MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Ostatni niedzielny koncert organowy: Maria Erdmann

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 19 sierpnia 2014, 8:13
Aktualizacja: 8:15
Autor: Manu
Fot. Archiwum Jelonki.com
W najbliższą niedzielę (24 sierpnia) o godz. 19.15 w ewangelicko–augsburskim Kościele Zbawiciela w Cieplicach, w recitalu muzyki klasycznej w ramach cyklu Cieplickich Koncertów Organowych, przy oryginalnie zachowanych, zabytkowych organach z 1927 r. zasiądzie Maria Erdmann, znakomita klawesynistka, wybitna organistka i doskonała klawikordzistka specjalizująca się w muzyce dawnej, zwłaszcza doby romantyzmu. Wstęp wolny.

Maria Erdman ukończyła warszawską Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina na dwóch wydziałach - teorii muzyki i organów oraz podyplomowych studiów w zakresie gry na klawikordzie pod kierunkiem Menno van Delfta i organach u Pietera van Dijka w holenderskiej akademii muzycznej Conservatorium van Amsterdam. Pobierała także lekcje gry na klawesynie u Urszuli Bartkiewicz i Danuty Kleczkowskiej oraz uczestniczyła w kursach mistrzowskich z zakresu gry i improwizacji organowej prowadzonych przez Marie-Claire Alain, Petera Baresa, Guya Boveta, Władysława Kłosiewicza i Christophera Stembridgea.

Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji “Pro Academia Narolense” i Fundacji “Festiwal Muzyki Sakralnej” oraz fundacji holenderskich, obok licznych koncertów na festiwalach muzycznych w kraju i za granicą, ma na swoim koncie wiele publikacji w pismach fachowych (np. “Muzyka”) czy popularyzatorskich (m.in. “Muzyka 21” i “Ruch Muzyczny”).

W 2006 roku ukazał się jej nagrany po raz pierwszy w Polsce na klawikordzie debiutancki trzypłytowy album “Arie. Złoty wiek klawikordu w Polsce”, który został uhonorowany Grand Prix w ogłoszonym przez wydawnictwo Acte Préalable konkursie na nagranie z serii “Zapomniana muzyka polska”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Czyżby Andrzej Duda?

Dzisiaj ruszają letnie koncerty organowe

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
504
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%