MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Orlik” rozwinie skrzydła w Łomnicy?

Wiadomości: REGION
Piątek, 7 stycznia 2011, 9:26
Aktualizacja: 18:24
Autor: Accipiter
Przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy ma powstać kolejne boisko zbudowane z rządowo–samorządowego programu. W najbliższym czasie władze ubiegać się będą o przyznanie dotacji na dofinansowanie budowy kompleksów sportowych w ramach czwartej edycji programu „Moje Boisko – Orlik 2012” .

Samorządowcy gminy Mysłakowice są gotowe budować kolejnego „Orlika”. Jeśli zdobędą dofinansowanie, w Łomnicy powstaną dwa oświetlone i ogrodzone wielofunkcyjne boiska ze sztuczną murawą. Pierwsze z nich - przeznaczone będzie do gry w piłkę nożną, drugie - do piłki koszykowej i siatkówki. Całkowita cena inwestycji wynosić ma ok. miliona złotych. Zgodnie z zasadami programu, gmina pokryje 1/3 kosztów, a reszta pieniędzy pochodzić będzie z budżetów województwa i państwa.

Przypomnijmy, że pierwszy kompleks sportowy wybudowany w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012” został oddany do użytku w listopadzie 2008 roku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, czyli dawniejszej „budowlance”, gdzie również działa sztuczne lodowisko - tzw. „Biały Orlik”. Potem, w grudniu 2009 odbyła się uroczystość oddania do użytku kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Włodzimierza Puchalskiego w Cieplicach. Z kolei w grudniu ub. r. miało miejsce oficjalne otwarcie trzeciego jeleniogórskiego „Orlika” przy Szkole Podstawowej nr 13 im. Komisji Edukacji.

W lipcu 2009 roku w powiecie jeleniogórskim otwarto „Orlik” w Ścięgnach i Janowicach Wielkich. W październiku 2009 nowy kompleks sportowo-rekreacyjny pojawił się przy Osiedlu „Wichrowa Równia” w bliskim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach. W ubiegłym roku powstały jeszcze trzy kolejne nowoczesne kompleksy boisk „Orlik” – w sierpniu za trybuną stadionu zakładów lniarskich ,,Orzeł” w Mysłakowicach, we wrześniu w Jeżowie Sudeckim przy Zespole Szkół, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa i Gminne Gimnazjum, a następnie w listopadzie w gminie Podgórzyn przy Gimnazjum Gminnym im. Janusza Korczaka w Sosnówce. Mówi się też o powstaniu „Orlika” w rejonie Sobieszowa – Jagniątkowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nad Śnieżnymi Kotłami

Dworzec do remontu

Remonty w jeleniogórskich szkołach  

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~az 7-01-2011 12:12
w Mysłakowicach to raczej nie przy szkole a przy byłych zakładach lniarskich "Orzeł"
~jan.k 7-01-2011 12:15
Brawa dla Pana Zdzislawa Pietrowskiego i samorzadu, o to chodzi wlasnie . Zycze wiecej takich pomyslow.
~-=- 7-01-2011 12:37
Zapominaliście o Ścięgnach ... Sosnówce ... zbierajcie dokładniej informacje
~abuk 08 7-01-2011 12:56
To nie jest zasługa Pana Wójta, on tu tylko kolejne lata jest na przespanie, do emerytury.Takiego wójta to tylko pozazdrościć.
~ 7-01-2011 13:01
Fakt - wójt w tym udziału nie brał. Nie jego zasługa, za co mu gratulować??? O wiem, za zastój w gminie.
~ENDRIU 7-01-2011 14:01
No i wypływają malkontenci-wyborcy P.Korzenia.Może i P.Pietrowski nie brał udziału w decyzjach,ale podjoł temat i stara się go zrealizować.Co do zastoju w gminie ,to popatrzcie na inne np,Janowice może tam jest lepiej?.A tak poza tym do psioczenia jest bardzo wielu,tylko do podejmowania wyzwań niewielu
~gosc123 7-01-2011 17:09
A mieszkańcy ulicy Świerczewskiego w Łomnicy na odcinku bocznej drogi od stadniny koni u pana Dyrka do dawnego młyna dalej nie mają oświetlenia drogi! To jakaś paranoja, kolejni radni i wójtowie naszej gminy obiecują to nam od około 1990 roku!!! Nie raz zbieraliśmy podpisy i też nic to nie dało! W budżecie na 2011 znowu brakło pieniędzy. Może gdyby mieszkał tam jakiś radny... Strach wychodzić po zmroku. I po co było głosować skoro przez tyle lat nikt nic nie może z tym zrobić!
~Ed. 7-01-2011 19:28
Clowni z Mysłakowic donoszą, że oprócz Orlików, być może rada niedługo klepnie pomysł utworzenia straży gminnej. Rzekomo zbrojne ramię samorządu łatwo będzie uformować z zasłużonych wiernych i oddanych ludzi. Posłanka Zakrzewska w sprawie straży gminnej otrzymała już odpowiedź od właściwego ministra.
~09r 7-01-2011 23:26
Trza budować Orlika niech zdzisiek gola sobie strzeli!!!!!!!!!!!!!! przespane to chyba ze 4

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kandydaci PO

Edukacja przez zabawę

Kto dyrektorem SP 11?

PiS zaprezentował kandydatów

Sukces naszych poszukiwaczy

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
611
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%