MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

„Opowieści ostateczne” z wernisażem w Kromnowie

Wiadomości: Region
Czwartek, 5 grudnia 2013, 7:01
Aktualizacja: 7:03
Autor: Mea
Fot. Organizator
Wystawa ilustracji Kaliny Jaśko do książki „Opowieści ostateczne” Leszka Różańskiego odbędzie się 6 grudnia o godz. 18.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Wstęp jest wolny.

Tuż obok Kromnowa powstał niezwykły projekt „Opowieści ostateczne", który składa się z opowiadań, ilustracji i płyty CD. Są one efektem współpracy trzech osób - mieszkańców małej izerskiej wioski Kopaniec: Leszka Różańskiego, który stworzył opowiadania, Kaliny Jaśko, zaledwie 12-letniej uczennicy szkoły podstawowej, która je zilustrowała oraz Piotra Syposza, który powołał do życia i wykonał piosenki. Połączenie tych trzech elementów tworzy spójną, wciągającą całość.

"Opowieści ostateczne" to opowieść o miejscu rzeczywistym i wyobrażonym, o tym, jak to miejsce, w którym żyjemy nas kształtuje i zmienia. To opowieść o ludziach całkiem zwyczajnych i odmieńcach, to wreszcie opowieść o przemijaniu, zmianach, o tym, co realne i nierzeczywiste. Opowiadania osadzone są w konkretnym miejscu - Kopańcu właśnie, każde z nich opatrzone jest rokiem, w którym się dzieje.

Historie wciągają czytelnika, a uzupełniają je niezwykłe ilustracje młodej autorki Kaliny Jaśko, która dorastała razem z książką oraz piosenki w artystycznym wykonaniu Piotra Syposza.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięta droga Chomontowa

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Bezmyślne palikowanie

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%