MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Oliwer Kubicki pokieruje „Stop Korupcji”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 8 września 2008, 8:07
Aktualizacja: Wtorek, 9 września 2008, 7:59
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Awans jeleniogórzanina. Został prezesem Stowarzyszenia Stop Korupcji, które w całej Polsce zwalcza patologie życia społecznego

Założyciel organizacji - Janusz Kowalski, ekspert ds. bezpieczeństwa energetycznego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego przy prezydencie RP, zaproponował jako kandydata na stanowisko prezesa zarządu Oliwera Kubickiego. Kandydaturę przyjęto. Na funkcję wiceprezesa stowarzyszenia został wybrany opolski radny Patryk Jaki.

To znaczący sukces w karierze młodego społecznika z Jeleniej Góry, związanego z Prawem i Sprawiedliwością. Kubicki znany jest z kilku spektakularnych happeningów, które zorganizował w minionych miesiącach. Między innymi, zaproponował jeleniogórzanom strzelanie do bramki Niemców przed przegranym meczem reprezentacji biało-czerwonych na Euro 2008. Był także inicjatorem marszu poparcia dla Gruzji po ataku Rosji na ten kraj.

Kubicki - który już ma opinię "enfant terrible" lokalnej areny politycznej - działa aktywnie także na tym polu, ale jego kroki bywają kontrowersyjne. Tak było w przypadku, kiedy zaapelował do Jerzego Łużniaka, zastępcy prezydenta miasta, by ten podał się do dymisji po jednym z wywiadów prasowych. Nie udała się także akcja oplakatowania miasta plakatami z podobizną Marka Obrębalskiego jako wampira Drakuli.

Ale jako sukces nowy prezes SK może zaliczyć udaną interwencję po tym, jak zgłosił do prokuratury sprawę podejrzanej promocji jednej ze szkół wyższych. W jej materiały zostały opakowane świadectwa maturalne w trzech jeleniogórskich placówkach oświaty. Wszczęto w tej sprawie postępowanie w kierunku możliwości przejęcia korzyści materialnych.

Stowarzyszenie Stop Korupcji zostało założone w styczniu 2003 roku. Przedstawia siebie jako najbardziej aktywną antykorupcyjną organizację pozarządową o charakterze ogólnopolskim. Biuro krajowe mieści się w Opolu, a oddziały regionalne Stop Korupcji znajdują się, między innymi, w Warszawie, Gdańsku, Toruniu i Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Cieplickie place

