MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Opowieści ostateczne” z wernisażem w Kromnowie

Wiadomości: Region
Czwartek, 5 grudnia 2013, 7:01
Aktualizacja: 7:03
Autor: Mea
Fot. Organizator
Wystawa ilustracji Kaliny Jaśko do książki „Opowieści ostateczne” Leszka Różańskiego odbędzie się 6 grudnia o godz. 18.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Wstęp jest wolny.

Tuż obok Kromnowa powstał niezwykły projekt „Opowieści ostateczne", który składa się z opowiadań, ilustracji i płyty CD. Są one efektem współpracy trzech osób - mieszkańców małej izerskiej wioski Kopaniec: Leszka Różańskiego, który stworzył opowiadania, Kaliny Jaśko, zaledwie 12-letniej uczennicy szkoły podstawowej, która je zilustrowała oraz Piotra Syposza, który powołał do życia i wykonał piosenki. Połączenie tych trzech elementów tworzy spójną, wciągającą całość.

"Opowieści ostateczne" to opowieść o miejscu rzeczywistym i wyobrażonym, o tym, jak to miejsce, w którym żyjemy nas kształtuje i zmienia. To opowieść o ludziach całkiem zwyczajnych i odmieńcach, to wreszcie opowieść o przemijaniu, zmianach, o tym, co realne i nierzeczywiste. Opowiadania osadzone są w konkretnym miejscu - Kopańcu właśnie, każde z nich opatrzone jest rokiem, w którym się dzieje.

Historie wciągają czytelnika, a uzupełniają je niezwykłe ilustracje młodej autorki Kaliny Jaśko, która dorastała razem z książką oraz piosenki w artystycznym wykonaniu Piotra Syposza.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co z przetargiem na przebudowę dworca?

Marzena Machałek o programie PiS

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Jubileusz strażników miejskich

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Bracia Osipikowie na kolejnej wyprawie

Rozbudowa SOSW rozpoczęta

Jest szansa na miliony

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
552
Tak
81%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%