Okręgówka: Lotnik nie zatrzymał nowego czwartoligowca

Wiadomości: klasa okręgowa
Poniedziałek, 4 czerwca 2012, 0:20
Aktualizacja: 0:22
W 28. kolejce ligi okręgowej Lotnik Jeżów Sudecki przegrał na własnym terenie z liderującymi Łużycami Lubań 1:2. Dzięki wygranej piłkarze z Lubania zapewnili sobie awans do IV–ligi.

W niedzielnym spotkaniu 28. kolejki ligi okręgowej arbiter odnotował 3 gole oraz 2 czerwone kartki. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Modzelewski, choć trzeba przyznać, ze w szczęśliwych okolicznościach ponieważ pomógł mu silny podmuch wiatru. Pięć minut przed przerwą wyrównał Kurzelewski, co zapowiadało emocje w drugiej połowie.
Jeżowianie pomimo ambitnej gry nie potrafili pokonać Janczyka po raz drugi, dodatkowo na kwadrans przed końcem spotkania czerwoną kartkę (za drugą żółtą) ujrzał Palimąka, a gola z rzutu karnego zdobył Mazur. Ostatnie kilka minut piłkarze z Lubania również musieli grać w dziesiątkę, po tym jak drugą zółtą kartkę obejrzał Malinowski.

Z jeleniogórskiej okręgówki o klase wyżej awansują dwie ekipy, pierwszą są Łużyce. O tym kto awansuje z pozycji drugiej przekonamy się maksymalnie za tydzień. Szanse mają jeszcze: Olimpia Kowary i Włókniarz Mirsk, a także BKS Bolesławiec.

Lotnik Jeżów Sudecki - Łużyce Lubań 1:2 (1:1)

Lotnik: Maćkowski – Kurzelewski, Palimąka, Suchanecki, Hamowski, Kik, Hobgarski, Pieńkowski, Nowiński, Kocot, Kraiński. Zmiany: Zwierzyński, Jurczyk.

Łużyce: Janczyk - Czuchryta, Modzelewski, Lużyński, Malinowski, Kusiak, Bojdziński, Jakimowicz, Gawroniuk, Fereniec, Majka. Zmiany: Mazur, Łotecki.