MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Olimpiada Malucha wystartowała po raz dziewiąty!

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 16 lutego 2013, 17:17
Aktualizacja: Niedziela, 17 lutego 2013, 7:21
Autor: Angela
Fot. Angela
– Zabawa była rewelacyjna – mówili zgodnie uczestnicy IX Olimpiady Malucha, która dzisiaj (16.02) odbyła się w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Imprezę tradycyjnie zorganizował Miejski Ośrodek Sportu. W sportowym duchu zmagały się nie tylko maluchy, ale i nauczyciele z piętnastu jeleniogórskich przedszkoli. Puchar Prezydenta odebrało Przedszkole Promyczek, pozostałe placówki otrzymały równorzędne pierwsze miejsca.

Tak zapełnionej hali sportowej przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze nie było już dawno! Spośród wszystkich jeleniogórskich przedszkoli zabrakło tylko Krainy Smyka, z którego maluchy się po prostu rozchorowały. Pozostali przybyli w kompletnych składach i pełnej gotowości do radosnej rywalizacji. Całe trybuny wypełnili rodzice i dziadkowie, którzy z transparentami i symbolami poszczególnych placówek głośno dopingowali najmłodszych.

Całość poprowadził Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

- Zabawy były jak zwykle łatwe, proste i przyjemne, bo chodziło o dobrą zabawę, jednak trzeba przyznać, że panie z przedszkoli świetnie przygotowały dzieci – mówił dyrektor MOS Ireneusz Taraszkiewicz. – Z roku na rok jestem pod coraz większym wrażeniem rodziców i dziadków, którzy dzisiaj zjawili się w ogromnej liczbie. Dawno nie widziałem już meczu, na którym byłoby tylu kibiców. Takimi imprezami staramy się zaszczepić w serduszkach przedszkolaków chęć do ruchu i sportu. Pokazujemy, że sport to przyjemność i zdrowie. Dzisiaj nie ma przegranych, wszyscy otrzymali złote medale, a jedno z przedszkoli odebrało Puchar Prezydenta – dodał I. Taraszkiewicz.

Poza rodzicami i dziadkami nie zabrakło prezydenta Marcina Zawiły, który - jak mówił - trzymał kciuki za wszystkie przedszkola, wiceprzewodniczącej Rady Miasta, Anny Ragiel, naczelnika Wydziału Dialogu Społecznego Zygmunta Korzeniewskiego, Grzegorza Rybarczyka ze Straży Miejskiej czy naczelnika wydziału edukacji, Pawła Domagały.

- Dzisiaj spełnione zostały wszystkie warunki do świetnej zabawy, a na takiej nam właśnie zależało. Ona ma bowiem służyć rozbudzaniu zainteresowań przedszkolaków, promowaniu zdrowego stylu życia, który ma dojrzewać w nich w późniejszych latach oraz rozbudzaniu ducha rywalizacji – mówił Paweł Domagała. – Na imprezie malucha jestem kolejny raz, zawsze świetnie się bawię i z każdym rokiem ta impreza jest coraz lepiej zorganizowana , a pracownicy i dyrekcja MOS-u podchodzą do wszystkich swoich imprez z ogromnym zaangażowaniem, co było widać – dodał naczelnik wydziału oświaty.

Jego słowa o świetnej zabawie potwierdzały również nauczycielki: Renata Grzal z Przedszkola nr 19 z Jeleniej Góry czy Arleta Łapacz z Przedszkola nr 13. Panie zgodnie twierdziły, że rewelacyjnie bawią się wszyscy: dzieci, nauczyciele, rodzice i dyrektorzy placówek.

Po sześciu konkurencjach, najbardziej usportowionym przedszkolem okazał się „Promyczek, który odebrał Puchar Prezydenta. Pozostałe przedszkolaki dostały złote medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Jak podkreślali dyrektorzy placówek, nie ważne były wyniki tych konkurencji, ale świetna zabawa, która co roku przynosi wszystkim mnóstwo radości.

