MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Osiedle Robotnicze rozkopane będzie do zimy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 15 września 2011, 7:39
Aktualizacja: 8:47
Autor: Angela
Fot. Angela
Trwają intensywne prace przy przebudowie kanalizacji Osiedla Robotniczego. Kłopoty z tym związane są nieuniknione. Wczoraj informowaliśmy o uszkodzeniu przyłącza gazowego. Jak się okazuje, roboty potrwają co najmniej do pierwszych śniegów.

Prace spowodowały wyłączenie jednego pasa ruchu, jednak dzięki szerokiej jezdni kierowcy mogą poruszać się w obydwu kierunkach. Muszą jednak zachować większą ostrożność. Ustawione znaki drogowe ograniczają też prędkość jazdy na całej ulicy do 30 km/h.

- W tym roku spółka Wodnik chce uporządkować na tej ulicy całą sieć wodną i kanalizacyjną. Miasto z kolei stara się pozyskać zewnętrzne środki na przeprowadzenie w przyszłym roku kompleksowej przebudowy tej ulicy. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa tej inwestycji – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Wniosek o dofinansowanie remontu tej ulicy został złożony do programu odbudowy zdegradowanych terenów miast powyżej 10 tys. mieszkańców. Przebudowa Osiedla Robotniczego poza wymianą nawierzchni jedni na odcinku od Podwala do garbatego mostku, przewiduje remont chodników, wymianę oświetlenia, budowę ciągów dla pieszych i rowerzystów oraz udrożnienie lub przebudowę kanalizacji deszczowej. Szacuje się, że koszt tej przebudowy to około 3 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Budowa drogi S3

MZK i... wrzosy

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~brewbrother 15-09-2011 13:39
to proponuję dobrze oznaczyć te "dziury", bo już dwa auta wylądowały w wykopie
~rafał2601 15-09-2011 14:53
no co ty a tak a propos to powinni trójkąt i pachołki postawić
~ 15-09-2011 18:12
Trzba Sie Rozglądac Pajacu Znaki I Oznaczenia Sa
~x 15-09-2011 20:34
ta przebudowa to seks z praca. czytaj piep...nie sie. brud na jezdni ospalosc w postepie prac i.... na pewno nowy dywanik zima. to polskie normy. czy w tym tempie budowano domy po wojnie? sa maszyny, ludzie maja tylko psrednictwo w ich pracy a idzie jak krew z nosa.
~do x (20.34) 16-09-2011 1:49
po wojnie szybko budowano bo ZSRR miało za co... (chodziłeś do szkoły) bo wydaje się, że nie..
~anonim350ts 16-09-2011 16:30
To Dawaj Cwaniaczku Do Wykopu Na 6 Metrów To Zobaczysz Czy Koparka Sama Wszystko Zrobi To Może Dalej Nie Bedziesz Pisał Ze Nic Nie Idzie Do Przodu Pisac Kazdy Potrafi A Cos Zrobic To Niebardzo Koparka To Nie Wszystko Logiczne Ze Przy Pracach Ziemnych Jest Bałagan Pajacu I Zastanów Sie Czasem Co Gadasz Jak Nie Wiesz Co Z Czym
~x 20-09-2011 18:00
jesli koparka jest do obsadzania slupkow do plotu trzeba takiej ktora poradzi sobie z problemem. po nauke do niemcow, oni raczej lopatami y,y, bo maja specjalistyczne sprzety. nie tlumacz kolego bajzlu na nawierzchni ruchu robotami bud. polski budowlaniec to balaganiarz. tam winna byc zamiatarka na mokro by bloto nie roznosilo sie za kolami na pol miasta. szkoda kasy na to, polak przywykl do brudu wokol budow.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Projekt Kom(m)ando

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Remont ulicy Ogińskiego  

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
683
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%