Olimpia skarcona w końcówce meczu

Wiadomości: IV liga
Niedziela, 13 września 2015, 21:14
Aktualizacja: 21:26
Pierwszej porażki w tym sezonie doznali piłkarze Olimpii Kowary. Podopieczni Aleksieja Tiereszczenki ulegli na wyjeździe 1:2 Sokołowi Wielka Lipa. Przegrana kosztowała kowarzan utratę pozycji lidera tabeli IV ligi dolnośląskiej właśnie na rzecz drużyny z Wielkiej Lipy prowadzonej przez Mirosława Drączkowskiego.

Początek spotkania wypadł po myśli kowarzan, którzy objęli prowadzenie już w 8. minucie meczu. Daniel Gałach zwiódł jednego z obrońców i precyzyjnym strzałem z 16 metrów wyprowadził gości na prowadzenie. Sokół dążył do wyrównania i powinien tego dokonać w 24. minucie. Łukasz Deneka był wykonawcą do rzutu karnego, ale piłka po jego strzale przeleciała obok słupka kowarskiej bramki. Jak się okazało na finiszu rywale dopięli swego w końcówce meczu. Arbiter gwizdnął w 82. minucie drugą już w tym pojedynku jedenastkę dla gospodarzy, a tym razem jej skutecznym egzekutorem okazał się Kamil Suppan. 4 minuty później zwycięskiego gola do Wielkiej Lipy zdobył Filip Bienkiewicz.

Sokół Wielka Lipa - Olimpia Kowary 2:1 (0:1)

Olimpia: Kazakov, Smoczyk, Nowiński, Chajewski, D. Malarowski, Bębenek, Omeljanenko (41' Kraiński), Gałach (67' Krupa), Zatylny, Baszak (78' Gargas), Kędzierski