poleciała żadna inwektywa w kierunku UM. Był to cytat listu od pana Ł. Także nie trolluj tutaj trutniu jeden, bo nie dobrze się robi.
~do jan 6-07-2016 16:23
Bzdury piszesz i sam dobrze o tym wiesz. Na Szybowisku nie poleciała żadna inwektywa w kierunku UM. Był to cytat listu od pana Ł. Także nie trolluj tutaj trutniu jeden, bo nie dobrze się robi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Podgórna jest nadal zarośnięta

Mobilizacja przed II turą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2207
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%