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~P 8-09-2008 8:30
To się chłop załapał na stołek. Cóż..tylko pogratulować, ale czy to spowoduje "stop korupcji"???
~jojo 8-09-2008 9:30
I bardzo mu tego gratuluję. Mam nadzieję, że się teraz przeniesie do Warszawy. Poza tym dziwna sprawa, że kolega Oliwer zniknął ze Wspólnego Miasta - ciekawe co go do tego zmusiło i dlaczego wybrał PiS? Mimo wszystko dobrze, że jeleniogórzanin pcha się wyżej.
~TW 8-09-2008 9:31
Rąki opadają na Oliwera i jego spektakularne osiągnięcia. Nie chwaląc się TO JA przy wróbelku Oliwerku jestem Orłem ze swoimi osiągnięciami . Do OKULISTY z Oliwerem, obok siebie ma tyle korupcji , nie widzi biedak.
~tańczący z wilkami 8-09-2008 9:31
Dajcie spokój, nie podniecajcie się. Dawno mówiłem, że ten laluś to kreowana marionetka wpływowych próżniaków. Pokażcie mi choć jeden materialny przykład zwalczenia korupcji, czy patologii przez tego karierowicza – nie zrobienia dymu, wszczęcia postępowania tylko załatwienia, pomorzenia pokrzywdzonym. Nic. Zero! A miał propozycję 10 spraw... „Strzelanie bramki Niemcom...” – to potrafi. Stop Korupcji. Co to jest? „W całej Polsce zwalcza patologie życia społecznego...”? Chyba się śmiejecie. To najbardziej bierna „antykorupcyjna” organizacja społeczna – sprawdzono. Dyżurni politycy, umiejący zaistnieć w mediach i wepchnąć się na salony. I taki będzie w przyszłości z nich pożytek i z naszego lokalnego „elefanta traiblujacego” głośno wszędzie gdzie się da o wszystkim i o niczym. No, ale się załapie – w to wierzę... Bo spełnia wymogi poprawności politycznej;-)
~życiowy 8-09-2008 9:46
Następny karierowicz, a odwoływanie się do POLSKOŚCI poprzez koszulkę jest nie na miejscu. Jest skandaliczne. Partia samoobrony też to robiła, przypomnę: przez biało-czerwone krawaty
~jojo 8-09-2008 9:55
Ja tylko tak napisałem, żeby później nie było, że znowu jestem niezadowolony i krytykuję. No to napisałem, że się cieszę! :))) Zresztą wiadomo, że Oliwer czyta Jelonke bo czasem odpisuje pod tematami: Kolego nic dobrego z tego nie będzie! Pozdro
~Juran 8-09-2008 11:27
Tandetny sposob na wdrapanie się do kortyta politycznego , te próby reklamy i rozglosu swiadcza o kiepskiej etyce i cwaniactwie tego Oliwera.Może zalozylby firmę i wzorowo coś wytwarzal ,zatrudnilby ludzi i wypracowywalby podatki , wykonalby coś spolecznie przed kamerami jak oczyszczenie np.zasyfionego jednego cieku wodnego w Jeleniej Górze który za niemców byl strumieniem czystej wody a jest ich od groma do wyczyszczenia poczynając od cieku przy Kasprowicza k/zak- u wylkanizacyjnego a na Mlynówce kończąc. Takim dzialaniem zdobylby Oliwier rozglos uzanie . A temat" Stop korupcji i bezprawiu" to już dużo wcześniej opatentowal Grzegorz Niedźwiecki i mial w tym zakresie znaczne osiagnięcia. Oj Oliwerek kiepski z Ciebie narybek na polityka darmozjadka, a jaki masz zawód i jakim jesteś fachowcem ? Nie wypada podpierać sie Polskością aby wskoczyć przez politykierstwo na garnek i dobre utrzymanie tych lożą wypracowane podatki.
~morton 8-09-2008 12:17
gratuluję nowego stanowiska panu O. widać opłaciło się organizować 'spektakularne' i jakże skuteczne akcje (za pomysł z niemiecką bramką należałoby mu przyznać Pokojową Nagrodę Nobla) nawet jeśli mieszkańcy regionu niekoniecznie tłumnie uczestniczyli w jego przedsięwzięciach wątpiąc w ich sens to i tak zauważono je w Warszawie ;) życzę powodzenia w sprawowaniu bądź co bądź dosyć odpowiedzialnej funkcji i dłuższego stażu pracy niż ten który przypadł w udziale ostatniemu prezesowi KRUS też pochodzącemu z JG :D
~M&M 8-09-2008 12:26
Gratuluję awansu. Nie popieram działalności P. Kubackiego. Akcję "Stop Korupcji" uważam za medialną wydmuszkę. Uważam jednak, że dobrze się dzieje że młodzi idą do polityki i starają się coś robić. Mam tylko nadzieję że P. Oliwer ma szczere intencje w tym co robi, a nie próbuje się na tym tylko dorobić. A że popełnia błędy... Tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów. Życzę wytrwałości i szczęścia w dalszej działalności. I liczę że P. Oliwer się nie s... tą naszą polską polityką.
~ Kubicki poszaleje? 8-09-2008 13:18
