MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Okrągły jubileusz „Okrąglaczka”. Feta z gwiazdami!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 9 października 2010, 11:17
Aktualizacja: Niedziela, 10 października 2010, 8:26
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Złotymi zgłoskami wpisze się ta sobota do kronik Przedszkola Miejskiego nr 27, które dziś w Filharmonii Dolnośląskiej świętowało pół wieku istnienia. Złote Gody placówki, zwanej potocznie „Okrąglaczkiem”, stały się okazją do zorganizowania miłej uroczystości z udziałem wychowanków i absolwentów Jubilata.

Oprócz dzieci i rodziców w sali Filharmonii Dolnośląskiej wyjątkowo licznie zasiedli samorządowcy i przedstawiciele parlamentu. Był poseł Marcin Zawiła, a także prezydent miasta Marek Obrębalski z zastępcami: Miłoszem Sajnogiem (siedział obok prezydenta), oraz Jerzym Lenardem. Ten zajął fotel w osobnym rzędzie wraz z częścią radnych PO oraz Jeleniej Góry XXI. Przybyła także zastępczyni przewodniczącego rady miejskiej Anna Ragiel.

Wszyscy gratulowali dyrekcji „Okrąglaczka” w osobie Małgorzaty Wrotniewskiej, jubileuszu i wkładu w wychowanie tak wielu jeleniogórzan, którzy uczęszczali do tego przedszkola i ukończyli je. W sumie do placówki chodzą dzieci, a nawet wnuki pierwszych absolwentów!

Później oklaskiwano ciekawie skonstruowany program artystyczny przeplatany fraszkami autorstwa przedszkolaków. Interpretował je Jacek Paruszyński, aktor Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze, a także ceniony edukator teatralny najmłodszego pokolenia. Sporo młodych poetów zainspirowało się tuwimowską „Lokomotywą” podkładając pod rytm wiersza swoje, zabawne słowa. Nie bez powodu: „Okrąglaczek” znajduje się przy ulicy Juliana Tuwima, autora wspomnianego dzieła.

Wesołą piosenką i żywiołowym tańcem popisał się zespół „Wesołe nutki”. Wystąpili też absolwenci Przedszkola nr 27. Na fortepianie zagrały na cztery ręce uczennica PSM I st. im. Garści Karolina Romanów oraz nauczycielka tej placówki Marta Wiewióra. Patryk Macios i Kamila Wiatr, uznani mistrzowie tańca towarzyskiego, pokazali próbkę swoich umiejętności. Na saksofonie zagrał Kamil Jędryczek, uczeń wrocławskiej szkoły muzycznej (akompaniowała mama solisty – Małgorzata Jędryczek).

Widzów oczarowała rosnąca perła wokalistyki – Katarzyna Skóra, uczennica czwartej klasy szkoły podstawowej. Huraganem oklasków zebrani nagrodzili Michalinę Brudnowską, utytułowaną wokalistkę i aktorkę, związaną na stałe z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Dzięki krótkiemu filmowi sprzed lat zgromadzeni w Filharmonii Dolnośląskiej mieli okazję zobaczyć Michalinę w przedszkolnych latach i posłuchać, jak pięknie już wtedy śpiewała. Wszystkich wykonawców łączy wspólny status absolwenta „Okrąglaczka”.

W ramach obchodów 50-lecia przedszkole zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty dla Absolwentów, który odbędzie się 12 października (wtorek). „Okrąglaczkowi” – przyłączając się do życzeń – śpiewamy „Sto lat”!

Ogłoszenia

Czytaj również

Sprzątanie świata 2020 w wykonaniu uczniów z SP 7

To było bezpieczne?

