MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

“Okrąglaczek” laureatem konkursu MEN “Mam 6 lat”

Wiadomości: Jelenia Góra/Kraj
Czwartek, 29 maja 2014, 8:19
Aktualizacja: 14:10
Autor: Manu
Fot. Archiwum Jelonki.com
Jeleniogórskie Przedszkole Miejskie nr 27 “Okrąglaczek” (przy ul. Juliana Tuwima) zajęło drugie miejsce w rozstrzygniętej w minioną środę (28 maja) w Warszawie trzeciej edycji ogólnokrajowego konkursu Ministra Edukacji Narodowej “Mam 6 lat”.

Konkurs “Mam 6 lat” adresowany był do Rad Rodziców przedszkoli, szkół podstawowych oraz do uczniów. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie inicjatyw podejmowanych, by zapewnić sześciolatkom przyjazną adaptację do edukacji szkolnej.

Przedszkole Miejskie nr 27 “Okrąglaczek” zdobyło drugie miejsce w kategorii “Przyjazne przejście z przedszkola do szkoły”. Uczestnicy oceniani w tej kategorii mieli za zadanie opisać (oczekiwane były formy literackie lub prezentacje multimedialne), w jaki sposób ich przedszkole współpracuje ze szkołą, “aby przejście z przedszkola do szkoły było łagodne i przyjazne”.

Organizowany przez MEN konkurs “Mam 6 lat” stanowi element kampanii promującej obniżanie wieku szkolnego. Jego celem jest również upowszechnianie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz korzyści płynących z wcześniejszego rozpoczęcia nauki, jak również promowanie umiejętności dzieci sześcioletnich nabywanych w szkole.

Ten rok szkolny 2013/2014 jest ostatnim, kiedy rodzice mieli prawo wyboru, czy ich sześcioletnie dziecko pójdzie wcześniej do szkoły. 1 września br. obowiązkiem szkolnym objęte zostaną sześciolatki urodzone w pierwszej połowie 2008 r. Pozostałe dzieci z tego rocznika rozpoczną naukę w 2015 r. W latach 2009-2013 z prawa wcześniejszego rozpoczęcia nauki skorzystało w zależności od rocznika od 5 do około 20% sześciolatków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 29-05-2014 13:54
Tuwima a nie Tuwiama - wypadałoby przeczytać napisany przez siebie tekst. Żałosne, że niemal w każdym artykule są błędy i oraz różne nieporadne formy stylistyczne.
~Absolwent 29-05-2014 14:14
Gratulacje!!! Dla placówki, Pani Dyrektor, Rodziców i ich Pociech!
~rodzic12 30-05-2014 10:25
a to ciekawe, z którą szkołą współpracowała placówka bo to wskazywałoby na to, że w Jeleniej są super przygotowane szkoły na przyjęcie 6-latków
~też rodzic 30-05-2014 20:02
Jak można wspierać kampanię przeciwko której powstają uzasadnione protesty "Ratujmy Maluchy" No i co z tego że przejście z przedszkola będzie łagodne jak nieprzygotowane szkoły zepsują wszystko a jeśli do tego dziecko nie jest dojrzałe emocjonalnie to problem na całe życie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Trwa budowa punktu widokowego

Koderzy ze Ścięgien

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2200
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%