MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Ośmiolatek z „Siódemki” wyróżniony w Szczecinie

Wiadomości: Kraj
Niedziela, 7 lipca 2013, 8:09
Aktualizacja: 8:12
Autor: Manu
Fot. WK
Piotr Kałuża ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze otrzymał wyróżnienie w trzynastej edycji międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Moje marzenia: małe i duże żagle na morzach i oceanach”. Konkurs przeprowadził Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie.

– Cały czas podkreślamy, jak ważna jest edukacja kulturalna, od kilku lat aktywnie działa na tym polu również Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, promując powrót plastyki do szkół. Edukacja to również konkursy plastyczne. To szansa na doskonałą zabawę, a w przypadku wygranej czy wyróżnienia, jeszcze większa motywacja do plastycznych działań - mówił podczas uroczystego finału konkursu Andrzej Oryl, dyrektor MOK–u w Szczecinie.

W tegorocznej edycji, w której po raz pierwszy brały udział dzieci i młodzież z Niemiec, zadaniem uczestników było zilustrowanie marzeń o uprawianiu takich sportów jak żeglarstwo, wioślarstwo, pływanie; o chęci stania się w dorosłym życiu żeglarzem, marynarzem, albo kapitanem; czy też o rejsach na dalekich oceanach i bliskich rzekach i jeziorach, oraz o wielkich przygodach na małych i dużych żaglówkach.

To nie pierwsza praca plastyczna Piotra Kałuży, która znalazła uznanie na ogólnopolskich i regionalnych konkursach oraz prezentowana była na indywidualnych i grupowych wystawach w naszym mieście i okolicach. Jego rysunek został wytypowany również do wystawy 8. ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Inspirowane poezją”, przygotowanego przez MDK w Toruniu.

Uczeń jeleniogórskiej „Siódemki” zdobył także nagrodę główną Grand Prix w drugiej edycji konkursu „Tam gdzie ja, tam moja flaga”, zorganizowanego przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Śmierć na żwirowni

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Tomekkk 7-07-2013 10:33
Ogromne gratulacje dla tego chlopca. Wahałem sie, czy zapisac syna do SIODEMKI, ale po tym roku wiem, ze zrobilem dobrze. Jestem zadowolony z tej szkoly!!!! Raz jeszcze ogromne gratulacje!!!!
~op 7-07-2013 15:09
Brawo Piotruś !
~:) 7-07-2013 18:11
brawo no widać ze siudemka wkońcu zaczeła sie starać gratulacje
~ 7-07-2013 18:56
Siódemka Super SZkoła:)
~Melania 7-07-2013 19:03
Dla Piotrusia - wieeelkie gratulacje. Dla nauczycieli 7-ki również - pod warunkiem, że nie kształcili autora komentarza dwa poziomy niżej. SIÓDEMKA - Ó BO SIEDEM szanowny Komentatorze!
~jakitaki 8-07-2013 10:56
nie wiem, jak można cokolwiek powiedzieć o tym, że dla ośmiolatka świetny wynik w czymkolwiek, jest zasługą jego szkoły i nauczycieli... tyczy to nie tylko tej szkoły, ale wszystkich szkół podstawowych... Natomiast pierwsze efekty pracy nauczycieli widać będzie dopiero pod koniec szóstej klasy, czy też dopiero w gimnazjach... czy dzieckiem pokierowano dobrze, czy zmarnowano jego zdolności, poprzez lata edukacji w podstawówce. Więc nie ma co się zachwycać szkołą, a wyrazy uznania należą się przede wszystkim Piotrowi , rodzicom no i nauczycielowi który zgłosił pracę do konkursu...nauczycielowi dla tego, że chciało mu się to zrobić, bo przecież nie musiał :D
~Do ~ 8-07-2013 11:52
wypowiedzi przedmówcy,,,Jak najbardziej się zgadzam z tą obiektywną wypowiedzią. Gdyby Piotruś był w szkole X, to byłoby o szkole X, gdyby uczył się w szkole Y - byłoby o Y. Uczy się w SP7, więc jest SP7. Tak więc Chłopiec ma talent, wspiera go jednostka (jakiś tam pedagog), ale utarła się opinia o placówce. Bo szkołę tworzy zespół: uczniowie, rodzice i nauczyciele.
~ojtam 8-07-2013 12:20
Siódemka potrzebuje co najmniej 10 x więcej takich "sukcesów", żeby jej po przyszłorocznych wyborach nie zlikwidowali, razem z 13-tką. A jakie "sukcesy" odnosi pani dyrektor? ...bo gdyby ją zmienić w pierwszej kolejności, to może i likwidacji udałoby się uniknąć.
~Zachwycona 11-07-2013 1:07
I po co to czepianie się szkoły itd. Piotruś jest zdolny, ma świetnych pedagogów, więc czego chcieć więcej? Wypada pogratulować rodzicom tego chłopaka a jemu samemu życzyć szybkiego ciągu dalszego. I SP7 kolejnych i więcej takich diamentów!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Dachowanie w Radomierzu

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
102
Tak
44%
Nie
50%
Nie wiem
6%