MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Ośrodek interwencji po nowemu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 grudnia 2016, 7:22
Aktualizacja: Środa, 28 grudnia 2016, 8:03
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Od 1 stycznia 2017 roku Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Jeleniej Górze, udzielający pomocy około tysiącu osób rocznie przestaje istnieć – alarmują nasi Czytelnicy. Na szczęście tylko jako indywidualna instytucja. Teraz będzie funkcjonował w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jak zapewniają władze miasta, dla mieszkańców oznacza to zmiany tylko na lepsze.

Jak już pisaliśmy, zmiany pojawią się na mocy uchwały podjętej przez jeleniogórskich radnych.

- Ośrodek Interwencji Kryzysowej ściśle współpracował z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, dlatego dla jeszcze lepszej koordynacji tych działań, instytucja ta zostanie włączona w strukturę MOPS-u – wyjaśnia Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry. – Nie zmieni się jednak zakres świadczonej pomocy dla mieszkańców – zapewnia J. Łużniak.

Potwierdza to Wojciech Łabun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, który od stycznia będzie nadzorował pracę OIK. - Ośrodek Interwencji Kryzysowej będzie teraz działem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a wszystkie zadania, które były dotychczas realizowane przez OIK, będą nadal kontynuowane – mówi Wojciech Łabun. – Nie planujemy wprowadzić żadnych zmian, nadal będzie prowadzona pomoc w zakresie interwencji kryzysowej, poradnictwa i przeciwdziałania przemocy, a więc pomoc przede wszystkim ofiarom, ale i działania na rzecz sprawców, jak również działania profilaktyczne zapobiegające tym zdarzeniom – wymienia dyrektor MOPS.

Bez zmian ma pozostać dziewięcioosobowy zespół OIK, a obecna dyrektor Maria Karpińska, będzie pracownikiem nadzorującym prace dotyczące przeciwdziałania przemocy, zespoły interdyscyplinarne i grupy robocze.

- Nie planujemy redukcji etatów, wszyscy pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej wyrazili gotowość kontynuowania pracy, więc od 2 stycznia 2017 roku staną się automatycznie pracownikami MOPS. Nie zmieni się ich wynagrodzenie. Nie planujemy również żadnego zwiększania zatrudnienia czy tworzenia nowych stanowisk kierowniczych – dodaje W. Łabun.

Pozytywnie zmiany ocenia też obecna dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Maria Karpińska. - Jeśli coś się zmieni dla mieszkańców, to tylko na plus – mówi. – Podejmowane działania będą bowiem mogły być realizowane jeszcze szybciej i jeszcze sprawniej – dodaje M. Karpińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Zniknęły kolejne wraki

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~cosiek 27-12-2016 9:16
Ta instytucja uratowala mi życie dziękuję
~Tosia 11 27-12-2016 10:34
To pięknie, że OIK ma koncie sukcesy. Jednak - jak to bywa w życiu - i dość karygodne zaniedbania. Wszystko zależy od ludzi a tych prawdziwe oddanych swojej trudnej pracy jest w tej placówce na szczęście więcej
~ 27-12-2016 17:39
Jesli tym zajmie się MOPS to będzie totalna klapa.
~... 27-12-2016 17:49
Czy w takim razie z pomocy OIK będą mogli dalej korzystać mieszkańcy powiatu z po za Jeleniej Góry?
~Patriota 27-12-2016 18:32
Ta zmiana dobra dla urzędników a nie dla osób korzystających z pomocy!
~Kataleya 27-12-2016 18:35
I bardzo dobrze ze go likwidują jak poszłam o pomoc o powiedziałam o swojm problemie to mi kazali iść do domu samotnej matki bo jak nie pójdę do zabiorą mi dzieci i taką z ich strony dostałam pomoc dobrze ze ich nie będzie
~Patriota 27-12-2016 18:36
Geniusz Łużniak,wie wszystko najlepiej.Szkoda, że z synem nie może się dogadać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porządki na cmentarzu

Senator zachęca do głosowania na maszty

Porównaj ceny z Jelonką.com

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
995
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%