Nie wiadomo, czy: 1. Kubicki będzie w stanie odnaleźć korupcję w codziennej praktyce 2. niesławne postacie z Jeleniej Góry: Sawicka i Kwaśnicki spowodują, że Kubicki będzie dokładnie obserwowany Po za tym wieszanie sobie na piersiach orła początkowo wzbudzi zainteresowanie a później może być podstawą kpin i drwin. Radzę Kubicki w tym całym zadęciu propagandowym być skromnym i kompetentnym. Czy Kubicki nie skończy jak Ryszard Nowak ze Szklarskiej Poręby czy Julia Pitera. Ostro zaczęli a co jest teraz to każdy widzi.
~wp 8-09-2008 13:34
lepper swego czasu też udzielał się w takiej samej koszulce... BĄDŹ JAK OLIWER! koszulki do kupienia na "florze" za 25zł:) ps. pis=shit!
~Rozczarowany 8-09-2008 14:23
Wszystko jest ok ,kiedy widzi się ,że oto młody chłopak zauważa ,że wokoło niego źle się dzieje.Ale po ostatnich działaniach pana Oliwera niestety z przykrością stwierdzam ,że wszystko robi pod publikę. Dziwie się PIS,że w swoje szeregi przygarnął taką osobę .Przecież zachowanie tego młodego pana w sam raz przypomina Andrzeja Leppera - bis .Napisał ktoś ,że jak się jest młodym to można popełniać błędy w ten sposób człowiek się uczy.A ja uważam ,że jest on po prostu takim młodym zadymiarzem. Nic nie robiącym oprócz promowania własnej osoby.Niech naprawdę zajmie się tą prawdziwą korupcją ,choćby tu u nas a nie urządzaniem niepotrzebnych happeningów .Jelonka nie powinna takie osoby promować.
~buahaha:DDD 8-09-2008 14:44
"...odpowiedzialnej funkcji..." :-)))
~oj morton;-) 8-09-2008 14:52
ci z opola już się katapultowali z tego krzaka... i zostawili to badziewie oliwerkowi...
~życiowy 8-09-2008 15:15
Jeszcze jedno pytanko ????????? Wiele rzeczy można zrobić społecznie, skrzyknąć Tego czy Tamtego. Ale skąd fundusze na plakaty, jak czytam z tekstu. Czyżby ciąg dalszy teatru kukiełkowego, następna marionetka polityczna ????? Przyznam, że już się zrobił medialny co widać po komentarzach.
~M&M 8-09-2008 15:20
Nichże młody i bojowy Oliwer zapyta pana Posła na Sejm RP - A.Lipińskiego ,czemu to chciał przekupić rządowymi synekurkami słynną Renatkę Beger? Czeba zacząć od swojego zapaskudzonego podwórka.
~pff 8-09-2008 15:27
jaki george..
~karniak 8-09-2008 19:19
Nareszcie definitywnie zostanie wyjaśniona sprawa R.Prystroma. Ponadto sam Oliwer Kubicki opowie nam, dlaczego w tej kadencji przestał protestować przeciw hipermarketom.
~mastodon 8-09-2008 19:27
mnie on nie przekonuje, ale jak mawiał moj nauczyciel od angielskiego - pewnie są tacy, którzy sie na to wezmą. rece opadają, brak sił, tumiwisizm, chandra i d......
~salce-sonic 8-09-2008 19:34
phyyyy, poleci jak tylko kadencja Pana Kaczyńskiego się skończy a to już kilka latek ;)))
~taki papuć 8-09-2008 20:44
co jak co ale wyglądu medialnego to on nie ma
~skorumpowany 8-09-2008 20:58
Młodszy kolega Julki P..... Niech wstąpi do CBA..... Od zadym medialnych jeszcze nie ubyło korupcji. A kto potem będzie ścigał ścigających....???
~coruptor 8-09-2008 21:01
A kto potem będzie ścigał ścigających ????
~ciekawy 8-09-2008 21:06
Niedawno w szkle kontaktowym recytowano wiersz Młynarskiego o chirurgu, który wycinał z mózgu inteligencję, aby przyzwoici ludzie nie mieli oporów wewnętrznych i mogli zostać politykami. Kto wie gdzie można przeczytać ten wiersz? Niektórzy nie muszą poddawać się operacji, a korupcja w Jeleniej Górze jak kwitła tak kwitnie. Kto wie jak przebiegały przetargi na ubezpieczenie uczniów w szkołach? Od ubiegłego roku płacę dużo więcej na ubezpieczenie swojego dziecka.
~berecik 8-09-2008 21:07
Mlody człowieku sprawdz jak jest realizowana w kotlinie, polityka prorodzinna, posłów i samorządowców, a wnioski opublikuj.
~Sabath 8-09-2008 21:40
coś mi się zdaje że stopu korupcji i tak nie będzie
~GRATULACJE !!! 9-09-2008 0:21
Panie Oliwierze - serdecznie gratulujemy. Życzymy wielu sukcesów.
~jaś 9-09-2008 8:01
Kubicki - czy ty człowieku wiesz co to praca ? Napisz gdzie pracujesz, i kto Ciebie utrzymuje.
~WitekKosmitek 13-06-2010 9:17
Młody działacz PiS do spółki z innymi działaczami PiS, na polecenie dworzanina Lecha Kaczyńskiego, będą szukać korupcji.... ciekawe, czy w PiSie, czy może raczej udając bezstronne \"stowarzyszenie\" będą kąsać partie konkurencyjne?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skatepark za frekwencję?

Policyjna akcja "Pieszy"

Przetarg na kolejną stację

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
537
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%