MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Organizacja pozarządowa z Sobieszowa i jeleniogórski samorząd nominowani do nagrody

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 2 lutego 2013, 10:35
Aktualizacja: 10:36
Autor: UM
W programie „Masz Głos Masz Wybór” – prowadzonym przez Fundację im. Batorego – jednym z 18 nominantów do nagrody jest Zespół Aktywności Społecznej z Sobieszowa i samorząd Jeleniej Góry.

Program ten, prowadzony w całej Polsce od kilku lat, wybiera przykłady najlepszej współpracy samorządów i organizacji pozarządowych. Zgodnie z intencją Fundacji celem jest wyróżnianie samorządów i organizacji za jakość kontaktów i transparentność wzajemnych relacji.

– Mam ogromną satysfakcję z tej nominacji – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry – bowiem jest ona m.in. dowodem na to, że do współpracy z organizacjami pozarządowymi (a jest ich w Jeleniej Górze czterdzieści) przywiązujemy dużą wagę, a działacze tych organizacji wysoko to oceniają. W przypadku organizacji kierowanej przez Halinę Wojtowisz – Moszyńską takie współdziałanie trwa od początku tej kadencji w różnych aspektach, co pomaga nam nie tylko w bieżących kontaktach, ale też w procesie wzbogacania infrastruktury Sobieszowa i dyskusji nad możliwie dobrą przyszłością tej części Jeleniej Góry podkreśla prezydent Zawiła.

- Przypominam, że przekształcenie pałacu, będącego do niedawna siedzibą Zespołu Szkół w Centrum Edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego wzbogaci ofertę turystyczną i sprawi, że goście, którzy dawniej ograniczali swoje zainteresowanie do wizyty na Chojniku, będą tu przebywać dłużej - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Coraz bliżej święta

