Zalogowanych: 25

Jelenia Góra: Orlik gromi legnicką Miedź

Niedziela, 27 kwietnia 2014, 21:27
Aktualizacja: 21:47
Zwycięstwem 6:1 zakończył się towarzyski mecz Orlika Jelenia Góra z Miedzią Legnica rozegrany na stadionie przy ul. Lubańskiej.

Kobieca drużyna Miedzi Legnica to przyszły beniaminek III-ligi, który w połowie obecnego sezonu rozpoczął przygotowania do debiutu w rozgrywkach ligowych. Pierwszy sparing podopieczne Agnieszki Nowak zakończyły zwycięstwem 3:1 nad Piramico AFC Kościan. Drugim sparingpartnerem były jeleniogórskie "Orliczki", które korzystając z pauzy w 13. kolejce poznały przyszłe rywalki na murawie.

Ekipa Roberta Stachowskiego wystąpiła bez swojej liderki - Dagamry Dyzio, zabrakło też Kasi Lechman, więc trener miał szansę poeksperymentować w obronie. Zbierające pierwsze piłkarskie szlify legniczanki nie sprostały doświadczonym jeleniogórzankom.

Orlik Jelenia Góra - Miedź Legnica 6:1 (3:0)
Orlik: Dziewit, Zych, Sawicz, Curyło, Damasiewicz, Mroczko (debiut), Sidorska, Pazurkiewicz, Brommer, Smagur, Chrabąszcz. Po przerwie zagrały: Dobroń (debiut), Sadłucka, Fierkowicz, Wróbel, Nowacka.
Miedź: Kaźmierczak, Buchaniewicz, Zatwarnicka, Świt, Zając, Kaleta, Nowak, Czapluk, Łozińska, Wąsowska, Cybulska, Naporowska, Sowa. Zmiany: Krupnik, Salamon, Pater.

Gole dla Orlika: Smagur (x2), Pazurkiewicz (x2), Chrabąszcz, Brommer, honorowe trafienie dla Miedzi: Wąsowska.

Za tydzień (4. maja) jeleniogórzanki rozegrają ligowe spotkanie w Udaninie z miejscowym Gromem, który zamyka tabelę z dorobkiem jednego punktu w 11 meczach (bilans bramek 8:115).