MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Ostatni dzwonek dla rozliczeń z fiskusem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 30 kwietnia 2009, 15:37
Aktualizacja: 15:38
Autor: Angela
Fot. .....
Dzisiejszy dzień jest ostatnim, w którym upływa termin składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. PIT–y można złożyć w jeleniogórskim urzędzie do godziny 18.00. Z tego obowiązku wywiązało się już około 75 tysięcy osób, czyli niemal tyle, ile w minionym roku było zobowiązanych do złożenia deklaracji.

Na podstawie wstępnie zliczonych deklaracji podatkowych PIT w jeleniogórskim urzędzie skarbowym, można wnioskować, że w tym roku będzie ich nieco więcej niż w roku ubiegłym. Do wczoraj do urzędników skarbowych wpłynęło już bowiem około 75 tysięcy tych dokumentów, a w dalszym ciągu są one przyjmowane w urzędzie, w punkcie Książnicy Karkonoskiej przy ulicy Bankowej, elektronicznie oraz donoszone przez pracowników poczty.

– Można jednak powiedzieć, że z obowiązku złożenia deklaracji podatkowych nie wywiązali się tylko nieliczni – mówi Beata Cichocka, kierownik podatku dochodowego Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze. – Nie mogę jednak podać dokładnej liczby, bo w dalszym ciągu deklaracje są przyjmowane.
Przypominamy, że każdy, kto nie zdążył jeszcze złożyć swojej deklaracji powinien to zrobić dzisiaj do godziny 18.00 w Urzędzie Skarbowym przy ulicy Wolności.

Dla pocieszenia możemy dodać, że nie ma tam kolejek. Deklarację można też wysłać pocztą do godziny północy. Urzędnicy ostrzegają też, że wobec spóźnialskich prowadzone będzie postępowanie karno-skarbowe, co w konsekwencji będzie skutkowało karami finansowymi.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pamięci poległych

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Dachowanie w Radomierzu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Wrzuć nakrętki – dla dzieci

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1047
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%