MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Osłodzą mandaty

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 17 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
– Zapnij pasy, zapal światła – apeluje policja do kierowców. Przedłużająca się zima sprawia, że przepisów trzeba przestrzegać wyjątkowo rygorystycznie. Policjanci chcą osłodzić życie kierowców, karmiąc ich krówkami.

– Będziemy w najbliższych dniach zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowca oraz pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa – mówi Maciej Dyjach, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Choć nie ma już obowiązku całodobowego jeżdżenia z włączonymi światłami mijania, policjanci namawiają kierowców do zapalania reflektorów nawet w dzień. – Mgły ograniczają widoczność, jest szaro. To dla własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa innych użytkowników ruchu drogowego trzeba jeździć na światłach – tłumaczy naczelnik Dyjach.

Policja, aby promować bezpieczne zachowanie się na drogach, będzie nie tylko karała mandatami, ale… częstowała cukierkami, krówkami. Słodycze w okolicznościowych opakowaniach mają nie tylko zmienić wizerunek policjantów, lecz także przekonać kierowców, że warto szanować przepisy ruchu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Burza wokół Tomaszewskiego

Jubileusze małżeńskie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~qba 17-03-2006 15:48
"[...] przekonać kierowców, że warto szanować przepisy ruchu." a moze warto nie zapinac pasow, zeby dostac krowke :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tu też świętowali

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Problemy krwiodawców

Porozmawiaj z notariuszem

Dla kobiet w Czekoladziarni

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
841
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%