MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

"Olimpiada Malucha" pod patronatem MOS

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 13:22
Autor: DZ, PK - Jelonka.com
Fot. DZ - Jelonka.com
W sobotę Hala Miejska przy ulicy Złotniczej została "opanowana" przez najmłodszych mieszkańców Jeleniej Góry. Stało się tak za sprawą I edycji "Olimpiady malucha", której uczestnikami, były dzieci z poszczególnych przedszkoli w Jeleniej Górze.

Nasi "mali bohaterowie"; walczyli dzielnie w szeregu konkurencji. Emocje i krzyki zawodników nie ustawały nawet na chwile. Do zabawy znakomicie włączała się licznie zgromadzona publiczność, której większość stanowili rodzice młodych sportowców. W przerwach między konkurencjami zgromadzeni goście mogli obejrzeć przygotowane specjalnie na tę okazję pokazy artystyczne w wykonaniu swoich pociech. Były to przede wszystkim występy taneczno - wokalne. Wszystkie pokazy były bardzo ambitnie i dobrze przygotowane za co należą się brawa nie tylko dla ich wykonawców, ale także dla samych pomysłodawców, czyli szanownych Pań przedszkolanek. Do końca imprezy panowała gorąca i przyjemna atmosfera, a duch sportowej walki unosił się jeszcze długo po zakończeniu imprezy.

Wyniki nie były najważniejsze tego dnia jednak z kronikarskiego obowiązku prezentujemy końcową klasyfikację sobotnich igrzysk:
I miejsce Przedszkole nr 2 - 41 pkt
II miejsce Przedszkole nr 23 - 40 pkt
III miejsce Przedszkole nr 4 - 39 pkt
IVmiejsce Przedszkole nr 27 -37pkt
V miejsce Przedszkole nr 13-32pkt
VI miejsce Przedszkole nr 1 -29pkt
VII miejsce Przedszkole nr 10-20pkt
VIII miejsce Przedszkole nr 14-16pkt

Puchar Przechodni Prezydenta Jeleniej Góry otrzymało Przedszkole nr 2. Pozostałe ekipy otrzymały okolicznościowe statuetki i medale oraz wiele "słodkich" drobiazgów, które ufundowało wiele lokalnych firm w tym nasza redakcja. Parę słów warto poświęcić stronie organizacyjnej tej imprezy. Naprawdę duże brawa należą się Międzyszkolnemu Ośrodkowi Sportu, który był organizatorem "Olimpiady Malucha". Wszystko było dopięte na ostatni guzik o czym najlepiej świadczyły uśmiechnięte buźki dzieci i zadowolone miny rodziców.
Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze składa serdeczne podziękowania dla:
Zarządu Spółdzielni -"Zorka", Fabryki Okien i Drzwi "ARROW", Beaty i Dariusza Kropielnickich, Mariana i Wojciecha Wojciechowiczów - "CITY MEDIA", Wojciecha Chadżego - "KRY-CHA" bis, Małgorzaty i Waldemara Jędrasiak - Hotel "Baron", Michała Klementowskiego i Rafała Sadeckiego - FITNESS CENTRUM, Hurtowni Spożywczej "MAX", Janiny i Zbigniewa Wypchło - Hotel "Karkonosze", Ryszarda Tęczy i Piotra Łysko - firma "SPECTRUM", Jacka Sosnowskiego - Firma "CHAMPION", Piekarnia M. Szymański, redakcji portalu Jelonka.com

<b>Zostaliśmy zasypani mailami od rodziców, którzy prosili nas o obszerny fotoreportaż z sobotniej imprezy. Argumentacja tej prośby była z reguły taka sama – chęć zobaczenia swoich pociech na olimpijskim szlaku :-). Umieściliśmy 23 zdjęcia w tym artykule, jednak zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was odczuwa niedosyt szczególnie ze względu na wielkość prezentowanych zdjęć. Znaleźliśmy sposób jak rozwiązać ten problem … Mianowicie, każdy rodzic, opiekun przedszkolny tudzież inny uczestnik sobotniej zabawy może pofatygować się do naszej redakcji, która znajduje się przy ulicy Kopernika 1 i tutaj otrzyma gratis płytę cd z 87 zdjęciami w dużej rozdzielczości! Zawartość tej płyty będziecie mogli bez problemu przeglądać na swoich komputerach i odtwarzaczach dvd przystosowanych do przeglądania plików jpg. A kto nie ma komputera będzie mógł udać się z płytą do zakładu fotograficznego i zamówić odbitki do rodzinnego albumu.
Zapraszamy!</b>

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolarski weekend w Karkonoszach

