MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Oko w oko z Młodymi Duchem

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 11 czerwca 2016, 8:12
Aktualizacja: 8:15
Autor: Przystań Twórcza
Fot. Przystań Twórcza
Członkowie Klubu Seniora serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej „Oko w oko”. Wydarzenie uświetni koncert uczestników Cieplickiej Sceny Młodych: Konrada Boznańskiego i Tomasza Tafa. A wszystko odbędzie się w środę (15.06) o godz. 16.00 w Przystani Twórczej–Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze przy ul. Cieplickiej 74. Wstęp wolny.

W marcu odbyła się sesja fotograficzna „Młodzi Duchem w obiektywie”. Jej autorem jest Patrycja Stachów, która w obiektywie uchwyciła portrety seniorów. Patrycja jest absolwentką Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Obecnie uczy się w Wyższej Szkole Fotografii we Wrocławiu. Jej pracę dyplomową w postaci wystawy fotograficznej „Poznaj mój zespół” będzie można oglądać od 14 czerwca w Domku Romańskim we Wrocławiu.

Członkowie Klubu Seniora są pomysłodawcami i gospodarzami wydarzenia oraz biorą udział w większości przygotowań do wystawy. Spotkanie rozpocznie się około godz. 16.15 autorskim pokazem młodych wykonawców: Konrada Boznańskiego i Tomasza Tafa, którzy są laureatami m.in. Cieplickiego Kutra Artystycznego - Festiwalu Młodych Talentów, Konkursu Piosenki Polskiej Głosowisko i wielu innych.

To jednak nie koniec przygód seniorów z fotografią. Wśród członków klubu jest zapalona fotografka, która utrwaliła na zdjęciach ostatnią wycieczkę „Młodych Duchem” do Żywego Banku Genów w Jagniątkowie. Zdjęcia ukażą się wkrótce na fanpag’u Przystani Twórczej. Warto wspomnieć, że spotkanie w Jagniątkowie prowadziła Anna Kaligórska z Karkonoskiego Parku Narodowego, która opowiedziała o rzadkich gatunkach roślin hodowanych w Banku Genów m.in. o roślinach występujących jedynie w naszych górach. Następnie odbył się spacer nordic walking po Karkonoskim Parku Narodowym, podczas którego seniorzy mieli okazję zobaczyć odłownię na jelenie, szkółki leśne i tereny chronione. Miłą niespodzianką było znalezienie 30 cm podgrzybka.

Klub Seniora Młodzi Duchem realizowany jest w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Zadanie pn. Przystań Wielu Pokoleń – Stwórzmy Miejsce Naszych Spotkań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Zderzenie mazdy z citroenem

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 11-06-2016 9:18
wernisaż połączony z koncertem, takie interdyscyplinarne imprezy uwielbiam najbardziej :)
~gluś 11-06-2016 17:49
fantastyczna sprawa :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowa kolekcja szkła artystycznego w Muzeum Karkonoskim

Marcin Masecki na finał Silesia Sonans

Niedziela w muzeum

"Kwiat Jabłoni” zagra „niemożliwe” w Muflonie

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
626
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
4%