MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Olimpiada Malucha wystartowała po raz dziewiąty!

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 16 lutego 2013, 17:17
Aktualizacja: Niedziela, 17 lutego 2013, 7:21
Autor: Angela
Fot. Angela
– Zabawa była rewelacyjna – mówili zgodnie uczestnicy IX Olimpiady Malucha, która dzisiaj (16.02) odbyła się w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Imprezę tradycyjnie zorganizował Miejski Ośrodek Sportu. W sportowym duchu zmagały się nie tylko maluchy, ale i nauczyciele z piętnastu jeleniogórskich przedszkoli. Puchar Prezydenta odebrało Przedszkole Promyczek, pozostałe placówki otrzymały równorzędne pierwsze miejsca.

Tak zapełnionej hali sportowej przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze nie było już dawno! Spośród wszystkich jeleniogórskich przedszkoli zabrakło tylko Krainy Smyka, z którego maluchy się po prostu rozchorowały. Pozostali przybyli w kompletnych składach i pełnej gotowości do radosnej rywalizacji. Całe trybuny wypełnili rodzice i dziadkowie, którzy z transparentami i symbolami poszczególnych placówek głośno dopingowali najmłodszych.

Całość poprowadził Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

- Zabawy były jak zwykle łatwe, proste i przyjemne, bo chodziło o dobrą zabawę, jednak trzeba przyznać, że panie z przedszkoli świetnie przygotowały dzieci – mówił dyrektor MOS Ireneusz Taraszkiewicz. – Z roku na rok jestem pod coraz większym wrażeniem rodziców i dziadków, którzy dzisiaj zjawili się w ogromnej liczbie. Dawno nie widziałem już meczu, na którym byłoby tylu kibiców. Takimi imprezami staramy się zaszczepić w serduszkach przedszkolaków chęć do ruchu i sportu. Pokazujemy, że sport to przyjemność i zdrowie. Dzisiaj nie ma przegranych, wszyscy otrzymali złote medale, a jedno z przedszkoli odebrało Puchar Prezydenta – dodał I. Taraszkiewicz.

Poza rodzicami i dziadkami nie zabrakło prezydenta Marcina Zawiły, który - jak mówił - trzymał kciuki za wszystkie przedszkola, wiceprzewodniczącej Rady Miasta, Anny Ragiel, naczelnika Wydziału Dialogu Społecznego Zygmunta Korzeniewskiego, Grzegorza Rybarczyka ze Straży Miejskiej czy naczelnika wydziału edukacji, Pawła Domagały.

- Dzisiaj spełnione zostały wszystkie warunki do świetnej zabawy, a na takiej nam właśnie zależało. Ona ma bowiem służyć rozbudzaniu zainteresowań przedszkolaków, promowaniu zdrowego stylu życia, który ma dojrzewać w nich w późniejszych latach oraz rozbudzaniu ducha rywalizacji – mówił Paweł Domagała. – Na imprezie malucha jestem kolejny raz, zawsze świetnie się bawię i z każdym rokiem ta impreza jest coraz lepiej zorganizowana , a pracownicy i dyrekcja MOS-u podchodzą do wszystkich swoich imprez z ogromnym zaangażowaniem, co było widać – dodał naczelnik wydziału oświaty.

Jego słowa o świetnej zabawie potwierdzały również nauczycielki: Renata Grzal z Przedszkola nr 19 z Jeleniej Góry czy Arleta Łapacz z Przedszkola nr 13. Panie zgodnie twierdziły, że rewelacyjnie bawią się wszyscy: dzieci, nauczyciele, rodzice i dyrektorzy placówek.

Po sześciu konkurencjach, najbardziej usportowionym przedszkolem okazał się „Promyczek, który odebrał Puchar Prezydenta. Pozostałe przedszkolaki dostały złote medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Jak podkreślali dyrektorzy placówek, nie ważne były wyniki tych konkurencji, ale świetna zabawa, która co roku przynosi wszystkim mnóstwo radości.

