Zalogowanych: 19

Warszawa: OOM: Brąz dla Dolnego Śląska

Środa, 15 lipca 2015, 6:48
Aktualizacja: 7:03
W dn. 7–11 lipca w Warszawie odbył się finałowy turniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt. Prowadzone przez Dilę Samadovą reprezentantki Dolnego Śląska wywalczyły brązowe medale ulegając jedynie w półfinale gospodyniom imprezy.

W zespole Dili Samadovej, której asystowała Natalia Tsvirko nie zabrakło zawodniczek z KPR-u Jelenia Góra. Dolnoślązaczki bez żadnych problemów przebrnęły fazę grupową z kompletem przekonujących zwycięstw. W półfinale trafiły na gospodynie imprezy, czyli kadrę Mazowsza, której uległy 25:30 (14:16). W meczu o trzecie miejsce po zaciętym boju pokonały Kujawsko-Pomorskie 20:19 (13:10) zdobywając brązowe krążki. Do najlepszej siódemki turnieju wybrano Kingę Stanisłąwczyk (DŚ).

W kadrze Dolnego Śląska Jelenią Górę reprezentowały: Weronika Bachurska, Marika Klimaszewska, Zuzanna Dubiel, Monika Konarzewska, Anna Szczepańska, Magdalena Starczyk oraz najmłodsza Natalia Filończuk (bramkarska, rocznik 2001).

Klasyfikacja końcowa XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt: