MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Organizacja pozarządowa z Sobieszowa i jeleniogórski samorząd nominowani do nagrody

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 2 lutego 2013, 10:35
Aktualizacja: 10:36
Autor: UM
W programie „Masz Głos Masz Wybór” – prowadzonym przez Fundację im. Batorego – jednym z 18 nominantów do nagrody jest Zespół Aktywności Społecznej z Sobieszowa i samorząd Jeleniej Góry.

Program ten, prowadzony w całej Polsce od kilku lat, wybiera przykłady najlepszej współpracy samorządów i organizacji pozarządowych. Zgodnie z intencją Fundacji celem jest wyróżnianie samorządów i organizacji za jakość kontaktów i transparentność wzajemnych relacji.

– Mam ogromną satysfakcję z tej nominacji – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry – bowiem jest ona m.in. dowodem na to, że do współpracy z organizacjami pozarządowymi (a jest ich w Jeleniej Górze czterdzieści) przywiązujemy dużą wagę, a działacze tych organizacji wysoko to oceniają. W przypadku organizacji kierowanej przez Halinę Wojtowisz – Moszyńską takie współdziałanie trwa od początku tej kadencji w różnych aspektach, co pomaga nam nie tylko w bieżących kontaktach, ale też w procesie wzbogacania infrastruktury Sobieszowa i dyskusji nad możliwie dobrą przyszłością tej części Jeleniej Góry podkreśla prezydent Zawiła.

- Przypominam, że przekształcenie pałacu, będącego do niedawna siedzibą Zespołu Szkół w Centrum Edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego wzbogaci ofertę turystyczną i sprawi, że goście, którzy dawniej ograniczali swoje zainteresowanie do wizyty na Chojniku, będą tu przebywać dłużej - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Promesa dla powiatu

Bus był zepsuty?

Przejście dla pieszych prowadzące w...pole  

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~:) 2-02-2013 10:52
Hurraaaaa kochana nasza Halinka na prezydenta, wiedziałam, że w końcu cię docenią. Bardzo dużo robisz dla Sobieszowa, pomysł z pałacem wyśmienity, pomysł na remont mostu przy kościele super, piękne wypieki regionalne, festyn u stóp pałacu w miłej atmosferze, młoda duchem osobo kochana ty moja, działaj tak dalej :)
~JG.s 2-02-2013 12:01
Serdecznie gratuluje Pani Halino, wprawdzie jestem tylko biernym obserwatorem działań społecznych w Sobieszowie ale widac Pani zaangazowanie. Bez medialnego rozgłosu podejmuje Pani i Pani zespół wielę ważnych dla Sobieszowa incjatyw i działań. Wsparcie władz miasta jest tu konieczne.
~ 2-02-2013 13:21
Gratulacje dla ZAS. To grupa osób którym się chce COŚ więcej niż narzekać. Mam nadzieję, że Pani Halinka wystartuje w wyborach. Pan Wojtas reprezentuje zawód "dyrektora" z wiadomego filmu i bardzo chętnie zamiast niego zobaczę Panią Halinkę jako naszego sobieszowskiego przedstawiciela.
~ 2-02-2013 14:17
Nagroda super Zawiła szuka elektoratu,aby ukryć swoje sprawki.Pani Halinie gratuluję.
~cocolino 2-02-2013 15:37
A ja jako naszego sobieszowskiego przedstawiciela chcę zobaczyć Panią Anię P. z ulicy Karkonoskiej - to osoba, która bardzo pomaga potrzebującym i nie pcha się na afisz :) i oczywiście gratulacje dla ZASu zasłużone!
~Ak. 2-02-2013 17:48
40 organizacji?? wg. wykazu na stronie miasta jest ich 322. I działa z pewnością więcej niż 40...
~S0bieszowian 2-02-2013 23:46
niestety, to na razie tylko nominacja- ale to też sukces, trochę jednak wyblakły, poprzez promotorstwo obecnego prezydenta
~Ha... 3-02-2013 0:23
Za tegoroczną nominację powinien zebrać brawa pan Stanisław Szubert KSON i Paweł Gluza z młodzieżowej All-ternatywy oraz Karkonoska Koalicja Organizacji Pozarządowych. Widocznie, ważne jest kto dokonał zgłoszenia:( Śmieszą, niektóre wpisy udowadniające, że czarne jest białe. Mieszkańcy Sobieszowa i tak wiedzą jaka jest prawda. A swoją drogę o remonty mostów i kładek oraz znalezienia inwestorów na Sobieszów zabiegał pan J.Wojtas wraz z Stowarzyszeniem Sympatyków Sobieszowa. Brawa należą się pani Prezes, że potrafi wykorzystać innych zasługi - Gratulacje.
~do 10:52 3-02-2013 1:21
Ale cukrujemy... byłem na tym festynie i takiej szmiry od dawna nie widziałem, to był wiec partyjny.Rogaliki to zasługa piekarza z Piechowic.O remontach już ktoś tu napisał. Nagroda należy się za... efektywne skłócenie mieszkańców Sobieszowa! Ta pani potrafi, tylko wywoływać niepotrzebne awantury, choćby ostatnio z wycinką schorowanych drzew.Jeśli chodzi o wybory, to już dla tej pani za późno, tam potrzebne są osoby młode wiekiem, a nie emeryci.
~oj tam... 3-02-2013 5:17
Przynajmniej może się pochwalić pan z Dialogu - cwany lis. Na nic kontrola, z której nic nie wynikła, a teraz przyjdzie się dzielić sławą ... Jest takie przysłowie : kto mieczem wojuję... A swoją drogą, czy ten ZAS, to organizacja jednoosobowa, bo zawsze tylko słychać pani prezes a inni, to tam jako atrapy?
~Bezrobotny 3-02-2013 11:01
Panie Zawiła ,nie ma żadnej współpracy z organizacjami pozarządowymi a jak jest to tylko z wybranymi.
~ 3-02-2013 12:32
DOLNOŚLĄZAK. Pani Halinko - gratuluję. Nie zmienia to faktu, że prezydent dokonał w ten sposób nominacji kandydatury przyszłej radnej z rejonu Sobieszowa. Nie bez powodu partyjny magistracki wydział dialogu społecznego w zakresie swojego działania ma koordynowanie poczynań organizacji pozarządowych. Przyznając nagrody /lub środki finansowe/ kupuje organizacje pozarządowe, przekształcając je w ugrupowania, sprzyjające PO-partii. W ten sposób wiele organizacji pozarządowych w regionie traci nieświadomie swoją tożsamość, stając się nieformalną strukturą PO-partii. PO TO WŁAŚNIE Z WOLI PO-partii POWOŁANO WYDZIAŁ DIALOGU SPOŁECZNEGO. Czy któryś z radnych zada na sesji pytanie: Ile kosztuje magistrat utrzymanie tej Podstawowej Organizacji Partyjnej w ratuszu.