- Tak impreza to fantastyczna zabawa – mówiła Joanna Konopka, dyrektor Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 w Jeleniej Górze – ale dla naszych dzieci jest to coś więcej. To również rehabilitacja poprzez zabawę, bo udział w dzisiejszych zawodach biorą zarówno dzieci sprawne, jak i mniej sprawne, ale gdybym tego nie powiedziała, nie byłoby tego widać, bo wszyscy świetnie się bawią – dodała Joanna Konopka.

Najbardziej usportowioną nauczycielką została natomiast Anna Świerk z Przedszkola Kacperek. Dumy z jej sukcesu oraz ze swoich przedszkolaków nie kryła dyrektor placówki Grażyna Kołodziejczyk-Frankowska.

Wszystkim przedszkolom gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Zderzenie toyoty z karetką

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Wiosna w „ósemce”

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~nauczycielka 16-02-2013 18:52
Impreza była naprawdę świetna. Bardzo dobrze spisali się animatorzy, którzy zorganizowali dzieciom "czas wolny". Nagłośnienie lepsze niż w tamtym roku. Oby więcej takich imprez w Jeleniej Górze.
~izka 16-02-2013 19:01
Było świetnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Iza 16-02-2013 19:23
Bravo!!!..bowiem,czym skorupka za młodu nasiąknie....Gratuluje Olimpijczykom,no i oczywiście Trenerom!!! ;-)
~EVENT SHOW 16-02-2013 19:35
Animatorzy firmy EVENT SHOW bardzo dziękują wszystkim za wspaniałą zabawę !!!
~Piotr123456 16-02-2013 19:46
Czy nie można byłoby zrobić galerii małych zdjęć żeby nie trzeba było oglądać prawie 200 zdjęć po kolei
~EVENT SHOW 16-02-2013 20:23
"Całość poprowadził Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze" oraz firma EVENT SHOW !!! Pozdrawiamy wszystkich gorąco !!!
~grabienapo 16-02-2013 20:30
Brawo dzieciaczki gratulacje jest w narodzie siła...
~~~Agi 16-02-2013 20:43
WIELKIE brawa dla WSPANIAŁYCH DZIECIACZKÓW wszyscy byliście rewelacyjni!!!!!! Brawa dla pań przedszkolanek,dyrektorów , organizatorów imprezy i dla wspaniałych kibiców!!!!!!
~Dla maluszkó 16-02-2013 21:08
http://www.youtube.com/watch?v=ue37GUlZkWM
~ 16-02-2013 21:26
najpiękniejsze jest to, że nie chodzi tutaj o rywalizacje, to wielkie wydarzenie i wielka zabawa dla małych przedszkolaków. Ogromne wyrazy szacunku szczególnie dla grupy, która przygotowała również dzieci niepełnosprawne do olimpiady. Pewnie nikt z nas nawet nie zdaje sobie sprawy jakie to może być trudne, ale jakie piekne zarazem (mama niepełnosprawnej dziewczynki, która kiedys uczęszczała do wspomnianego przedszkola- przypomniały mi sie piękne czasy)
~grabienapo 16-02-2013 21:49
Piękne zdjęcia Brawo...
~urszula 16-02-2013 22:40
brawo, brawo, brawo, jak widać zabawa była doskonała dla wszystkich uczestników dużych i mniejszych
~ 16-02-2013 22:50
Byłam, widziałam, kibicowałam;) Gratuluję wszystkim dzieciaczkom!!! Super impreza!
~kk 16-02-2013 23:04
świetna impreza.dzieci się super bawiły.moje dziecko dzisiaj śpi z medalem!
~ 17-02-2013 0:58
Byłam, widziałam, kibicowałam;) Gratuluję wszystkim dzieciaczkom!!! Super impreza!
~dziadek + 17-02-2013 9:19
Brawo panie Prezydencie.Pan Domagała i organizatorzy gratulacje.
~ 17-02-2013 18:05
A za co te gratulacje dla prezydenta? Za to że wyszedł po 10 minutach? A pozostała świta przyszła tylko jako zaproszeni goście żeby się pokazać. Przd wyborami jest ich dużo więcej. Brawa dla organizatorów, dzieci i tych którz je przygotowywali.
