MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Olaf Grębowicz nowym naczelnikiem GOPR

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 13 grudnia 2011, 9:34
Aktualizacja: 9:34
Autor: Angela
Zarząd Karkonoskiej Grupy GOPR wybrał nowego naczelnika. Został nim Olaf Grębowicz, który nową funkcje obejmie z dniem 1 stycznia. Jest on związany z ratownikiem górskim od 1996 roku. Do pogotowia górskiego wstąpił mając 20 lat. – Sporty górskie i ratownictwo to moja pasja – mówi nowy naczelnik karkonoskiego GOPR–u.

Olaf Grębowicz pełnił obowiązki naczelnika karkonoskiego GOPR-u od 13 września br., po odwołaniu poprzedniego naczelnika Sławomira Ejsymonta. Na ostatnim posiedzeniu zarządu, ósmego grudnia został już oficjalnie powołany na stanowisko nowego szefa GOPR-u.

- Było to dla mnie spore zaskoczenie i wyróżnienie. Zaproponowano mi tę funkcję, a ja podziękowałem za zaufanie i postanowiłem, że podejmę to wyzwanie. Zważając na trudne czasy z pewnością będzie to ciężka praca i ogromna odpowiedzialność. Nie przewiduję żadnych rewolucji. Spokojnie przygotowujemy się nowego sezonu i wejścia w życie nowej ustawy o ratownictwie górskim. W tym roku kończymy również wszystkie projekty unijne.

Do końca grudnia lub do 15 stycznia dostarczony zostanie nam ostatni z samochodów do ratownictwa zakupiony w ramach realizowanych projektów unijnych. Chcemy to wszystko poro zliczać i wejść w nowy rok z czystym kontem. Nie planuję też żadnych zmian personalnych – mówi Olaf Grębowicz, naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR, mieszkaniec Karpacza.

Olaf Grębowicz od trzech lat był kierownikiem sekcji w Karpaczu. Teraz będzie nadzorował pracę 15 etatowych ratowników górskich oraz ponad 170 ochotników karkonoskiego GOPR-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 13-12-2011 12:20
czy dalej bedzie rozdawnictwo kurtek swetrow i getrow dla dziadkow ktorzy udawali ze sa ratownikami, a tylko mieli tyle wspolnego z GOPR ze wiedzieli jak zrobic bankiecik i popic
~m-c 13-12-2011 13:24
No i pojawił się taki CIEĆ ASTRACHAŃSKI - przygłuchy i kompletnie niedoinformowany i krzani bzdury i już mąci. Żeby nie ci ,,dziadkowie'' to i GOPRu by nie było. Mam gzieś w szafie getry to ci dam ale masz w nich ganiać co dziennie i może przez to coś zrozumiesz i o ile zrozumiesz. No i nie bankietuj w górach a bądź rozsądny.
~`` 13-12-2011 15:57
a ja z Olafem studiowałam ;-) gość w porządalu, właściwy człowiek na właściwym miejscu - pozdrawiam!!
~@ 13-12-2011 20:03
Dobrze, że już postanowiono - nie ma nic gorszego, jak tymczasowość. Naszej Grupie GOPR potrzebny był właśnie taki Gość: kompetentny, spokojny, zdecydowany, i akceptowany przez ogół ratowników. Tyle, że Naczelnik nie jest od tego, żeby "nadzorować", jego zadaniem jest organizowanie i kierowanie pracą ratowników! I, na miłość boską, Redaktorze, kimkolwiek jesteś: jak znam Olafa - nie jest on związany z żadnym ratownikiem górskim! Czyżby w aferę zamieszny był Piaskowy Dziadek?!
~:0) 13-12-2011 20:27
Wspaniała wiadomość! Bardzo się cieszę, że Pan Olaf podjął się pełnienia funkcji naczelnika. To b.uczynny i dobry człowiek.
~cyganowa 13-12-2011 21:42
Gratulacje :)
~SAS 13-12-2011 23:41
HeH napiłbym się z Olafem za jego stanowisko, ale on nie pije... WIEC PYTANIE CZY TO DOBRY NACZELNIK???
~masakra 14-12-2011 16:07
Grębowicz:(((((((((((((((((((

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Półkolonie pełne atrakcji

Remont hali sportowej

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Fundusze dla powiatu

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
191
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
14%