~do 13:32 3-02-2013 14:38
Uśmiałem się do łez - nie znasz realiów sobieszowskich - nawet jeśli w przyszłych wyborach SLD ją wystawi (po prośbach wiadomego pana) , to się tylko ośmieszy.Tu trzeba stawiać na młodych, a nie ludzi z minionej epoki ! I tacy są w Sobieszowie - młodzi, wykształceni ... Co do poczynań "wydziału dialogu", tu się z Tobą zgadzam w 100 % .
~... 3-02-2013 14:39
sory... miało być do 12:32
~Rys z Klanu 3-02-2013 15:04
Do 12:32 -zgadzam się, masz rację.Do 14: 38 -c do tych młodych z Sobieszowa- obyś miał rację.Czas pokaże.
~Tosia11 3-02-2013 16:08
Oj wy Polaki zagryziaki ...
~:) 3-02-2013 16:25
Pierwszy wpis to moja mała prowokacja - przyznaję ;) Wiadomym jest, że w Sobieszowie działa nie tylko jedna organizacja, za to jedyna jest tylko tak promowana. Z boku byłam i w jednej i w drugiej (a nawet próbowałam sama działać z powodzeniem charytatywnie na własną rękę), i przykro się robi jak tylko jedna pani Halina jest gloryfikowana za to nawet czego nie wypracowała i nie zrobiła. Pozdrawiam :)
~ 3-02-2013 17:39
Cd. z 12:32. Warto obserwowąć co będzie wyrabiał PO-partyjny magistracki dialog społeczny w okręgu wyborczym nr 4 /Jagniątków, Goduszyn, Cieplice, Sobieszów/. W Cieplicach atrapa społecznej Rady Miasta - to rzekomo organizacja podporządkowana PO-partii. Marcin Faflik i jego Stowarzyszenie Miłośników Cieplic - w ramach oczyszczania przedpola - dialog społeczny już spacyfikował. Stowarzyszenie zlikwidowano. A Ty Faflik -karykaturo polityka- zamiast biadolic i zebrac o referendum biez sie za robote. DOLNOŚLĄZAK
~do 17:39 3-02-2013 18:30
Kurcze masz rację - Cieplice skłócone, Jagniątków też i Sobieszów, to teraz czas na Goduszyn :( Można by pomyśleć stare ubeckie metody bryy...
~z-k 3-02-2013 20:10
Co do p,Wojtasa, to gdzie jest słynna Kunegunda ?!- bo z tym się najbardziej kojarzy, obok inicjatywy wycinki drzew przy ul. Łazinkowskiej
~hmmmmmm 4-02-2013 2:25
Bardzo niezręczni wyszło to wyjaśnianie nagrody dla Pani Halinki. Kobieta z niej jest wspaniała, jednak za rzeczone w artykule zasługi brawa należą się Pani Ani z Sympatyków Sobieszowa. Myślę że Pani Ania tym razem dobitnie przekonała się że opcja ZAWIŁY I PAPAJA, ma ją tam gdzie słońce nie dochodzi. Pani Aniu! Niech Pani startuje w przyszłych wyborach! Pani Halinka również! Sobieszowianie! Czas wstawić do Rady dwóch radnych i do tego bezpartyjnych.
~gradka 4-02-2013 10:08
No to reraz Schubert nie da Preziowi zyć, ale jaja
~viva 4-02-2013 10:53
Kochani Sympatycy działacie od dawna, jeszcze jak Halinki nie było na świcie - ludzie widzą Wasze działania i doceniają, a to co się dzieje teraz to przygotowania do wyborów ;))
~do dolnośl.. 4-02-2013 11:01
Miłośnicy Cieplic to od roku już nie pan Kaflik. Za pana Kaflika sytuacja gdzie nikt z zarządu nie przychodzi na zebranie stowarzyszenia była nie do pomyślenia.
~do z-k 4-02-2013 11:23
Czepiamy się...Wycinka drzew na ul.Łazienkowskiej pan Wojtas załatwił profesjonalnie i zrobił to na prośbę mieszkańców tej ulicy.Jeśli chodzi o Kunegundę pomysł super, sam jestem ciekaw jak idzie realizacja tego projektu.Zgryźliwości są nie na miejscu. A swoją drogą, ostatnio wycieli schorowane drzewa przy ul.G.Zapolskiej i tu nikt nie szumi !
~ 4-02-2013 12:01
Ad.~14:38. Jest nieistotne, kto, skąd i w jakim wieku - przychodzi. Istotne, ażeby miał trochę oleju w głowie oraz znał region i potrzeby mieszkańców w nim zamieszkujących. Natomiast, po wyborze, świadom służebnej roli wobec ogółu społeczności. Nie tylko tej, która wyboru dokonała. DOLNOŚLĄZAK
