MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Ostatni dzień wakacyjnych półkolonii w Aeroklubie Jeleniogórskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 31 lipca 2016, 7:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 7:39
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Aeroklub jeleniogórski zakończył wakacyjne półkolonie, w których udział wzięło 150 dzieci. Zajęcia miały charakter integracyjny, a uczestnikami były dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności, w tym z autyzmem oraz z Zespołem Downa.

Aeroklub Jeleniogórski zorganizował wypoczynek dla dzieci przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Jelenia Góra. Dzięki temu wakacyjna impreza mogła odbyć się bezpłatnie dla jej uczestników i ich rodziców.

Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego, zaznacza, że tegoroczna edycja, jak i poprzednie, odbywały się pod hasłem „Przez trzeźwość do gwiazd”. To parafraza dewizy lotników „Per aspera ad astra”, a chodzi w niej o trzeźwość w szerokim rozumieniu.

- Zajęcia były prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów i terapeutów. Naszym pragnieniem było pokazanie tym młodym ludziom, że świat daje tyle możliwości spędzania czasu, że nie warto sięgać po jakiekolwiek używki. Do tego terapeuci pokazywali dzieciom w niezwykle ciekawy sposób, jak powinny radzić sobie ze stresem i jak wybierać postawy pożądane w życiu codziennym - mówił Jacek Musiał.

Nie zabrakło również zajęć o tematyce lotniczej. Dzieci poznały język lotników, budowały modele szybowców i dowiedziały się dlaczego szybowiec może latać.

Ostatni dzień półkolonii był przeznaczony na wspólne spotkanie dzieci i ich rodziców z lotnikami na dolnym lotnisku. Chętni uczestnicy mogli wziąć udział w locie szybowcem by poczuć się tym kimś, kto sięga po gwiazdy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Promesy dla strażaków  

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sytuacja w spółce Sanikom

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
467
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%