MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Okradli nie tylko urząd stanu cywilnego

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Czwartek, 24 kwietnia 2008, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: TEJO
Szampanem dla nowożeńców „oblali” włamanie do USC w Lwówku Śląskim dwaj przestępcy, którzy plądrowali także inne obiekty w powiecie. Sprawcy skradli elektronarzędzia i inne drobne przedmioty, czym spowodowali straty na łączną kwotę ponad 13.000 złotych.

Wpadli na gorącym uczynku, kiedy włamywali się do sklepu z telefonami komórkowymi. Najpierw wybili szybę i usiłowali wyłamać znajdującą się w oknie kratę. Wtedy złapali ich policjanci. Sprawcy mają 21 i 31 lat.

Nie było to ich pierwsze włamanie tego dnia. Wcześniej złodzieje włamali się do pomieszczeń Urzędu Stanu Cywilnego w Lwówku. Mężczyźni do środka dostali się wykorzystując znajdujące się obok rusztowanie. Tam splądrowali niektóre pomieszczenia i przygotowali sobie drobne rzeczy do wyniesienia

Wśród łupów były: czajnik elektryczny, lampki i zegar ścienny. Ponadto w trakcie „buszowania” po szafkach znaleźli, a następnie wypili szampana, który był przygotowany dla nowożeńców. Spowodowali straty w wysokości ok. 1.000 złotych.

Policjanci ujawnili, że zatrzymani mężczyźni mają na swoim koncie jeszcze co najmniej dwa włamania do warsztatu i jednej z firm. Sprawcy w obu przypadkach ukradli elektronarzędzia: szlifierki, wiertarki, lutownice, i przewody elektryczne. Łupy były warte około 12.000 złotych.

Za kradzież z włamanie grozi kara więzienia do 10 lat. Obaj mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świętują Niepodległość

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Porozmawiaj o tym z notariuszem

Komentarze (2) Dodaj komentarz

ebee 24-04-2008 12:20
Jak miło czytać ,że są miejsca,gdzie policja jest skuteczna ! Szkoda, że jednym z tych miejsc nie jest Jelenia Góra - eldorado dla wszelkiego półświatka !
piipi 24-04-2008 12:42
..na pewno w tym paluszki "maczal" smutny i opuszczony..i zdradzony narzeczony.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koniec remontu drogi w Zachełmiu

Udany Piknik Strzelecki

Oszust pod kluczem

Nie bądźmy obojętni

Efekty zmian klimatycznych  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
830
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%