Poznań: Ostatni wygrany mecz

Niedziela, 1 lutego 2009, 17:13
Aktualizacja: 20:31
Autor: Mateusz Banaszak
Carlos Astol II na sam koniec rozgrywek sezonu zasadniczego, dołożył cenne zwycięstwo. W meczu przeciwko AZS AWF Poznań, jeleniogórzanki rozgromiły rywalki, wygrywając różnicą 19 punktów.

W ostatnim meczu tego sezonu, podopieczne Dili Samadowej wręcz zdeklasowały niżej notowane rywalki. Poznanianki nie postawiły warunków drużynie z Jeleniej Góry, która od samego początku spotkania, przejęły całkowitą inicjatywę. Jeleniogórzanki dyktowały warunki, przewyższając poznanianki niemal w każdym elemencie gry, nie pozwalając rywalkom wyjść z własnej połowy.
Carlos grał na wysokich obrotach, świetnie od samego początku spisywała się Kinga Ślusarczyk, która w tym meczu zdobyła sześć bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wysokim zwycięstwem jeleniogórzanek 16:7 i wiadomo było że rywalki są skazane na przegraną w tym spotkaniu. Po zmianie stron Carlos grał jeszcze szybciej, pewniej i twardo w obronie przez co wyszedł na wysoki e 14 – punktowe prowadzenie. Później było jeszcze lepiej. W zespole gospodyń panowała niemoc strzelecka, trzynasta zdobyta bramka w 51 minucie meczu, okazała się ostatnim trafieniem poznanianek w tym meczu.
Od tego momentu na parkiecie istniały już tylko jeleniogórzanki, które dobiły rywalki zdobywając kilka bramek z rzędu i w efekcie jeleniogórzanki odniosły imponujące zwycięstwo 32:13

Zwycięstwo jeleniogórzanek przypieczętowało zajmowane przez Carlos drugie miejsce w tabeli, pierwszej ligi żeńskiego szczypiorniaka. Jeleniogórzanki z 20 punktami zajmują miejsce tuż za KS AZS AWF Wrocław

Carlos Astol II Jelenia Góra – AZS AWF Poznań 32:13 (16:7)
Carlos Astol II: Martyna Kozłowska, Kinga Ślusarczyk 6, Małgorzata Buklarewicz 5, Estera Rykaczewska 5, Roksana Przybysz 4, Magdalena Tajerle 3, Emilia Wasiucionek 3, Magdalena Łoniewska 2, Marta Romanów 1, Marta Łoniewska 1, Karolina Muras 1, Karolina Konsur 1, Lidia Marceluk.