Dyskutowali w KPSW o zawodach medycznych

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~absolwent 9-10-2010 20:15
A na czym będzie polegał dzień otwarty? zwiedzanie sal? spotkania?......?
~oooo 9-10-2010 22:08
to dziwne moje dziecko chodzi do tego przedszkola a nie dostało zaproszenia.a to że zostali zaproszeni samorządowcy i osoby z parlamentu to mus .... gdyż mąż pani dyrektor startuje do rady miasta i musi mieć poparcie władz;ale to tylko.... no własnie ?
~feta 9-10-2010 23:38
...o imprezie w przedszkolu naprawdę się nie mówiło, zaproszeń nie było, ba, informacji na tablicach (nawet koło tej z terminami wpłat za przedszkole) także nie. Impreza p. dyrektor i męża. Na widowni było jednak duuuzo wolnych miejsc. Brawo Okrąglaczek!
~memilf 10-10-2010 8:13
Drodzy Państwo - wyszło jak zawsze przy tego typu imprezach.... 50 lat przedszkola , a uroczystości w Filharmoniii............
~sonia 10-10-2010 10:28
akurat osoba pani wrotniewskiej ma bardzo malo wkladu w okraglaczek od wrzesnia jest dopiero dyrektorem a to za malo ze maz startuje do rady chyba tez tylko po kase bo nie jest mieszkancem jeleniej gory
~mb61 10-10-2010 13:49
Nie była to impreza polityczna!!! Na tego typu ważne uroczystości zawsze zaprasza się przedstawicieli władz, a oprócz tych właśnie gości zdecydowana większość stanowili byli pracownicy i obecni, przedstawiciele Rady Rodziców z dziećmi, dzieci biorące udział w przedstawieniu i ich rodzice oraz ludzie którzy przez te 50 lat mieli swój wkład w rozwój placówki.(nie wszyscy zaproszeni mogli przybyć stąd niewiele jednak wolnych miejsc). Mający jak zwykle żal i pretensje albo zbyt mało interesują się życiem przedszkola, albo zawsze znajdują pretekst do krytyki. Uroczystość była wspaniała, uhonorowani Ci którym się to należało, a pani dyrektor od roku zarządza placówką,( już wiele zrobiła), a nie od września. Moje dziecko dopiero pierwszy rok uczęszcza do \\\\\\\"Okrąglaczka\\\\\\\" , a jestem zorientowana w życiu przedszkola. Rodzice mający pretensje dla was informacja z tablic ogłoszeń, we wtorek jest dzień otwarty głównie dla absolwentów, ( odwiedzanie starych i nowych kątó
~Lee 10-10-2010 13:50
Oj, prosiaczki i zadrośniczki taplajcie się dalej w swoim ciepłym błotku!
~mb61 10-10-2010 13:54
cd. Rodzice mający pretensje dla was informacja z tablic ogłoszeń, we wtorek jest dzień otwarty głównie dla absolwentów, ( odwiedzanie starych i nowych kątów,spotkania z wychowawczyniami i personelem, wspomnienia , wspomnienia...), a dla wszystkich obecnie chodzących do przedszkola i rodzin w piątek festyn "Ziemniaczek - Okrąglaczek". A wracając do obchodów w Filharmonii to ja nie zwróciłam uwagi na polityków, władze, a na przepiękne występy wszystkich artystów od najmłodszego do najstarszej i to było naprawdę ważne i piękne, tutaj także nie wystąpili wszyscy artyści jacy "wyszli" z "Okrąglaczka"przez te 50 lat. No i a'propos zaproszeń - zapraszacie na swoje uroczystości wszystkich, raczej nie, z prozaicznego powodu, żadne pomieszczenie nie jest z gumy. Obchody musiały by się odbywać w dawnej hali ludowej we Wrocławiu i trwać kilka dni. Jak zwykle "marudy"(delikatnie mówiąc) zepsują najpiękniejszy nastrój i humor. Przypuszczam również,że zdecydowana większość rodziców nie
~mb61 10-10-2010 14:02
Przypuszczam również,że zdecydowana większość rodziców nie zna nawet z widzenia męża pani dyrektor, nie mówiąc o przynależnościach partyjnych. Nie mieszajcie naszego "Okrąglaczka" w walki polityczne, jak wam nie odpowiada zmieńcie placówkę. Moje dziecko i jak wiem zdecydowana większość dzieci jest szczęśliwa nie brudźcie nam atmosfery polityką. .
~mama21 10-10-2010 14:58
Trzeba dodać że na tą uroczystość w filharmonii dzieci zostały przygotowane przez panią Agatkę Guzewicz Dziękujemy :)
~mama21 10-10-2010 16:43
Trzeba dodać że na tą uroczystość w filharmonii dzieci zostały przygotowane przez panią Agatkę Guzewicz Dziękujemy :)
~JIK 11-10-2010 10:37
czytając wypowiedzi jest mi przykro bo jubileusz był uroczystością Przedszkola ,pracownicy i dyrektor przygotowywali spotkanie z duzym wyprzedzeniem i ogromnym zaangażowaniem ,nie po to aby czytać czyjeś żale , wszyskim sie podobało ,uroczystośc była na wysokim poziomie i to jest najważniejsze oby tak dalej...
~absolwent 11-10-2010 13:03
A na czym będzie polegał dzień otwarty? zwiedzanie sal? spotkania?......?
marciaJG 12-10-2010 17:37
jakieś hmm 7 lat temu bez specjalnej okazji, po prostu na pokazie dla rodziców tańczyliśmy w tych samych strojach ;|:D
~feta do mb61 14-10-2010 13:14
Droga Mamo Predszkolaka, pochodź jeszcze z rok do przedszkola a może będziesz obiektywna w swych sądach. Pozwól na swobodę wypowiedzi tym, którzy w Okrąglaczku są dłużej. Festy będzie okazja do wyciągnięcia od nas kolejnej forsy na remonty. A fundusz RAdy Rodziców dalej jest wielka niewiadomą. Bo nawet ksero jest odpłatne dla grup, nie mówiąc o kredkach, farbkach, nożyczkach, bibule, kleju itd.
~Leon 14-10-2010 21:41
Tak, Tak. Okrąglaczek to najgorsze przedszkole w mieście, przedszkolanki, biją i piją, w przedszkolu pracują sami złodzieje... znaczy sie o miejsce też zabiega cały element tego miasta. Zazdrosne baby zamiast wylewać tu swoją żółć i niespełnienie, posprzatajcie własne domy i przedszkola... a najlepiej zacerujcie meżom w końcu skarpetki!
~margotjot 15-10-2010 0:14
Co w nas jest Polakach, że uwielbiamy narzekać i krytykować? Proszę wziąć i przygotować taką uroczystość, a potem oceniać. Wielkie brawa dla Pani dyrektor i całego personelu za organizację, a podziękowania dzieciom i absolwentom za artystyczną ucztę. Cała impreza ze smakiem i tylko i wyłącznie w temacie jubileuszu bez przechwałek i zbędnego gadulstwa. Wielkie ukłony.
~jik 15-10-2010 14:16
Przedszkole nie jest przymusem ,skoro rodzic jest niezadowolony może skorzystać z innych ofert , krytykowanie na forum jest płaskie ,wręcz żenujące , może odgrywa się ktoś kto jest niezadowolony z życia rodzinnego ,a odgrywa się na przedszkolu ,może przyczyn zaistniałej sytuacji nalezy poszukać u siebie , jak ktos chce uderzyć to kij znajdzie ?
~noel 18-10-2010 11:25
Pani S proszę nie uzywać sprzetu Uniwersytetu Ekonomicznego do celów prywatnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Laptopy do nauki on–line

Spotkali się z nauczycielami

Trwa "Davos" w Karpaczu

Minister z wizytą w KPSW

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
774
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%