~mamuśka 2013 17-02-2013 22:58
BRAWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW !!! byli tak zaangażowani ! i dla kibiców,zwłaszca tych którzy dopingowali do OSTATNIEGO ZAWODNIKA!!! tylko DUŻĄ SKUCHA ORGANIZATORÓW był brak parkingu co skutkowało telefonami mieszkańców okolic stadionu i licznymi MANDATAMI dla kibiców i rodziców uczestników imprezy. NA SZCZĘŚCIE PODOBNO po interwencji rodziców i prośbie w kierunku organizatorów mandaty wycofano. MAM NADZIEJĘ,ŻE ZA ROK BEZ OBAW MOŻNA BĘDZIE DOSTAĆ SIĘ AUTEM NA IMPREZĘ I SPOKOJNIE KIBICOWAĆ.Nie każdy mieszka obok lub jeździ taxi. GRATUKACJE DZIECIACZKOM jeszcze raz
~byłam 18-02-2013 14:57
a ja się podpisuję pod wyróżnieniem dla Pani Ani i bardzo żałuje że nie udało mi się jej zabrać do swojego przedszkola, bo taki pracownik to skarb. Pani dyrektor musi być Pani bardzo dumna zarówno z dzieciaczków a przede wszystkim z TAKIEGO!! personelu
~ 18-02-2013 22:43
Było wspaniale. Dziękujemy za fantastyczną zabawę.
~Krzysztof 44 19-02-2013 8:56
A koncert przy tej okazji dała Straż Miejska.Dzieci oczywiście przyjechały z rodzicami samochodami.O parkingach nikt oczywiście nie pomyślał (stadion zamknięty-zakaz wjazdu) a okoliczne ulice obstawione zakazami parkowania.Dzieci się bawiły a dzielni strażnicy miejscy rozpoczęli łowy.Grali na bloczkach mandatowych aż miło.Ogólnie biorąc - wielkie,ogromne i bezmyślne DRAŃSTWO!!!
~> 19-02-2013 10:21
Impreza rewelacyjna, dzieci super przygotowane-szkoda, że niektóre nauczycielki miały większe ambicje od swoich podopiecznych i prowadziły nieuczciwą grę pomijając jedno lub dwoje dzieci w konkurencjach (przesuwać kapitana drużyny do przodu). I trochę nieuczciwe zwycięstwo dla grup kibicujących - nie dało się zauważyć, że inni byli lepsi. Ale przecież chodzi o zabawę a dzieci bawiły się fantastycznie!!!
~Dorota 19999 19-02-2013 20:04
Wspaniałą zabawę zapewniła firma EVENT SHOW która jest firmą działającą na terenie Jeleniej Góry , Dolnego Śląska,oraz całej Polski. Kompleksowo zajmują się organizacją wszelkich imprez dla dorosłych i dla dzieci. Organizują: urodziny, eventy, festyny, bale, zabawy, mikołajki,pikniki, imprezy integracyjne, okolicznościowe i firmowe, oraz uroczystości rodzinne. Zajmują się również animacją czasu wolnego gości hotelowych i opieką nad dziećmi na weselach i komuniach. Zapewniają profesjonalny sprzęt muzyczny, nagłośnienie i konferansjerkę, oraz niepowtarzalne scenariusze,wspaniałe animacje,gry i zabawy dla małych i dużych. Stawiają na bezpieczeństwo, profesjonalizm i uśmiech zadowolonych klientów. Szczerze polecam!!!!!!!!!!
~kolega_dyr 20-02-2013 17:56
Pani Grażyno ! Zwracam się do Pani Dyrektor z „Kacperka”. Bardzo serdecznie gratuluję wyników podopiecznych ale zadziwia mnie Pani również doborem kadry. Jak udało się „pozyskać” tak miłą i patrząc na wyniki wysportowaną nauczycielkę. Obserwuję poczynania Pani Ani Świerk już od pewnego czasu zarówno w w sporcie jak i w pracy pedagogicznej i jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem ! Masz dobrego „nosa” Grażynko i tak trzymaj :) powodzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Żeromalia na filmowo

Miedzianka Fest w sierpniu

Wyścigi wraków nadal bardzo popularne

Studenci dzieciom

Powiat Jeleniogórski na targach w Jabloncu

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
175
Tak
54%
Jest dobrze, jak jest
17%
Nie
27%
Nie mam zdania
2%