MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Oskary z okazji 30–lecia

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 27 maja 2018, 8:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2018, 12:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Zdrojowym Teatrze Animacji odbyła się wczoraj (26.05) Gala z okazji 30–lecia Święta Matki, które z inicjatywy ks. Józefa Steca właśnie od tylu lat odbywa się w Cieplicach. Podczas uroczystości wręczono Oskary dla osób i organizacji wspierających wydarzenie, a w części artystycznej odbył się koncert pieśni patriotycznych.

Zwieńczeniem pierwszego z dwóch dni imprezy była uroczysta Gala, podczas której prezes Stowarzyszenia Święta Matki Zbigniew Ładziński wraz z wiceprezes Joanną Warchoł wręczyli części zasłużonych Oskary (pozostali otrzymają je dzisiaj podczas festynu). Wśród wyróżnionych w tym roku byli m.in. wiceminister edukacji Marzena Machałek, prezes Uzdrowiska Cieplice Roman Kulczycki czy prezes Jelenia Plast Jens Kroeger.

- Cieszymy się, że już 30 lat obchodzimy Święto Matki Ziemskiej. Jest to oddanie szacunku naszych matkom. Wiele firm i organizacji w tym uczestniczy – powiedział Zbigniew Ładziński, prezes stowarzyszenia dziękując wszystkim, którzy włączają się w organizację święta, i co ważne – robią to pro bono (bezpłatnie). - To ksiądz Józef Stec rozpoczął to święto i je pielęgnuje. Dzisiaj pomimo jego choroby, cały czas w różny sposób uczestniczy – podpowiada nam, przypomina. Dzięki Bogu - dzięki temu, że żyje tym Świętem Matki, to mniej myśli o chorobie – podkreślił Z. Ładziński, który serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i przyjezdnych na niedzielne obchody.

Po wręczeniu nagród odbył się koncert pieśni patriotycznych „Historia – pamięć – tożsamość” w wykonaniu Chóru Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego i Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - dyrygentem i solistą był Alan Urbanek, partie solowe wykonał też Grzegorz Cebulski.

W niedzielę mnóstwo atrakcji przez cały dzień. Rozpoczęcie o godz. 10:00 przy Pałacu Schaffgotschów, skąd Marsz Niepodległości przejdzie na plac kościelny przy ul. PCK. Szczegółowy program drugiego dnia Święta Matki na stronie: parafiambm.jgora.pl/programswietamatki2018.pdf

Ogłoszenia

Czytaj również

Marzena Machałek o programie PiS

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Trwa rozbiórka wiaduktu

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~jhhcftjb 27-05-2018 10:03
ŁAdziński główny obrotowy obok Wrotniewskiego i Papaja. Klub lewicowego SLD i stowarzyszenie ŚWIĘTA Matka. Odjazd całkowity. Ale głosy, głosy, głosy... A wybory za pasem.
~litości 27-05-2018 12:14
Nawiedzony ,dawny przy c partii daje nagrodę nawiedzonej ,niszczącej naszą oświatę.A dlaczego nie poparli matki w Sejmie ?
~efendi 27-05-2018 12:20
Krajski - Masoneria Polska u progu katastrofy ! Polecam !
~ 27-05-2018 12:25
W ROKU wyborów samorządowych cieszę się , że Pan Zbyszek zamarkował swoje istnienie z okazji Święta Matki Ziemskiej. Nie wykluczam też /aczkolwiek pewności nie mam/, że w wyborach samorządowych wspierać pana Zbyszka będzie - za pośrednictwem wielebnego księdza Steca - Matka Nieziemska. Panu Zbyszkowi, życzę kolejnego sukcesu wyborczego, który umożliwi mu pełnienie funkcji radnego ponad 20 lat. Natomiast wszystkim ugrupowaniom polityczno-partyjnym, zamierzającym startować w wyborach, życzę pomyślnej realizacji zamierzeń i rozwagi przy układaniu list wyborczych - dla uniknięcia OBCIACHU
~........................ 27-05-2018 12:49
To była chyba zamknięta impreza, bo nie widać żadnej publiczności, 1/3 to zdjęcia nagrodzonych, a 2/3 stanowią zdjęcia chórów.
~soclib 27-05-2018 14:48
To są ICH ostatnie dni, godziny ,dość kłamstwa w imię Boga.
~ 27-05-2018 16:20
Kto nie skacze jest lewakiem ee kto nie skacze jest lewakiem ee
~Olo 27-05-2018 21:34
Rozmawiają dwie starsze panie: -Na kogo będziesz głosować? -Ksiądz jeszcze nie mówił.
~Roman 28-05-2018 0:48
Przekażcie cały dochód na te biedne osoby niepełnosprawne, które tyle dni musiały koczować na podłogach sejmowych a wy (organizatorzy z panem Ł) wchodzicie im bez wazeliny w .... i odznaczacie wiceminister. Pytam za co ? za miejsce na liście wyborczej. Panie Ł -" kończ waść wstydu oszczędź". Panu już mieszkańcy powinni podziękować.
~RÓŻA 28-05-2018 12:55
Pani prowadząca impreze bardzo nie miła, bez cienia uśmiechu, chyba z PIS-u

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oryginalne bilety do Czarciego Młyna

Władze Term Cieplickich o konflikcie  

Jest wykonawca klubu seniora

Jubileusz strażników miejskich

"Czyste Powietrze" – nabór wniosków  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
585
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
4%