MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ośrodek kultury ma być odnawiany

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 18 maja 2012, 7:53
Aktualizacja: 7:55
Autor: Petr
Fot. Archiwum
Kilka dni temu dyrekcja Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej przy ul. Słowackiego 13 w Szklarskiej Porębie podpisała umowę o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ze wstępnych informacji wynika, że prace ruszą już wkrótce.

O dofinansowanie umożliwiające remont obiektu dyrekcja MOKSiAL wystąpiła późną jesienią ubiegłego roku. Podobnie zresztą jak dyrekcje ponad pół tysiąca podobnych ośrodków, które również starały się o dotacje przewidziane w ministerialnym programie o nazwie: „Poprawa Infrastruktury Domów Kultury”. W sumie, pieniądze z puli otrzymało kilkadziesiąt obiektów – w tym MOKSiAL w Szklarskiej porębie, któremu przyznano kwotę ponad 200 tys. zł.

Przyznane środki MOKSiAL zamierza przeznaczyć m.in. na wymianę nieszczelnych drzwi oraz całej spróchniałej stolarki okiennej. Ze wstępnych informacji wynika, że remont obejmie też trzy sale warsztatowe, tj. muzycznej, fotograficzno-graficznej i plastyczno-ceramicznej. Plany przewidują też wyposażenie obiektu w nowoczesny sprzęt warsztatowy: komputery, tablety, instrumenty muzyczne; sprzęt nagłaśniający i piec ceramiczno-szklarski. Remont ma zostać zakończony jeszcze w tym roku.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Filmowa "akademia"

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Z gitarą i poezją

Dyplomy wręczone

Nowy sposób na wyższą emeryturę

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

PiS apeluje do mieszkańców

Są pieniądze na remont piwniczek

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
107
Tak
26%
Nie
73%
Nie mam zdania
1%