Zalogowanych: 1

Opole: Orlik wygrał w Opolu

Niedziela, 4 listopada 2018, 20:05
Aktualizacja: 20:07
Rundę jesienną w wykonaniu beniaminka II ligi – Orlika Jelenia Góra, można uznać za udaną. W debiutanckim sezonie przedostatniej klasy rozgrywkowej podopieczne Roberta Stachowskiego odniosły 5 zwycięstw, 4 razy musiały posmakować goryczy porażki, a raz podzieliły się punktami. W ostatniej kolejce Orlik wygrał w Opolu z miejscową Unią 1:0.

Jeleniogórzanki traciły do swoich rywalek przed tą kolejką 2 punkty, a mecz był rozgrywany wieczorową porą na boisku ze sztuczną murawą. Mimo ciężkich warunków, to podopieczne trenera Stachowskiego w 35. minucie otworzyły wynik spotkania. Pięknym strzałem w okienko z odległości 30 metrów popisała się Korgul, co wywołało uzasadnioną radość koleżanek z drużyny. Jak się okazało, po zmianie stron więcej goli nie było i trzy punkty pojechały do Jeleniej Góry.

Unia Opole - Orlik Jelenia Góra 0:1 (0:1)

Wyniki pozostałych spotkań:
SWD Wodzisław Śląski - Bielawianka Bielawa 4:2
Mitech II Żywiec - Stilon Gorzów Wlkp. 0:1
AZS II Wrocław - Plon Błotnica Strzelecka 6:2
KKS Zabrze - Gimnazjum Istebna (prawdopodobnie walkower 3:0, Istebna nie przyjechała)

Mistrzem rundy jesiennej została ekipa z Wodzisławia Śląskiego (25 pkt.), drugi będzie KKS Zabrze (22 pkt. w przypadku walkowera za mecz z Istebną), a trzecia Bielawianka Bielawa (20 pkt.). Orlik Jelenia Góra przerwę zimową spędzi na 5. miejscu z dorobkiem 16 punktów.