MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ostatni dzwonek dla rozliczeń z fiskusem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 30 kwietnia 2009, 15:37
Aktualizacja: 15:38
Autor: Angela
Fot. .....
Dzisiejszy dzień jest ostatnim, w którym upływa termin składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. PIT–y można złożyć w jeleniogórskim urzędzie do godziny 18.00. Z tego obowiązku wywiązało się już około 75 tysięcy osób, czyli niemal tyle, ile w minionym roku było zobowiązanych do złożenia deklaracji.

Na podstawie wstępnie zliczonych deklaracji podatkowych PIT w jeleniogórskim urzędzie skarbowym, można wnioskować, że w tym roku będzie ich nieco więcej niż w roku ubiegłym. Do wczoraj do urzędników skarbowych wpłynęło już bowiem około 75 tysięcy tych dokumentów, a w dalszym ciągu są one przyjmowane w urzędzie, w punkcie Książnicy Karkonoskiej przy ulicy Bankowej, elektronicznie oraz donoszone przez pracowników poczty.

– Można jednak powiedzieć, że z obowiązku złożenia deklaracji podatkowych nie wywiązali się tylko nieliczni – mówi Beata Cichocka, kierownik podatku dochodowego Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze. – Nie mogę jednak podać dokładnej liczby, bo w dalszym ciągu deklaracje są przyjmowane.
Przypominamy, że każdy, kto nie zdążył jeszcze złożyć swojej deklaracji powinien to zrobić dzisiaj do godziny 18.00 w Urzędzie Skarbowym przy ulicy Wolności.

Dla pocieszenia możemy dodać, że nie ma tam kolejek. Deklarację można też wysłać pocztą do godziny północy. Urzędnicy ostrzegają też, że wobec spóźnialskich prowadzone będzie postępowanie karno-skarbowe, co w konsekwencji będzie skutkowało karami finansowymi.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oświadczenie prezesa KSWIK w sprawie oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach

O rozpadających się górach

Wypadek przy baniakach  

Na stadionie już jasno

Studium na początek

Tu też świętowali

Nie dla tego masztu

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
852
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%