MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Okazja kusi przestępców

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 26 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 lutego 2007, 12:26
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
W Karpaczu złodziejska para okradła śpiącego i pijanego mężczyznę. Złodziej z „fantami” wpadł także w Jeleniej Górze.

W minioną sobotę w jednym z mieszkań w Karpaczu właściciel urządził suto zaprawianą alkoholem imprezę. Zaprosił swoich znajomych. Okazało się, że gospodarz przecenił swoje możliwości: upił się i zasnął. Goście czystych zamiarów nie mieli: okradli go.

– Z mieszkania wynieśli tuner telewizji satelitarnej, telefon komórkowy oraz narzędzia elektryczne – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Po „ciężkiej” pobudce okradziony mężczyzna zorientował się o czynie swoich kompanów i zawiadomił policję. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców, którymi okazała się para mieszkańców miasta pod Śnieżką: 17-latek i o 30 lat starsza od niego kobieta. Młodociany przestępca już wcześniej notowany był jako sprawca czynów karalnych.

Złodziei osadzono w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Staną przed sądem. Grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Tymczasem nawet 10 lat w celi może spędzić inny przestępca, którego policja zatrzymała po pościgu w nocy z 24 na 25 lutego na ulicy Gałczyńskiego w Jeleniej Górze.
Jak przekazuje nadkom. E. Bagrowska, patrol zauważył 24-letniego mężczyznę dźwigającego pakunki, co w środku nocy policjantom wydało się dziwne. Człowiek na widok radiowozu zaczął uciekać, ale po kilku minutach wpadł w ręce stróżów prawa.

Okazało się, że w pakunkach był zestaw muzyczny, wzmacniacz samochodowy, torba turystyczna, dokumenty oraz wiele innych przedmiotów. Wszystko pochodziło z dwóch kradzieży, których złodziej wcześniej dokonał.

Złupił okoliczny dom jednorodzinny a także tej samej nocy włamał się do samochodu renault. Jego właścicielka poniesione straty oszacowała na kwotę blisko 5000 zł.
24-latek był już wcześniej notowany przez policję. Jak wspomniano, za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tajemnice Książa

Mazolewski show!

Trudny dojazd do SP 3

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~roksi 27-02-2007 10:32
ale frajernia dali się złapać

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Park już gotowy

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Przeciw inwazji śmieci

Seniorzy na scenie

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
70
Tak
67%
Nie
27%
Nie wiem
6%