MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Osiedle tyrolskie w Sosnówce

Wiadomości: Podgórzyn
Środa, 8 listopada 2017, 11:27
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Realizacja kolejnej dużej inwestycji turystyczno – hotelowej rozpocznie się w przyszłym roku w gminie Podgórzyn. Na działce, którą prywatny inwestor kupił od lokalnego samorządu powstanie osiedle domów w stylu tyrolskim, mieszczących w sobie apartamenty.

Nowa inwestycja będzie dopełnieniem realizowanej od kilku miesięcy budowy kompleksu hotelowo – rekreacyjnego Lake Hill, który powstaje nad brzegiem zbiornika Sosnówka. Tym razem pod drugiej strony drogi zostanie zbudowane osiedle kilkunastu domów, utrzymanych w stylu tyrolskim. - W każdym z nich znajdzie się osiem apartamentów hotelowych, o powierzchni 40 metrów kwadratowych – mówi inwestor Artur Kozieja. - Chcemy, aby okna każdego z obiektów były zwrócone na góry oraz zbiornik w Sosnówce, tak by wynajmujący mogli podziwiać walory widokowe tego wyjątkowego miejsca. Obok kompleksu budynków dodatkowo powstaną boiska, korty tenisowe, kręgielnia, a być może także małe lodowisko – wylicza.

Działkę o powierzchni prawie 9 hektarów A. Kozieja kupił od gminy za około 5,3 miliona złotych, umowę sprzedaży podpisano 7 listopada. Wartość planowanej inwestycji to około 50 milionów złotych. Według planów, pierwsza łopata na budowie zostanie wbita w połowie przyszłego roku, zaś osiedle zostanie otwarte w 2020 roku.

- Powstanie nowego kompleksu hotelowo – apartamentowego w Sosnówce ma dla naszej gminy znaczenie strategiczne i prestiżowe – mówi wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata. - Po jego otwarciu powstaną nowe miejsca pracy. Szacujemy też, że o milion złotych wzrosną wpływy z podatków do budżetu samorządu, a ze względu na zwiększenie liczby odbiorców spadną ceny wody oraz za odbiór ścieków – dodaje wójt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~kora 8-11-2017 12:09
może Grmina Podgórzyn zacznie wspierać rolnictwo a nie wszystko odralniać i przeznaczać pod zabudowę. Przykład Staniszów. Nie dziwcie się, że żywniość importujemy.
~ 8-11-2017 12:31
haha rolnictwo na skale w dodatku w strefie klimatycznej podobnej do podbiegunowej.nie ośmieszaj się,góry to nie miejsce na plantacje,chyba że ktoś lubi zbierać marne plony i doić dotacje.
~` 8-11-2017 14:38
Polecam hodlowe grzybów dobrze rosnom i innych tam kwasów. U nas tego pełno zagłębie przecież z tego żyją całe rodziny i ba są nie do ruszenia ( poza szeregowymi na wylocie którzy podpadli to wtedy koledzy łapią ;)
~basi 8-11-2017 15:25
O ile w zalewie bedzie woda.Zalew przecieka w wielu miejscach.
~jolka 1 8-11-2017 16:08
ano i stało się, te działki nad zalewem warte kilkanaście milionów zostały sprzedane za małe pieniądze i to rozłożone w spłacie na 5 lat, Ktoś zrobił dobry interes a mieszkańców baja się obniżką ceny wody po 2020r.wody. To już chyba czas żeby sprawą zainteresowały się odpowiednie organy,
~tajolka 8-11-2017 18:22
Panie wójcie ma pan w gminie jeszcze taki interes, żeby kupić grunty i nie płacić kilkanaście mln, tylko 5,3 mln rozłożone na raty płatne przez pięć lat, czyli za bańkę rocznie? Uzbieram tyle przez rok.
~tajolka 8-11-2017 18:32
Panie wójcie ma pan w gminie jeszcze taki interes, żeby kupić grunty i nie płacić kilkanaście mln, tylko 5,3 mln rozłożone na raty płatne przez pięć lat, czyli za bańkę rocznie? Uzbieram tyle przez rok.
~ 8-11-2017 18:46
Fajnie. Mają ludzie kasę i inwestują.
~ 8-11-2017 18:51
jaką kasę? taką kasę mam i ja. tylko wójt mi nic nie powiedział, że jest taki interes do zrobienia. nie napisał też o tym, a ja śledzę bip gminy uważnie od lat.
~ 8-11-2017 19:24
Niektórzy ludzie czekają - inni robią. Bo wójt mi nic nie powiedział, bo padało, bo ...
~ 8-11-2017 19:39
Mylisz się wójcie lub człowieku wójta. Bo nawet gdyby padało, lub inne bo... to nie mógłbym wejść w interesy z wójtem. Wójt interesy robi w tajemnicy, choć dysponuje mieniem gminnym, a nie prywatnym. A po zrobionym interesie obwieszcza ludziom, jaki to dobry interes zrobił (?). Dobry?, tylko dla kogo?. O to jest pytanie. Retoryczne
~el_doktorek 9-11-2017 17:17
Do aom198.neoplus.adsl.tpnet.pl . Chłopie ... jak masz $ i pomysł to idź na spotkanie z Wójtem itd. A nie siedzisz w domu i kisisz ogóra... Samo się nie zrobi. O dobre warunki trzeba walczyć. Pozdro
~ 9-11-2017 18:34
Ano. Trza tak zrobić. Tylko ja nie swój i nie wiem co można brać, co jeszcze zostało i za ile. Pomóż el_doktorek. Widać się w tym obracasz
~el_doktorek 9-11-2017 22:10
Do aom198.neoplus.adsl.tpnet.pl . Chłopie ... jak masz $ i pomysł to idź na spotkanie z Wójtem itd. A nie siedzisz w domu i kisisz ogóra... Samo się nie zrobi. O dobre warunki trzeba walczyć. Pozdro
~sołtys z Marczyc 27-11-2017 10:05
teraz, gdy przy Zalewie trwają roboty budowlane, droga wojewódzka nr 366 jest ciągle zabłocona i niebezpiecznie po niej jechać, dlatego zwracam się do wykonawcy - realizujący tą inwestycje , aby przy wyjeździe z budowy uruchomił myjkę ciśnieniową, i każdy pojazd przed wyjazdem umyć. Tak nie może być , że droga wojewódzka zmieniła się w grząskie bagno.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnania w starostwie

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Będzie nowa siedziba

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1046
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%