Czytających: 11446

Świdnica: Orliczki skruszyły świdnicką Stal

Środa, 17 września 2014, 7:10
Aktualizacja: 7:14
Debiutująca w III–lidze Stal Świdnica nie była w stanie przeciwstawić się piłkarkom Orlika Jelenia Góra, które po jednostronnym pojedynku zwyciężyły 7:0.

Po porażce przed tygodniem z Bielawianką (1:3) "Orliczki" udały się do Świdnicy i po raz drugi w tym sezonie odniosły przekonujące zwycięstwo na wyjeździe. Wynik już w 2. minucie otworzyła Chrabąszcz. W 11. minucie było już 2:0 dzięki uderzeniu z dystansu w wykonaniu Mroczko, a w 25. minucie kolejne trafienie było dziełem Dziewit. Przed przerwą drugiego gola w meczu zdobyła Chrabąszcz i do szatni piłkarki obu zespołów schodziły przy stanie 4:0 dla przyjezdnych. Po zmianie stron na boisku pojawiła się Dagmara Dyzio, która szybko dołożyła dwa gole, a w końcówce na 7:0 wynik ustaliła Mroczko. W jeleniogórskim zespole udany debiut zaliczyły Raszkowska, Glądała, Morańska oraz Wylężoł.

Stal Świdnica - Orlik Jelenia Góra 0:7 (0:4)
Orlik: Cybulska - Wróbel, Chrabąszcz, Damasiewicz, Raszkowska, Kuczaj, Mroczko, Glądała, Morańska, Dziewit, Hibner. Zmiany: Dyzio, Wylężoł.