MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Oko w oko z groźnym wilkiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 2 lutego 2008, 8:11
Aktualizacja: 13:29
Autor: rylit
Fot. rylit
Chcesz usłyszeć, jak wyje wilk? Możesz zobaczyć jego norę i poznać obyczaje wilczej watahy. I to bez żadnego ryzyka, że Cię napadnie i pożre. Wystarczy przyjść do Muzeum Przyrodniczego w Parku Zdrojowym w Cieplicach.

„Wilki” to kolejna już wystawa niemiecka prezentowana w Polsce. Dofinansowana ze środków Unii Europejskiej i jest nowoczesnym sposobem prezentacji tematu „Wilki na Łużycach” wykorzystując wszelkiego rodzaju środki medialne do jak najlepszego przedstawienia tematu.

Dzięki przejrzystym planszom zwiedzający może dokładnie poznać życie wilków dwóch watah wilczych, które od kilku lat ponownie bytują w lasach naszych zachodnich sąsiadów. Tę ciekawą prezentację uzupełniają eksponaty w postaci wypchanych wilków, rekonstrukcja nory wilczej.

Przez cały czas trwania wystawy można oglądać film o wilkach oraz przy pomocy urządzenia nagłośniającego posłuchać wilczego wycia.
W piątek wystawę otworzył dyrektor Muzeum Przyrodniczego Andrzej Paczos, który przetłumaczył teksty z wystawy na polski. Dyrektor przedstawił gości z Niemiec, twórców wystawy, Dr Karin Hohberg i Prof. Dr Willi Xylander. Przybyli też samorządowcy.

Ciekawy i nowoczesny, niespotykany w naszych salach wystawowych sposób dogłębnego zaprezentowania tematu wystawy, wywarł na zwiedzających duże wrażenie. Wystawę będzie można oglądać do 14 lutego. Dostępny jest bardzo ciekawy przewodnik po wystawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Szansa na remont "zameczku"

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~marcino 2-02-2008 11:05
mieszkam w cieplicach i uważam że każdy człowiek z okolic powinien chociaż raz udać się do naszego pięknego muzeum. Bardzo fajny pomysł z tymi wilkami. Ja na pewno się tam przejde.
~Mr. T 2-02-2008 11:06
Wydaje mi się ze na zdjęcie artykułu widziałam lepszę w galerii niż kilku kolesi gadających i to większość plecami do obiektywu. Coś związane z wilkami to chyba z lupą szukać
piipi 3-02-2008 19:50
....hau,hauuuuu....przybadz wilku.......TU....hau~~~

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Przetarg na Szklarską Porębę Średnią

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

To teren zapuszczony

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
519
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%