- Tak impreza to fantastyczna zabawa – mówiła Joanna Konopka, dyrektor Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 w Jeleniej Górze – ale dla naszych dzieci jest to coś więcej. To również rehabilitacja poprzez zabawę, bo udział w dzisiejszych zawodach biorą zarówno dzieci sprawne, jak i mniej sprawne, ale gdybym tego nie powiedziała, nie byłoby tego widać, bo wszyscy świetnie się bawią – dodała Joanna Konopka.

Najbardziej usportowioną nauczycielką została natomiast Anna Świerk z Przedszkola Kacperek. Dumy z jej sukcesu oraz ze swoich przedszkolaków nie kryła dyrektor placówki Grażyna Kołodziejczyk-Frankowska.

Wszystkim przedszkolom gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Smacznie i oryginalnie

Parkingi: ważne plany

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~nauczycielka 16-02-2013 18:52
Impreza była naprawdę świetna. Bardzo dobrze spisali się animatorzy, którzy zorganizowali dzieciom "czas wolny". Nagłośnienie lepsze niż w tamtym roku. Oby więcej takich imprez w Jeleniej Górze.
~izka 16-02-2013 19:01
Było świetnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Iza 16-02-2013 19:23
Bravo!!!..bowiem,czym skorupka za młodu nasiąknie....Gratuluje Olimpijczykom,no i oczywiście Trenerom!!! ;-)
~EVENT SHOW 16-02-2013 19:35
Animatorzy firmy EVENT SHOW bardzo dziękują wszystkim za wspaniałą zabawę !!!
~Piotr123456 16-02-2013 19:46
Czy nie można byłoby zrobić galerii małych zdjęć żeby nie trzeba było oglądać prawie 200 zdjęć po kolei
~EVENT SHOW 16-02-2013 20:23
"Całość poprowadził Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze" oraz firma EVENT SHOW !!! Pozdrawiamy wszystkich gorąco !!!
~grabienapo 16-02-2013 20:30
Brawo dzieciaczki gratulacje jest w narodzie siła...
~~~Agi 16-02-2013 20:43
WIELKIE brawa dla WSPANIAŁYCH DZIECIACZKÓW wszyscy byliście rewelacyjni!!!!!! Brawa dla pań przedszkolanek,dyrektorów , organizatorów imprezy i dla wspaniałych kibiców!!!!!!
~Dla maluszkó 16-02-2013 21:08
http://www.youtube.com/watch?v=ue37GUlZkWM
~ 16-02-2013 21:26
najpiękniejsze jest to, że nie chodzi tutaj o rywalizacje, to wielkie wydarzenie i wielka zabawa dla małych przedszkolaków. Ogromne wyrazy szacunku szczególnie dla grupy, która przygotowała również dzieci niepełnosprawne do olimpiady. Pewnie nikt z nas nawet nie zdaje sobie sprawy jakie to może być trudne, ale jakie piekne zarazem (mama niepełnosprawnej dziewczynki, która kiedys uczęszczała do wspomnianego przedszkola- przypomniały mi sie piękne czasy)
~grabienapo 16-02-2013 21:49
Piękne zdjęcia Brawo...
~urszula 16-02-2013 22:40
brawo, brawo, brawo, jak widać zabawa była doskonała dla wszystkich uczestników dużych i mniejszych
~ 16-02-2013 22:50
Byłam, widziałam, kibicowałam;) Gratuluję wszystkim dzieciaczkom!!! Super impreza!
~kk 16-02-2013 23:04
świetna impreza.dzieci się super bawiły.moje dziecko dzisiaj śpi z medalem!
~ 17-02-2013 0:58
Byłam, widziałam, kibicowałam;) Gratuluję wszystkim dzieciaczkom!!! Super impreza!
~dziadek + 17-02-2013 9:19
Brawo panie Prezydencie.Pan Domagała i organizatorzy gratulacje.
~ 17-02-2013 18:05
A za co te gratulacje dla prezydenta? Za to że wyszedł po 10 minutach? A pozostała świta przyszła tylko jako zaproszeni goście żeby się pokazać. Przd wyborami jest ich dużo więcej. Brawa dla organizatorów, dzieci i tych którz je przygotowywali.
~mamuśka 2013 17-02-2013 22:58
BRAWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW !!! byli tak zaangażowani ! i dla kibiców,zwłaszca tych którzy dopingowali do OSTATNIEGO ZAWODNIKA!!! tylko DUŻĄ SKUCHA ORGANIZATORÓW był brak parkingu co skutkowało telefonami mieszkańców okolic stadionu i licznymi MANDATAMI dla kibiców i rodziców uczestników imprezy. NA SZCZĘŚCIE PODOBNO po interwencji rodziców i prośbie w kierunku organizatorów mandaty wycofano. MAM NADZIEJĘ,ŻE ZA ROK BEZ OBAW MOŻNA BĘDZIE DOSTAĆ SIĘ AUTEM NA IMPREZĘ I SPOKOJNIE KIBICOWAĆ.Nie każdy mieszka obok lub jeździ taxi. GRATUKACJE DZIECIACZKOM jeszcze raz
~byłam 18-02-2013 14:57
a ja się podpisuję pod wyróżnieniem dla Pani Ani i bardzo żałuje że nie udało mi się jej zabrać do swojego przedszkola, bo taki pracownik to skarb. Pani dyrektor musi być Pani bardzo dumna zarówno z dzieciaczków a przede wszystkim z TAKIEGO!! personelu
~ 18-02-2013 22:43
Było wspaniale. Dziękujemy za fantastyczną zabawę.
~Krzysztof 44 19-02-2013 8:56
A koncert przy tej okazji dała Straż Miejska.Dzieci oczywiście przyjechały z rodzicami samochodami.O parkingach nikt oczywiście nie pomyślał (stadion zamknięty-zakaz wjazdu) a okoliczne ulice obstawione zakazami parkowania.Dzieci się bawiły a dzielni strażnicy miejscy rozpoczęli łowy.Grali na bloczkach mandatowych aż miło.Ogólnie biorąc - wielkie,ogromne i bezmyślne DRAŃSTWO!!!
~> 19-02-2013 10:21
Impreza rewelacyjna, dzieci super przygotowane-szkoda, że niektóre nauczycielki miały większe ambicje od swoich podopiecznych i prowadziły nieuczciwą grę pomijając jedno lub dwoje dzieci w konkurencjach (przesuwać kapitana drużyny do przodu). I trochę nieuczciwe zwycięstwo dla grup kibicujących - nie dało się zauważyć, że inni byli lepsi. Ale przecież chodzi o zabawę a dzieci bawiły się fantastycznie!!!
~Dorota 19999 19-02-2013 20:04
Wspaniałą zabawę zapewniła firma EVENT SHOW która jest firmą działającą na terenie Jeleniej Góry , Dolnego Śląska,oraz całej Polski. Kompleksowo zajmują się organizacją wszelkich imprez dla dorosłych i dla dzieci. Organizują: urodziny, eventy, festyny, bale, zabawy, mikołajki,pikniki, imprezy integracyjne, okolicznościowe i firmowe, oraz uroczystości rodzinne. Zajmują się również animacją czasu wolnego gości hotelowych i opieką nad dziećmi na weselach i komuniach. Zapewniają profesjonalny sprzęt muzyczny, nagłośnienie i konferansjerkę, oraz niepowtarzalne scenariusze,wspaniałe animacje,gry i zabawy dla małych i dużych. Stawiają na bezpieczeństwo, profesjonalizm i uśmiech zadowolonych klientów. Szczerze polecam!!!!!!!!!!
~kolega_dyr 20-02-2013 17:56
Pani Grażyno ! Zwracam się do Pani Dyrektor z „Kacperka”. Bardzo serdecznie gratuluję wyników podopiecznych ale zadziwia mnie Pani również doborem kadry. Jak udało się „pozyskać” tak miłą i patrząc na wyniki wysportowaną nauczycielkę. Obserwuję poczynania Pani Ani Świerk już od pewnego czasu zarówno w w sporcie jak i w pracy pedagogicznej i jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem ! Masz dobrego „nosa” Grażynko i tak trzymaj :) powodzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Święto miasta trwa

Skrócone (przez upały) godziny pracy Urzędu Miasta

Na Szwedzkie Skały wysiłkiem (nie)małym

To jest już koniec...

Zlot Zabytkowych Mercedesów 2019  

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1040
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%