MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Ostatni Letni Koncert Promenadowy za nami

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 7:42
Aktualizacja: Wtorek, 1 września 2015, 7:44
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Karolina Matusewicz
Akordeonista Wiesław Prządka i zespół New Musette Quartet zagrali w niedzielę (30.08) dla mieszkańców i turystów w muszli koncertowej w cieplickim Parku Zdrojowym. Można było usłyszeć m.in. paryskie walce, popularne francuskie piosenki i kompozycje Richarda Galliano.

Ostatni w tym sezonie Letni Koncert Promenadowy w Parku Zdrojowym zabrał słuchaczy w muzyczną podróż do krainy akordeonu i francuskich melodii.

Zespół New Musette Quartet wystąpił w składzie: Wiesław Prządka (akordeon i bandoneon), Edmund Klaus (gitara), Andrzej Mazurek (perkusja) i Zbigniew „Lewandek” Lewandowski (kontrabas).

Wiesław Prządka, artysta, który ponownie wprowadził akordeon jako solowy instrument na scenę, gra żywiołowo i całym sobą, co sprawia, że jego występy są efektowne i pełne ekspresji. Prządka jest jedynym bandoneonistą w Polsce, dlatego licznie zgromadzona publiczność miała wyjątkową okazję posłuchać gry na tym instrumencie na żywo.

Pomimo ponad trzydziestostopniowego upału, wielu mieszkańców Jeleniej Góry, turystów i kuracjuszy przyszło posłuchać francuskich walców w stylu musette i kompozycji światowej sławy akordeonisty Richarda Galliano. Nie zabrakło także popularnych piosenek z repertuaru Edith Piaf czy Joe Dassina.

- Szkoda, że to już ostatni koncert promenadowy w tym roku, będzie mi ich brakowało. Co niedzielę przychodziłam do parku posłuchać pięknej muzyki i popatrzeć na uzdolnionych artystów – mówi pani Maria, ciepliczanka.

Letnie Koncerty Promenadowe organizowane są co roku przez Miasto Jelenia Góra i Zdrojowy Teatr Animacji, i zapewne tradycja ta zostanie podtrzymana w przyszłym roku, ponieważ liczba gromadzących się co tydzień przed muszlą koncertową słuchaczy świadczy o powodzeniu przedsięwzięcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

"PatRIOTki" w BWA  

Oskarowy przebój w Lwówku Śląskim

Swingująco przy Ratuszu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 31-08-2015 9:40
Zbigniew Lewandowski kontrabas ??????
~jeż 31-08-2015 11:08
zdecydowanie udane przedsięwzięcie - szkoda ,że już koniec lata
~Le1Kiepury 31-08-2015 14:49
Kto na to chodzi?
~jaco 31-08-2015 17:58
Może by tak złapać tego ~Le1Kiepury i zaszczepić przeciwko wściekliżnie? On jakiś mądry inaczej jest

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

"Kontrabasista" na Stacji Wolimierz

Stalowe rumaki w Karpaczu

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

O fontannie Donatella

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
520
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%