Na roboczo o partnerstwie

Klub seniora zaprasza

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~:) 2-02-2013 10:52
Hurraaaaa kochana nasza Halinka na prezydenta, wiedziałam, że w końcu cię docenią. Bardzo dużo robisz dla Sobieszowa, pomysł z pałacem wyśmienity, pomysł na remont mostu przy kościele super, piękne wypieki regionalne, festyn u stóp pałacu w miłej atmosferze, młoda duchem osobo kochana ty moja, działaj tak dalej :)
~JG.s 2-02-2013 12:01
Serdecznie gratuluje Pani Halino, wprawdzie jestem tylko biernym obserwatorem działań społecznych w Sobieszowie ale widac Pani zaangazowanie. Bez medialnego rozgłosu podejmuje Pani i Pani zespół wielę ważnych dla Sobieszowa incjatyw i działań. Wsparcie władz miasta jest tu konieczne.
~ 2-02-2013 13:21
Gratulacje dla ZAS. To grupa osób którym się chce COŚ więcej niż narzekać. Mam nadzieję, że Pani Halinka wystartuje w wyborach. Pan Wojtas reprezentuje zawód "dyrektora" z wiadomego filmu i bardzo chętnie zamiast niego zobaczę Panią Halinkę jako naszego sobieszowskiego przedstawiciela.
~ 2-02-2013 14:17
Nagroda super Zawiła szuka elektoratu,aby ukryć swoje sprawki.Pani Halinie gratuluję.
~cocolino 2-02-2013 15:37
A ja jako naszego sobieszowskiego przedstawiciela chcę zobaczyć Panią Anię P. z ulicy Karkonoskiej - to osoba, która bardzo pomaga potrzebującym i nie pcha się na afisz :) i oczywiście gratulacje dla ZASu zasłużone!
~Ak. 2-02-2013 17:48
40 organizacji?? wg. wykazu na stronie miasta jest ich 322. I działa z pewnością więcej niż 40...
~S0bieszowian 2-02-2013 23:46
niestety, to na razie tylko nominacja- ale to też sukces, trochę jednak wyblakły, poprzez promotorstwo obecnego prezydenta
~Ha... 3-02-2013 0:23
Za tegoroczną nominację powinien zebrać brawa pan Stanisław Szubert KSON i Paweł Gluza z młodzieżowej All-ternatywy oraz Karkonoska Koalicja Organizacji Pozarządowych. Widocznie, ważne jest kto dokonał zgłoszenia:( Śmieszą, niektóre wpisy udowadniające, że czarne jest białe. Mieszkańcy Sobieszowa i tak wiedzą jaka jest prawda. A swoją drogę o remonty mostów i kładek oraz znalezienia inwestorów na Sobieszów zabiegał pan J.Wojtas wraz z Stowarzyszeniem Sympatyków Sobieszowa. Brawa należą się pani Prezes, że potrafi wykorzystać innych zasługi - Gratulacje.
~do 10:52 3-02-2013 1:21
Ale cukrujemy... byłem na tym festynie i takiej szmiry od dawna nie widziałem, to był wiec partyjny.Rogaliki to zasługa piekarza z Piechowic.O remontach już ktoś tu napisał. Nagroda należy się za... efektywne skłócenie mieszkańców Sobieszowa! Ta pani potrafi, tylko wywoływać niepotrzebne awantury, choćby ostatnio z wycinką schorowanych drzew.Jeśli chodzi o wybory, to już dla tej pani za późno, tam potrzebne są osoby młode wiekiem, a nie emeryci.
~oj tam... 3-02-2013 5:17
Przynajmniej może się pochwalić pan z Dialogu - cwany lis. Na nic kontrola, z której nic nie wynikła, a teraz przyjdzie się dzielić sławą ... Jest takie przysłowie : kto mieczem wojuję... A swoją drogą, czy ten ZAS, to organizacja jednoosobowa, bo zawsze tylko słychać pani prezes a inni, to tam jako atrapy?
~Bezrobotny 3-02-2013 11:01
Panie Zawiła ,nie ma żadnej współpracy z organizacjami pozarządowymi a jak jest to tylko z wybranymi.
~ 3-02-2013 12:32
DOLNOŚLĄZAK. Pani Halinko - gratuluję. Nie zmienia to faktu, że prezydent dokonał w ten sposób nominacji kandydatury przyszłej radnej z rejonu Sobieszowa. Nie bez powodu partyjny magistracki wydział dialogu społecznego w zakresie swojego działania ma koordynowanie poczynań organizacji pozarządowych. Przyznając nagrody /lub środki finansowe/ kupuje organizacje pozarządowe, przekształcając je w ugrupowania, sprzyjające PO-partii. W ten sposób wiele organizacji pozarządowych w regionie traci nieświadomie swoją tożsamość, stając się nieformalną strukturą PO-partii. PO TO WŁAŚNIE Z WOLI PO-partii POWOŁANO WYDZIAŁ DIALOGU SPOŁECZNEGO. Czy któryś z radnych zada na sesji pytanie: Ile kosztuje magistrat utrzymanie tej Podstawowej Organizacji Partyjnej w ratuszu.
