MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Organizacyjne przetasowania u pograniczników

Wiadomości: REGION
Czwartek, 1 października 2009, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Ania
Straż Graniczna w Zgorzelcu i Jeleniej Górze nie będzie podlegać Łużyckiemu Oddziałowi SG w Lubaniu. Komendant ŁOSG przyjął ostatnie meldunki od podległych mu pracowników.

SG w Zgorzelcu podlega od dzisiaj oddziałowi nadodrzańskiemu z siedzibą w Krośnie Odrzańskim, a SG w Jeleniej Górze pod oddział sudecki, do którego 31 grudnia zostanie przeniesiona także placówka z Lubania. Obecnie jest ona jedyną, należącą do Łużyckiego Oddziału.

Do końca 2009 roku na granicy zachodniej pozostanie tylko jeden – Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, w skład którego będą wchodzić obecny Łużycki i Pomorski. - Przeniesienie służbowej odpowiedzialności placówek SG nie wpłynie na bezpieczeństwo w naszym regionie – wyjaśnia rzecznik prasowy komendanta Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej, kpt. Joanna Woźniak.

Funkcjonariusze w zielonych mundurach nadal wykonywać będą ustawowe zadania, dbając o bezpieczeństwo osób przebywających na tym terenie. Od 1 stycznia Łużycki Oddział SG oraz Ośrodek Tresury Psów Służbowych tworzyć będą Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont dworca – umowa podpisana

Wypadek przy baniakach  

Wystartowała gra miejska

Komentarze (1) Dodaj komentarz

teessi 1-10-2009 19:08
Ilu straci pracę?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wokół Ratusza – to warto zobaczyć!

Chwile wzruszenia podczas Złotych Godów  

Wystawa braci Osipików

Niebezpieczne wyzwania

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
468
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%