MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Osiedle (nie) dla piratów drogowych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 4 lipca 2008, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
Montaż progów zwalniających w jezdni ulicy Morcinka.
Fot. TEJO
Kilka „spowalniaczy” zamontowano w jezdni ulicy Morcinka i okolicznych traktów. Czy lokalni wariaci drogowi nie mają czego tu szukać?

Takiej gęstości „hopków” w Jeleniej Górze chyba nie ma. Na krótkim odcinku ul. Morcinka zbudowano aż trzy ograniczniki. Wyżej – na mniej uczęszczanym fragmencie jezdni – jest jeden. Kolejne są na ulicy Reja.

„Leżący policjanci” mają ostudzić energię piratów drogowych, którzy na niezbyt szerokich ulicach testują możliwości swoich samochodów. To najczęściej bardzo młodzi ludzie w „wypasionych” maszynach. Zdarzało się, że po ul. Morcinka mknęli jak strzały. Na oko grubo powyżej 100 km. na godz.

Czy teraz poszukają sobie innych „torów wyścigowych”? Mieszkańcy są sceptyczni. W górnym fragmencie Morcinka spowalniacz jest, ale nie ma chodnika. – Już teraz szaleńcy wjeżdżają na pobocze, a „hopek” to dla nich po prostu terenowa przeszkoda do pokonania – usłyszeliśmy.

Po części ulicy Morcinka jeżdżą autobusy MZK, więc tam spowalniaczy nie ma. Rajdowcom w to graj, bo tam właśnie rozpędzają swoje auta. Niżej jest kościół. Podczas mszy świętych roi się od ludzi. Przechodzą tam też dzieci do pobliskiego parku. Nietrudno o wypadek. Wszyscy liczą na to, że „hopki” poprawią stan bezpieczeństwa. A jak będzie? Zobaczymy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Zapuszczone okolice Drzymały