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~marek M. 15-12-2004 8:47
Rewelacyjna impreza .Brawa dla organizatorów.tak trzymać.
~KSz 15-12-2004 19:23
Szkoda tylko,że organizatorzy pomyśleli o udekorowaniu medalami sportowców a zapomnieli o dzieciach z grup reprezentujących poszczególne przedszkola. Przedszkolacy czuli się pokrzywdzeni i rozczarowani. Żal,że ich wysiłek nie został doceniony........
~Organizatorzy BF 16-12-2004 8:52
Wszystkie dzieci biorące udział w imprezie otrzymały upominki ,"sportowcy" medale ,dyplomy i puchary a "artyśc" słodkie upominki.Szkoda ,że osoba pisząca ten komentarz nie sprawdziła co znajdowało sie w paczkach dla wszystkich uczestników.
~Obserwator 16-12-2004 14:24
Jednak odczucia dzieci były inne niż organizatorów. Skoro schodziły z parkietu ze łzami w oczach widocznie nie wszystkich "artystów" usatysfakcjonował batonik i cukierek.
~KSz 17-12-2004 11:32
Wywołując "sportowców" na środek nie można było wpaść na pomysł,żeby dołączyli do nich "artyści"? Taki mały gest a jak ucieszyłby dzieciaki...
~rodzic 17-12-2004 18:57
&gt;Szkoda tylko,że organizatorzy pomyśleli o &gt;udekorowaniu medalami sportowców a zapomnieli o &gt;dzieciach z grup reprezentujących poszczególne &gt;przedszkola. Przedszkolacy czuli się pokrzywdzeni &gt;i rozczarowani. Żal,że ich wysiłek nie został &gt;doceniony........ Impreza była bardzo sympatyczna jednak uważam powyższe komentarze za słuszne. Szczególnie jeśli chodzi o medale dla WSZYSTKICH dzieci , które starały się jak mogły by dobrze reprezentować swoje przedszkole.
~fan 17-12-2004 21:05
Szkoda że organizatorzy a raczej sędziowie skrzywdzili jedno z przedszkoli nadajac jej miejsce &lt;nawet nie wiem jakie&gt; uważam że kibice z tego przedszkola zachowali się fenomenalnie i to chociaż by przez nich przedszkole numer 23 powinno wygrać Myślę że za rok będzie bardziej kompetentne Juri :):)
~ExCode 19-12-2004 2:01
PRZEDSZKOLE NR 5 JEST NAJLEPSZE !! TO TAK JAK MOJ DRUGI DOM, ACHH KOCHAM TO MIEJSCE
~Hefajstos 20-12-2004 9:08
Tak tylko słodki upominek można zjeść, a medal jest pamiątką na całe życie :) Szkoda że organizator nie widział rozczarowania tych dzieci.
~Hefajstos 20-12-2004 9:13
Zgadzam się - liczy się nie tylko punktacja !!!. Obiektywizm tego spodkania był raczej skierowny i nastawiony w suchą stronę punktacji. (a gdzie zabawa i nagradzanie tych co się starali???)
~Hefajstos 20-12-2004 9:19
EEE TAM JEST PAN / PANI W BŁĘDZIE PRZEDSZKOLE NUMER 27 JEST NAJLEPSZE :) PS" mimo żę chodziłem do przedszkola nr 13 i miło je wspominam, obecna Pani dyrektor była moją wychowawczynią, to stwierdzam że nr 27 do którego uczęszcza mója królewna jest najleprze" :):):)
~Hefajstos 23-12-2004 9:38
Czy moderator (administrator) może usunąc błedy ortograficzne które popeniłem :) ? Bardzo serdzecznie dziekuję :)
~Hefajstos 23-12-2004 9:39
&gt;EEE TAM JEST PAN / PANI W BŁĘDZIE &gt;PRZEDSZKOLE NUMER 27 JEST NAJLEPSZE :) &gt;PS" mimo że chodziłem do przedszkola nr 13 i &gt;miło je wspominam, obecna Pani dyrektor była moją &gt;wychowawczynią, to stwierdzam że nr 27 do którego &gt;uczęszcza mója królewna jest najlepsze" &gt;:):):)
~Master 23-12-2004 15:51
Widać że pan chodził do przedszkola nr 13 jak się popełnia takie błędy wstyd, ładną pan tu reklame dał tego przedszkola &lt;lol&gt;
~JAN 25-12-2004 18:26
Powinniście się Państwo wstydzic że nie potraficie docenić tego co zrobiono dla naszych dzieci, to przecież ich pierwsze wielkie zawody. Jeżeli macie dzieci artystycznie uzdolnione to żądajcie nagród na imprezach do tego stworzonych a nie na imprezie sportowej.Ja nie widziałem łez w oczach dzieci lecz wielką radość- to przykre że mają tak zepsutych rodziców.
~Rodzic 31-12-2004 7:55
Jestem zażenowany krytycznymi uwagami, dotyczącymi imprezy- wyraźnie złośliwymi i nieobiektywnymi. Medale daje się sportowcom, a upominki artystom. To była wszak Olimpiada sportowa.. Wg mnie było wesoło, kolorowo, emocjonująco i przede wszystkim widowiskowo. Podejrzewam, że organizatorzy włożyli wiele trudu w przygotowanie imprezy. Ukłon w ich stronę!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To będzie siatkarskie zakończenie wakacji

Parking na... przejściu

Czytelniczka: drogo i brudno

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
698
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%