~do 13:32 3-02-2013 14:38
Uśmiałem się do łez - nie znasz realiów sobieszowskich - nawet jeśli w przyszłych wyborach SLD ją wystawi (po prośbach wiadomego pana) , to się tylko ośmieszy.Tu trzeba stawiać na młodych, a nie ludzi z minionej epoki ! I tacy są w Sobieszowie - młodzi, wykształceni ... Co do poczynań "wydziału dialogu", tu się z Tobą zgadzam w 100 % .
~... 3-02-2013 14:39
sory... miało być do 12:32
~Rys z Klanu 3-02-2013 15:04
Do 12:32 -zgadzam się, masz rację.Do 14: 38 -c do tych młodych z Sobieszowa- obyś miał rację.Czas pokaże.
~Tosia11 3-02-2013 16:08
Oj wy Polaki zagryziaki ...
~:) 3-02-2013 16:25
Pierwszy wpis to moja mała prowokacja - przyznaję ;) Wiadomym jest, że w Sobieszowie działa nie tylko jedna organizacja, za to jedyna jest tylko tak promowana. Z boku byłam i w jednej i w drugiej (a nawet próbowałam sama działać z powodzeniem charytatywnie na własną rękę), i przykro się robi jak tylko jedna pani Halina jest gloryfikowana za to nawet czego nie wypracowała i nie zrobiła. Pozdrawiam :)
~ 3-02-2013 17:39
Cd. z 12:32. Warto obserwowąć co będzie wyrabiał PO-partyjny magistracki dialog społeczny w okręgu wyborczym nr 4 /Jagniątków, Goduszyn, Cieplice, Sobieszów/. W Cieplicach atrapa społecznej Rady Miasta - to rzekomo organizacja podporządkowana PO-partii. Marcin Faflik i jego Stowarzyszenie Miłośników Cieplic - w ramach oczyszczania przedpola - dialog społeczny już spacyfikował. Stowarzyszenie zlikwidowano. A Ty Faflik -karykaturo polityka- zamiast biadolic i zebrac o referendum biez sie za robote. DOLNOŚLĄZAK
~do 17:39 3-02-2013 18:30
Kurcze masz rację - Cieplice skłócone, Jagniątków też i Sobieszów, to teraz czas na Goduszyn :( Można by pomyśleć stare ubeckie metody bryy...
~z-k 3-02-2013 20:10
Co do p,Wojtasa, to gdzie jest słynna Kunegunda ?!- bo z tym się najbardziej kojarzy, obok inicjatywy wycinki drzew przy ul. Łazinkowskiej
~hmmmmmm 4-02-2013 2:25
Bardzo niezręczni wyszło to wyjaśnianie nagrody dla Pani Halinki. Kobieta z niej jest wspaniała, jednak za rzeczone w artykule zasługi brawa należą się Pani Ani z Sympatyków Sobieszowa. Myślę że Pani Ania tym razem dobitnie przekonała się że opcja ZAWIŁY I PAPAJA, ma ją tam gdzie słońce nie dochodzi. Pani Aniu! Niech Pani startuje w przyszłych wyborach! Pani Halinka również! Sobieszowianie! Czas wstawić do Rady dwóch radnych i do tego bezpartyjnych.
~gradka 4-02-2013 10:08
No to reraz Schubert nie da Preziowi zyć, ale jaja
~viva 4-02-2013 10:53
Kochani Sympatycy działacie od dawna, jeszcze jak Halinki nie było na świcie - ludzie widzą Wasze działania i doceniają, a to co się dzieje teraz to przygotowania do wyborów ;))
~do dolnośl.. 4-02-2013 11:01
Miłośnicy Cieplic to od roku już nie pan Kaflik. Za pana Kaflika sytuacja gdzie nikt z zarządu nie przychodzi na zebranie stowarzyszenia była nie do pomyślenia.
~do z-k 4-02-2013 11:23
Czepiamy się...Wycinka drzew na ul.Łazienkowskiej pan Wojtas załatwił profesjonalnie i zrobił to na prośbę mieszkańców tej ulicy.Jeśli chodzi o Kunegundę pomysł super, sam jestem ciekaw jak idzie realizacja tego projektu.Zgryźliwości są nie na miejscu. A swoją drogą, ostatnio wycieli schorowane drzewa przy ul.G.Zapolskiej i tu nikt nie szumi !
~ 4-02-2013 12:01
Ad.~14:38. Jest nieistotne, kto, skąd i w jakim wieku - przychodzi. Istotne, ażeby miał trochę oleju w głowie oraz znał region i potrzeby mieszkańców w nim zamieszkujących. Natomiast, po wyborze, świadom służebnej roli wobec ogółu społeczności. Nie tylko tej, która wyboru dokonała. DOLNOŚLĄZAK
