MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Orkiestra Owsiaka grała też dla naszego szpitala

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 24 czerwca 2013, 8:04
Aktualizacja: 9:31
Autor: DUM/Red
Fot. Archiwum
21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został poświęcony medycynie dziecięcej i geriatrii. W maju zakończył się konkurs ofert na zakupy sprzętu medycznego. Trafi on m.in. do jeleniogórskiego szpitala.

Fundacja Jurka Owsiaka kupiła między innymi: łóżka sterowane elektronicznie, pompy infuzyjne, materace przeciwodleżynowe, kardiomonitory, ultrasonografy, aparaty do EKG, wózki inwalidzkie, zestawy do rejestracji EKG metodą Holtera oraz podnośniki hydrauliczne dla pacjentów leżących.

Wszystkie urządzenia, zgodnie z podpisanymi kontraktami, trafią do szpitali w ciągu najbliższych trzech, czterech miesięcy.

- W województwie dolnośląskim obdarowane zostaną: Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej - II Oddział Chorób Wewnętrznych z pododdziałem geriatrycznym, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 we Wrocławiu- Oddział Geriatryczny, Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu- Oddział Chorób Wewnętrznych i Geriatrii, Mikulicz Sp. z o.o. NZOZ- Oddział Geriatryczny w Świebodzicach oraz Szpital Specjalistyczny CDT Medicus Sp. z 0 .0. - Oddział Geriatrii z pododdziałem chorób wewnętrznych w Lubinie – informuje Anna Czujko z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Każde urządzenie będzie opatrzone serduszkiem WOŚP i informacją, że pochodzi z zakupów 21. Finału WOŚP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~T.Deusz 24-06-2013 9:32
Cel szczytny, owszem. Tylko, że w czysty, nieskalany sposób wyręczono państwo, które powinno takie rzeczy zabezpieczać w 100 %. Dziesiątki lat płacenia przez miliony ludzi sporych sum na służbę zdrowia - gdzie są te środki? I niby jest dobrze, bo społeczeństwo ofiarne, ble ble ble... ale mało kto zdaje sobie sprawę, że teraz urzędasy, począwszy od najwyższego szczebla, zacierają teraz ręce, bo postawią sobie kolejne pałace NFZ, a i tak kolejki do leczenia będą gigantyczne, leki bardzo drogie, warunki w szpitalach podłe.... dalej szkoda pisać. I nie mówić mi tu, że "odezwał się...", bo może czas wreszcie przestać dokarmiać armię pasożytów i upomnieć się o to, na co ciężko całe życie się pracuje.
~darojg 24-06-2013 11:17
Ciekawe czy fundusz da kontrakty na leczenie i diagnozowanie tymi urządzeniami. Może się uda
~ 24-06-2013 14:03
szkoda kasy , takiego syfu jak nasz szpital to w całej Polsce nie ma, pacjent to intruz zakłócający spokój fachowcom k... i pigułom
~gostek 24-06-2013 15:51
Jezuuuu ludzie może będziecie zmuszeni z tego sprzętu skorzystać, a że ktoś wyręczył to chore Państwo, to tylko trzeba mu podziękować a nie marudzić
~do_gostek 24-06-2013 17:36
To się zgadzaj na wszystko, f...rze. Niebawem każą Ci chodzić bez gaci, bo Owsiak nie kupił.
~ 24-06-2013 19:55
Czyli co, można już się zgłaszać na eutanazję?
~pps 24-06-2013 20:31
Sprzęt to nie wszystko. Owsiak innej mentalności i prawidłowego podejścia do pacjenta nie kupi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zebrali 3 tony odpadów

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Wakacje w Złotoryi

W KSON–ie dzieje się

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
274
Tak
47%
Nie
41%
Nie wiem
12%