Orliczki wyraźnie lepsze od Polonii

Sobota, 10 października 2015, 15:59
Aktualizacja: 23:05
W 7. kolejce piłkarskiej III–ligi kobiet (ostatnia klasa rozgrywkowa) Orlik Jelenia Góra pokonał Polonię–Stal Świdnica 3:1. W spotkaniu rozegranym na stadionie przy ul. Lubańskiej jeleniogórzanki przeważały w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła i ostateczny wynik jest najniższym wymiarem kary dla przyjezdnych.

Miejscowe mimo optycznej przewagi dopiero w 32. minucie objęły prowadzenie, ale ku zaskoczeniu i wielkiej radości przyjezdnych świdniczanki zdobyły bramkę "do szatni" wyrównując stan meczu. Po zmianie stron Orlik już 50. minucie ponownie wyszedł na prowadzenie - pechową interwencję zaliczyła Aleksandra Zych kierując piłkę do własnej bramki. W 63. minucie strzałem z woleja na długi słupek popisała się Chrabąszcz i było już 3:1. Kolejne akcje ofensywne jeleniogórzanek nie przyniosły już efektów m.in. za sprawą dobrze dysponowanej bramkarce gości - Annie Kaneckiej. Dzięki wygranej podopieczne Roberta Stachowskiego umocniły się na drugim miejscu w tabeli, tracąc do liderek z Legnicy 3 punkty.

Orlik Jelenia Góra - Polonia-Stal Świdnica 3:1 (1:1)