~ 4-02-2013 12:29
Cd. z 12:01. Określenie - wobec współcześnie żyjących seniorów, jako ludzie z minionej epoki, jest wobec tych ludzi obraźliwe. Prawdą jest, że np. 80-latek, zna z autopsji poszczególne okresy politycznych wzniesień i upadków. Lekcja oparta na autentycznych własnych doznaniach i przeżyciach wydaje mi się cenniejsza aniżeli wiedza wyłącznie podręcznikowa. Tym bardziej, że - dość często zdarza się - iż autor bywa nieobiektywny i doktrynalnie zainfekowany. Ideałem jest jeżeli młodzi, którzy zamierzają sprawować funkcje zaufania społecznego, skumulują w sobie wiedzę podręcznikową oraz przekazaną od tych "z minionej epoki". Przy czym - dla zachowania obiektywizmu - dobrze jest czerpać z różnych źródeł, wyrabiając sobie autonomiczny pogląd. DOLNOŚLĄZAK.
~do 12:29 4-02-2013 13:02
Lubie czytać twoje wpisy, są ciekawe. Tu też wyczerpująco napisałeś co i jak. Dlatego uważam, że SLD w Sobieszowie ma młodych, inteligentnych i na nich powinien stawiać, a szanowna pani emerytka jako dobra koleżanka powinna służyć swoją wiedzą i pomocą .Tu trzeba być prawdziwym społecznikiem, a nie promować własne ambicje i interesy.
~do 13:02 4-02-2013 15:11
Wyszło szydło z worka. Zamiast zajmować się sprawami społecznymi, niektórzy uprawiają politykę. Przynajmniej teraz wiadomo, o co chodzi :(
~re z-k 4-02-2013 17:44
Wątpliwości co do wycinki drzew pozostają. Decyduje o nich zarówno reakcja mieszkańców, jak i radnego Gajewskiego. Ludzi zastanawia los drewna z ok. 7 drzew, jak i estetyka pozostawionych pni i gałęzi. Dotyczy to również ul. Zapolskiej. Problem Kunegundy zmilczę, bo to w młodzieżowym slangu żenada.
~do re z-k 4-02-2013 22:09
Szanowna Pani - mam pytanie, czy koło pani domu, rosną takie wysokie schorowane drzewa, zagrażające zdrowiu i życiu człowieka ?! i czy wiadomo pani, co się stało z drewnem z drzew wyciętych w Jagniątkowie, o którą wycinkę zabiegał Szanowny Radny Gajewski i czy była ona konieczna.
~do re z-k 4-02-2013 22:16
cd. a jeśli chodzi o slang młodzieżowy, to sądząc po tym słowie, którego pani użyła, musi mieć pani dobrze po 40-stce - nie obrażając pozostałych 40-stek. Jednym słowem nie jest pani na topie:(
~ja 5-02-2013 10:11
do *klient.box3.pl (78.9.*.*) Po co te osobiste wycieczki. Po co mieszać w sprawę osobę z nią nie związaną tj. Gajewskiego? Ja proszę o merytoryczną odpowiedź - gdzie jest drewno z ściętych drzew. I dlaczego nie posprzątano po ścince?
~do ja 5-02-2013 12:41
Przepraszam, ale sama pani podała jako przykład pana Gajewskiego. Pytałem, co dzieję się z tym drewnem i usłyszałem, że miasto podpisuje z firmą zlecenie na wykonanie takiej wycinki i tam w umowie jest wpisane w rozliczeniu wartość takiego drewna. Miasto za wykonaną usługę zapłaci różnicę. Jest to proste i logiczne, tak działają wszystkie firmy. Nie ma tu żadnego przekrętu. Myślę, że szanowna sąsiadka, być może miała ochotę na te drewno do swojego kominka a panowie jej tego nie dali i dlatego taka frustracja, a może się mylę.
~jeż do ja 5-02-2013 21:44
z wypowiedzi Pana w wieku x, wynika przemożna chęć dokuczenia Bogu winnemu p. Gajewskiemu i demagogia uwag nie na temat.,powiązana z wiedzą, " że tak działają wszystkie firmy", co nie ani proste ani logiczne jak Mu się wydaje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Atrakcje ze zniżką dla krwiodawców

Giną woreczki na psie odchody

Dużo drożej za śmieci

Są wykonawcy inwestycji drogowych

PiS apeluje do mieszkańców

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
583
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%