MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Ostatni dzwonek w „Ekonomie”. W muzycznych klimatach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 30 kwietnia 2011, 10:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: Agrafka
Fot. Angela
Wczoraj klasy maturalne w Zespole Szkół Ekonomicznych i Turystycznych w Jeleniej Górze zakończyły edukację. W Filharmonii Dolnośląskiej wręczano abiturientom świadectwa ukończenia technikum. Uroczystość zwieńczył koncert.

– Miałam przyjemność wręczać świadectwa ukończenia technikum z 4 oddziałów, czyli 190 uczniom, z których aż 25 otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem. Są to uczniowie, których średnia ocen w cyklu kształcenia przewyższyła liczbę 4,75, a więc wysoki pułap. W tym roku uczniowie ukończyli dwa oddziały technikum hotelarskiego, jeden ekonomicznego i jeden oddział technikum handlowego – powiedziała Joanna Marczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno Turystycznych w Jeleniej Górze.

W ubiegłym roku zdawalność egzaminu maturalnego uczniów wyniosła 91,3 procent, przy czym średnia krajowa wynosi 81 procent, a wojewódzka 84 procent.
- Zdawalność matur w zeszłym roku była powyżej średnich krajowych i wojewódzkich. W przypadku egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w ubiegłym roku w zawodzie technik hotelarstwa uzyskaliśmy wynik 98,8procent, a więc można mówić o prawe 100 procentowej zdawalności w naszej szkole z czego jesteśmy bardzo dumni. Ekonomiści uzyskali wynik 90,2 procent. Te wyniki pokazują, że umiemy kształcić i bardzo nas to cieszy – dodała Joanna Marczewska.

Uroczystość wręczania świadectw uświetnił koncert w wykonaniu muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej, którzy zaprezentowali zarówno utwory klasyczne jak i rozrywkowe. Maturzystom, nie tylko z „Ekonoma”, życzymy połamania piór w trakcie zbliżających się egzaminów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jaka sprawność uczniów?

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 30-04-2011 11:35
a nie przypadkiem 109 uczniom, z których 24 otrzymało świadectwo z czerwonym paskiem?
~.ad 30-04-2011 17:19
Ja ja
~FanPan 30-04-2011 23:04
Całe szczęście, że ostatni, bo już nie będę musiał oglądać 30 ( słownie - trzydziestu ) zdjęć na, których młodzi ludzie siedzą albo stoją. Ciekawe czy to jest fotorelacja czy już tablo klas maturalnych.Nie każdy w "Jelonce" to "Tejo" ale wszyscy inni starają się go naśladować. Na 41 zdjęć 11jest związanych tematycznie z treścią, a zdjęcie nr 36 nawet coś przekazuje, no i nie ma tego czerwonego zafarbu co pozostałe. Istnieje przecież coś takiego jak balans bieli w aparacie Pani "FOTOGRAF".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ćwierć wieku Teatru Maska

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w KPSW  

Obradowali seniorzy

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
307
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
10%