MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Osiedlowe świętowanie

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 czerwca 2007, 0:00
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Mnóstwo zabawy na zabobrzańskich podwórkach.

Organizatorzy sobotniego festynu rodzinnego z Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu wszystkim spisali się na medal.

Frekwencja dopisała pomimo nie najlepszej pogody i ciemnych chmur, z których od czasu do czasu pokropił deszcz. Na najmłodszych czekały liczne konkursy z nagrodami – „łowienie ryb”, malowanie kredą po asfalcie, konkurs na najładniejszy rysunek, skoki na skakance, kręcenie hula-hop, slalom, rzut piłką do kosza. Jednym z pierwszych oczekiwanych punktów programu było ogłoszenie wyników XVII Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Zabobrze 2007”.

Nie zabrakło też występów artystycznych. Starsi i młodsi mogli posłuchać bajki dla dzieci pt. „Calineczka” w wykonaniu Teatru „ART-RE” z Krakowa, zespołów „Agat”, „Impuls”, „Groszki” oraz obejrzeć występy par z Klubu Tańca Towarzyskiego „Master Dance”.

Szczęścia można było spróbować w loterii fantowej, w której co drugi los wygrywał. Na największego szczęściarza czekał piękny rower górski. Dzieci mogły również zapoznać się z kulturą orientalną, opanować trudną sztukę jedzenia pałeczkami, a nawet pomalować twarz lub ręce w egzotyczne znaki.

Gwiazdą wieczoru był zespół „PIREUS”, czyli piosenka, taniec i muzyka Południa w rytmach bałkańskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

Złoty Krokus dla...

Ruszył Krokus Jazz Festiwal 2019  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~NoWaK 3-06-2007 8:59
mmmm 3 zdjęcie od góry wszyscy stoją na trawniku i tabliczka "szanuj zieleń" :P
~łeee 3-06-2007 13:37
Co, nie było pokazów naszej dzielnej straży? Marnują się chłopaki...
~Daria 3-06-2007 17:14
ooo Moja alusia na ostatnim zdjęciu ;*** Wiecie co sądze, zę te festyny są już nudne.. nie dlatego, ze młodziez wyrasta z takiej zabawy tylko dla tego, ze co roku festyny te mają taki sam scenariusz i to już od wielu lat
~znudzony 4-06-2007 19:37
Wydział kultury rozdrabnia kasę na róznorodne bzdurne pseudorozrywkowe spędy! W którym okolicznym mieście mamy co i raz festn w dzielnicy, oddalonej od rynku głównego o 20 minut drogi? Tylko u nas fetujemy w krótkim czasie swięto Zabobrza, Sobieszowa, Cieplic... A nie warto by zsumować rozdrobnione pieniadze i sciągnąć dla wszystkich, na Plac Ratuszowy trochę porządnych, koncertowych artystów? Lepsza to alternatywa, niż remizowe przeciaganie liny, na placu przystrojonym bibułami, koło ODK, ktorego tablica informacyjna orzed wejściem błaga od lat o plastyka i DOMYCIE!!
~Marcinex 9-06-2007 16:25
Uważam, że takie festyny raz na jakiś czas są dobre. Na co wybudować jakiś teatr lub coś co kosztuje majątek, jeśli można zrobić to ot tak na ulicy. Jeśli to co Daria skomentowała jednakże jest prawdziwe. "co roku festyny te mają taki sam scenariusz i to już od wielu lat", to jest to minusem, ponieważ powinno się za każdym razem czegoś nowego douczać. Skoro jest to dla najmłodszych niech ciągle coś nowego dostają zaoferowane. A tak na boku, to ta dziewczyna z czerwoną grzywką i paczką na oku z 1 zdjęcia jest słodka :D.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Zaczytaj się z Jelonką.com

Karkonoskie witraże

O rozpadających się górach

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
905
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%