~ 4-02-2013 12:29
Cd. z 12:01. Określenie - wobec współcześnie żyjących seniorów, jako ludzie z minionej epoki, jest wobec tych ludzi obraźliwe. Prawdą jest, że np. 80-latek, zna z autopsji poszczególne okresy politycznych wzniesień i upadków. Lekcja oparta na autentycznych własnych doznaniach i przeżyciach wydaje mi się cenniejsza aniżeli wiedza wyłącznie podręcznikowa. Tym bardziej, że - dość często zdarza się - iż autor bywa nieobiektywny i doktrynalnie zainfekowany. Ideałem jest jeżeli młodzi, którzy zamierzają sprawować funkcje zaufania społecznego, skumulują w sobie wiedzę podręcznikową oraz przekazaną od tych "z minionej epoki". Przy czym - dla zachowania obiektywizmu - dobrze jest czerpać z różnych źródeł, wyrabiając sobie autonomiczny pogląd. DOLNOŚLĄZAK.
~do 12:29 4-02-2013 13:02
Lubie czytać twoje wpisy, są ciekawe. Tu też wyczerpująco napisałeś co i jak. Dlatego uważam, że SLD w Sobieszowie ma młodych, inteligentnych i na nich powinien stawiać, a szanowna pani emerytka jako dobra koleżanka powinna służyć swoją wiedzą i pomocą .Tu trzeba być prawdziwym społecznikiem, a nie promować własne ambicje i interesy.
~do 13:02 4-02-2013 15:11
Wyszło szydło z worka. Zamiast zajmować się sprawami społecznymi, niektórzy uprawiają politykę. Przynajmniej teraz wiadomo, o co chodzi :(
~re z-k 4-02-2013 17:44
Wątpliwości co do wycinki drzew pozostają. Decyduje o nich zarówno reakcja mieszkańców, jak i radnego Gajewskiego. Ludzi zastanawia los drewna z ok. 7 drzew, jak i estetyka pozostawionych pni i gałęzi. Dotyczy to również ul. Zapolskiej. Problem Kunegundy zmilczę, bo to w młodzieżowym slangu żenada.
~do re z-k 4-02-2013 22:09
Szanowna Pani - mam pytanie, czy koło pani domu, rosną takie wysokie schorowane drzewa, zagrażające zdrowiu i życiu człowieka ?! i czy wiadomo pani, co się stało z drewnem z drzew wyciętych w Jagniątkowie, o którą wycinkę zabiegał Szanowny Radny Gajewski i czy była ona konieczna.
~do re z-k 4-02-2013 22:16
cd. a jeśli chodzi o slang młodzieżowy, to sądząc po tym słowie, którego pani użyła, musi mieć pani dobrze po 40-stce - nie obrażając pozostałych 40-stek. Jednym słowem nie jest pani na topie:(
~ja 5-02-2013 10:11
do *klient.box3.pl (78.9.*.*) Po co te osobiste wycieczki. Po co mieszać w sprawę osobę z nią nie związaną tj. Gajewskiego? Ja proszę o merytoryczną odpowiedź - gdzie jest drewno z ściętych drzew. I dlaczego nie posprzątano po ścince?
~do ja 5-02-2013 12:41
Przepraszam, ale sama pani podała jako przykład pana Gajewskiego. Pytałem, co dzieję się z tym drewnem i usłyszałem, że miasto podpisuje z firmą zlecenie na wykonanie takiej wycinki i tam w umowie jest wpisane w rozliczeniu wartość takiego drewna. Miasto za wykonaną usługę zapłaci różnicę. Jest to proste i logiczne, tak działają wszystkie firmy. Nie ma tu żadnego przekrętu. Myślę, że szanowna sąsiadka, być może miała ochotę na te drewno do swojego kominka a panowie jej tego nie dali i dlatego taka frustracja, a może się mylę.
~jeż do ja 5-02-2013 21:44
z wypowiedzi Pana w wieku x, wynika przemożna chęć dokuczenia Bogu winnemu p. Gajewskiemu i demagogia uwag nie na temat.,powiązana z wiedzą, " że tak działają wszystkie firmy", co nie ani proste ani logiczne jak Mu się wydaje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mikołaj nie zawiódł

Rok niespełnionych obietnic

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Gmina Mysłakowice rozkwita  

4 pomysły na biżuterię jako prezent na święta

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
994
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%