MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Okrągły jubileusz studentów seniorów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 28 maja 2010, 12:12
Aktualizacja: 12:13
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze była wczoraj areną spotkania absolwentów i studentów Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Było to nieoficjalne, na wesoło zakończenie roku akademickiego połączone z obchodami dziesięciolecia tej nietypowej uczelni.

Pierwszym elementem wczorajszych obchodów był koncert chopinowski w wykonaniu dyplomantów PSM I i II st. w Jeleniej Górze oraz naszych filharmoników. Potem scena należała już tylko do studentów „trzeciego wieku”. Wystąpił kabaret BELLA MAFIA, który przypomniał największe szlagiery minionych lat z tekstem pasującym do programu „Strzał w dziesiątkę”. Rozśmieszył tłumnie zebraną publiczność. Były piosenki, monologi, skecze.

Seniorzy do samych siebie podeszli z dystansem. Żartowali ze swojego wieku przekonując, że jeszcze najgorsze przed nimi. Osoby tworzące kabaret miały w sobie tyle radości, sił witalnych i humoru, że aż dech zapierało.

Następnie, na finał, zaśpiewał zespół Perfectum pod dyrekcją Alfredy Rękowskiej. Członkiem zespołu poza studentami KUTW jest także trzynastoletni uczeń SP nr 10- Sebastian Rutkowski. Zaprezentowali Ave Maria z repertuaru Alibabek, piosenki Ireny Santor oraz Alicji Majewskiej, którą śpiewają najchętniej.

Szefowa KUTW Janina Peikert bardzo serdecznie podziękowała wykonawcom. Generałowa była bardzo wzruszona. W uroczystościach poza studentami uczestniczyli m.in.: prezydent Marek Obrębalski, wykładowcy z Aliną Obidniak na czele oraz JM Rektor Kolegium Karkonoskiego dr hab. Henryk Gradkowski.

Dzisiaj o godzinie 12 studenci wraz z wykładowcami i władzami uczelni uroczyście kończą rok akademicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Politycy komentują wynik wyborów

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Remont hali sportowej

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Seniorka 28-05-2010 17:48
I ja tam byłam... ale zdjęcia i tekst zrobione na odwał, jak to się ostatnio coraz częściej zdarza. To co jest w tym materiałe, powiedziała bym, że wręcz uwłacza temu jubileuszowi dziesięcioletniego już uniwersytetu seniora, jednego z najlepszych w Polscei jego twórczyni Pani Janinie Peikert. Było tyle wspaniałości przygotowanych przez te dwa dni przez organizatorów, gosciło 9 czy 10 delegacji podobnych uczelni z kraju,było obecnych szereg znanych osób ze świata kultury i nauki,byli przedstawiciele regionalnych władz.Jubileuszowi towarzyszyło szereg wystaw, zostało wydane specjalne wydawnictwo,oraz nagrana płyta z trzystoma fotografiami z okresu działania uniwersytetu. Trudno zrobić dobry reportaż z dwóch pełnych atrakcji dni tego jubileuszu z materiału zebranego w 1,5 godziny w ciągu pierwszego dnia.Nie wspomnę o drugim dniu,bardziej oficjalnym, kiedy to ne było wcale waszego reportera.
~ 29-05-2010 0:49
.. młodość jest piękna ! ..i tutaj mamy przykład Fajnych Jelonkowych ..wiecznie młodych !
~krajanka ze Szwecji 29-05-2010 9:30
pieknie,po repertuarze zespolu Perfectum chce sie zyc, gratuluje
~Krys 29-05-2010 9:55
Ha, ha, ha!!! Brawo "Bella Mafia". Droga MAFIO, znów nas zaskoczyłaś. Było, śmiesznie, dowcipnie i profesjonalnie. Tak trzymać.
~doda 29-05-2010 23:48
Brawo i wielkie słowa uznania dla Pani Alfredy Rękowskiej, która w sposób perfekcjonalny zaprezentowała swój zespół. Panią A. Rękowską znamy od wielu lat, przez cały czas tworzy i prezentuje na scenie swoje zespoły, które osiągają przez cały czas wielkie sukcesy. Dziękujemy bardzo Pani za dród, wytrwałość, ale przede wszystkim za wielkie serce którym dzieli się Pani z nami dając nam radość i wiarę w siebie. Jest Pani niepowtarzalnym człowiekiem o wielkiej, wspaniałej duszy artystycznej.Życzymy Pani zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i dalszych sukcesów w pracy artystycznej. Zdaniem wielu ludzi należy się Pani najwyższa nagroda od władz miasta.Jest Pani Wyjątkowym człowiekiem o wielkim sercu. KOCHAMY PANIĄ ...
~publika 30-05-2010 10:26
Brawo dla prowadzącej zespół p. Alfredy Rękowskiej za piękny, ambitny repertuar, pomysły aranżacyjne i włączenie młodszego pokolenia do wspólnego śpiewania Brawo Sebasian Jesteś wspaniałym chłopcem,świetnym wokalistą i masz bogatą, choć jeszcze malutką duszę artystyczną.
~numerek 30-05-2010 11:50
kochany zespole Perfectum z najwspanialszą dyrygentką na czele! Pani Alfredo, jak Pani to robi,że tak oni śpiewają!!!!!!!!!!!! Gratuluję z całego serca pomysłu ze śpiewającym Sebastianem,prosimy o jeszcze,jeszcze jeszcze,jeszcze.......
~kotka 31-05-2010 16:49
Dużo słów uznania i podziwu dla prowadzącej zespół, PANI ALFREDY RĄKOWSKIEJ. tO WIELKA SZTUKA NAUCZYĆ LUDZI TAK PIĘKNEGO ŚPIEWU. DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA ZA DOSTARCZENIE NAM NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ, WZRUSZEŃ I RADOŚCI. Pani Alfreda, proszę tak trzymać i nadal raczyć nasze uszy pięknym śpiewem, harmonią i repertuarem. Wielkie brawa!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

"Weekend z deską" w Bolesławcu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mały Strażak dla jednostek OSP

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
711
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%