MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Olimpijski medal dla jeleniogórskiego starosty

Wiadomości: Jelenia Góra/Kraj
Piątek, 27 kwietnia 2012, 7:05
Aktualizacja: 7:21
Autor: red
Fot. Agrafka
Jacek Włodyga otrzymał z rąk Andrzeja Kraśnickiego, szefa PKOl wysokie oznaczenie sportowe – „Srebrny Medal za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”. Odznaczenie zostało nadane m.in. w związku z osiągnięciami w popularyzowaniu sportu w ogóle, a wkładem w rozwój sportów zimowych w szczególności. J. Włodyga jest uznanym konstruktorem i ekspertem w dziedzinie skoczni narciarskich, a także członkiem międzynarodowych władz narciarskich i sędzią międzynarodowym w tej dyscyplinie.

- Praktycznie od czasów małoletniości zajmuję się sportem. Najpierw startowałem jako zawodnik w różnych dyscyplinach sportowych związanych z narciarstwem, później zajmowałem się różnymi inicjatywami wspierającymi sport w naszym regionie. Największe moje osiągnięcie to zdobycie trzeciego miejsca w Zakopanem na Mistrzostwach Polski w kategorii juniorów, w narciarskich skokach – mówi Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski.

Warto podkreślić, że niedawno wydano książkę pt. „Sportowcy ziemi jeleniogórskiej 1945-2010”, w której są opisane osiągnięcia sportowe m.in. Jacka Włodygi oraz innych sportowców naszego regionu. Pozycja ta dokumentuje dzieje sportu na ziemi jeleniogórskiej po 1945 r. Jak pisze Alicja Raczek z Książnicy Karkonoskiej: "Książka jest efektem dwuletniej pracy społecznej byłych zawodników, trenerów i działaczy sportowych pod przewodnictwem Romana Prystroma. Połączyła ich misja spisania historii, którą tworzyli i pamiętają".

Ogłoszenia

Czytaj również

60 – lecie Towarzystwa Karkonoskiego  

Książka o jeleniogórskich autobusach

Poświst na "góralu"

Ulica Tabaki gotowa

Ciemno i niebezpiecznie

Nowa sygnalizacja świetlna  

Filia biblioteki w Wojkowie

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
713
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%