Wałbrzych: Osłabione Sudety II przegrywają w Wałbrzychu

Niedziela, 17 stycznia 2010, 12:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 stycznia 2010, 14:46
Autor: ahawer
Rezerwy Sudetów Jelenia Góra pojechały do Wałbrzycha w mocno okrojonym składzie, gdyż w tym samym czasie część zawodników udało się do Dąbrowy Górniczej na mecz I–ligowy. Zespół Leszka Oleksego uległ Górnikowi Nowe Miasto Wałbrzych 102:57.

Przed meczem faworytem byli jeleniogórzanie, którzy pomimo problemów finansowych byli wiceliderem rozgrywek. Drużyna Dark Doga mogła przed nowym rokiem objąć prowadzenie w tabeli, ale w ostatnich sekundach pojedynku z Chrobrym Głogów dała się ograć przeciwnikowi i obecnie plasuje się na trzeciej pozycji.

Osłabione kadrowo rezerwy Sudetów Jelenia Góra nie były w stanie przeciwstawić się rewelacyjnie grającym gospodarzom. Już na przerwę Górnik schodził z przewagą 56:37. Jeleniogórzanie wyraźnie odstawali fizycznie od wałbrzyszan, przegrywali przede wszystkim walkę pod tablicami, notując także słabą skuteczność rzutową.
Warto dodać, że nasza ekipa nie potrafiła wymienić między sobą kilku podań. Między 32, a 39 minutą nie zdobyła ani jednego punktu i gdyby nie celny rzut z półdystansu Kubusa, nie zdobyliby ich do końca spotkania. Wynik nie mógł być inny. Wałbrzyszanie wygrali 102:57.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Sudety II Jelenia Góra 102:57 (25:18, 30:19, 26:13, 20:7)

Górnik NM: Kołodziej 23, Łabiak 20, Sujka 18, Bujnowski 17, , Myślak 7, Adranowicz 5, Kaliński 4, Borzemski 3, Gruszczyński 3, Dworak 2

Sudety II: Kozak 18, Chrustowski 9, Kubus 9, Radziszewski 8, Hajbowicz 7, Popkowski 4, Horegald 2.