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Nemo 4-07-2008 9:09
Witam! A czy Mickiewicza (w górnym odcinku jeden spowolnienie, w okolicach przedszkola drugie) też jest na tej "liście", czy po raz następny zostanie zapomniana przez urzędników od organizacji ruchu w tym mieście ... aż dojdzie do jakiejś tragedii? Temat zostawiam do przemyślenia Panom i Paniom z UM. Pozdrawiam.
~pirat 4-07-2008 9:56
a teraz piraci wybrali równoległą ulicę Wyczółkowskiegi i wszystko gra ,jezdzi się wspaniale i dłużej
~Hydra Ulic 4-07-2008 10:02
Szkoda pieniędzy! Wystarczyłoby nie przeprowadzać remontów nawierzchni i mielibyśmy na całej jezdni "leżących policjantów" .
~iga 4-07-2008 10:16
Niestety tam gdzie jeżdżą autobusy miejskie spowalniaczy nie można zamontować, a tak jest na ul Mickiewicza, Słowackiego. Polecam policjantom ul. Słowackiego, ograniczenie prędkości do 40, a jeżdżą dożo więcej.
~jeżozwierz2712 4-07-2008 10:18
W Cieplicach na ul. Struga i łączącej się z nią ul. Sieroszewskiego jest łącznie 6 spowalniaczy prędkości. Co prawda są powoli rozbierane, ale tak naprawdę to dobra inwestycja . Wymuszenie na "gorącogłowych" zmniejszenia prędkości pojazdu jest widać konieczne, ale to z korzyścią dla pozostałych uczestników dróg. Popieram Nemo - jest więcej takich miejsc, gdzie "śpiący policjanci" aż się proszą. Nawet na nowej drodze do stacji uzdatniania wody w Cieplicach (poza osiedlem mieszkaniowym) ułozono je dla ostudzenia zapędów zmotoryzowanych.
~Obserwator 4-07-2008 10:55
Na Zabobrzu nr II, a dokładnie w drodze przylegającej do kilku barów, także ostatnio zamontowano.
~Maćkov 4-07-2008 11:22
Na ulicy Morcinka ze szkoły wyskakują bachory, nie patrząc się w ogóle na drogę! Wracając chodzą grupami nie po chodniku, a po ulicy. Przed Sylwestrem gnojki strzelając petardy uciekali na ulicę. Niech z tym coś zrobią np. barierki na całej długości, a wtedy dzieciaki będą przechodzić po pasach i nie będą wybiegać nagle na ulicę. Kiedyś przejadę któregoś i jak postawią przy drodze krzyż z jego imieniem to może coś to da innym do myślenia.
~Paranoja 4-07-2008 11:31
Hopki, które jedynie dla normalnych użytkowników dróg są utrudnieniem, zakup "kupociagu" i tym podobne działania zamiast egzekwowania prawa. Efekt ? Hurra, kolejne wyzwanie do pokonania( piraci i inni szukający wrażeń), zas...e miasto, nikt nie sprząta po swoich pupilach, nawet mieszkańcy śródmieścia ( przepraszam tych nielicznych sprzątających) nie udają, że w innym celu stoją na chodniku i obserwują kiedy piesek skończy działalność na trawniku. Nasze społeczeństwo w większości nie dorosło do demokracji, potrzebuje policjantów z mandatami, ogrodzeń, nawet w niektórych miejscach drutów kolczastych . Czy to naprawdę tak trudno wyeliminować z ruchu drogowego tych"szaleńców osiedlowych" ? Skoro nie potrafią myśleć i przewidywać to nie powinni posiadać prawa jazdy.
~ Do Maćkov 4-07-2008 13:20
Chyba bardzo nie lubisz dzieci , jeżeli masz prawo jazdy i trochę jezdzisz to wiedz , że w poblizu szkół zawsze moze dziecko wtargnąć na drogę .
~kmam 4-07-2008 13:34
U mnie na ulicy Obrońców Pokoju zamontowano spowalniacz . I co? A to, że bystrzaki omijają go chodnikiem. Drugiego nie mogą bo nie ma na tym odcinku chodnika.
~gość 4-07-2008 18:38
do Maćkov może to przez Ciebie te spowalniacze ? - jak będziesz miał swoje dzieci na pewno nie będziesz mówił bachory, a po drugie będziesz tępił każdego po kolei , który zagrozi Twoim dzieciom - fakt jest faktem dzieci to dzieci mają różne pomysły tu jest szkoła a nie trasa Paryż Dakar. Każdy kierowca musi liczyć się z tym że koło szkoły może wyskoczyć dziecko na ulicę, a to co dzieje się nocami to koszmar dla każdego kto tu mieszka - szkoda że Policja omija wtedy ten teren. Co do petard starsi wcale nie są lepsi od dzieci a nawet gorsi bo znają zagorzenie
~fan komury z kowar 5-07-2008 3:30
a czy policja nie moze zrobic po prostu lapanki, i zalozyc goscia sprawy karne , z maksymalna iloscia oskarzen jakie sie da zastosowac ,zeby zabrac goscia prawko na kilka lat i podniesc ubespieczenie na auto do ceny z kosmosu .
~do pirat 5-07-2008 10:17
Na Wyczółkowsiego są naturalne w spowalniacze w postaci dziur...
~Maćkov 7-07-2008 5:28
Jak chcecie wiedzieć to jeżdżę rowerem i to ja mogę być tym bardziej poszkodowanym, nie myślicie? Prawko też mam i nigdy nie jeżdżę jak pirat. Jak wjadę w bachora to ja polęcę i się połamię, bo nie przewrócę się ze swoich nóg a będę leciał w powietrzu! Do tego jak bachor wyskakuje nie patrząc na ulicę to ja by go ominąć muszę wjechać na przeciwległy pas np. pod samochód. Hamulce w rowerze nie są tak dobre jak w samochodzie i przy prędkości 20 na godzinę nie zatrzymuję się po 2metrach tylko po 8. Dzieciaki nie są nauczone kultury i zachowania w pobliżu ulicy i stąd różne wypadki. Teraz te bachory to już całkiem beztrosko będą sie tam zachowywać, a nie o to chyba chodzi (?). Na ulicy nie można bawić się w berka a tak było nie raz jak tam jeździłem. Ale g...k tego nie zrozumie i co gorsza będzie wyrozumiały dla takiego zachowania i przez to będzie się szerzyć nieład. Bądźcie tak wyrorumiali i tolerujcie tak polityków he he he

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Nadbrzeżna gotowa

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Bobry na Zabobrzu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2085
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%