MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ogrzejemy się przy koksownikach czekając na autobus?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 4 lutego 2012, 12:16
Aktualizacja: 12:17
Autor: Es
Fot. ....
Ustawienie przy najważniejszych przystankach komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze pojemników z rozżarzonym koksem zaproponował samorządowcom radny Oliwer Kubicki z Prawa i Sprawiedliwości.

Wprawdzie mróz w sobotę nieco sfolgował, synoptycy jednak prognozują powrót syberyjskich temperatur w przyszłym tygodniu. - W związku z tymi nadzwyczajnymi okolicznościami zwracam się z wnioskiem o ustawienie koksowników przy najważniejszych przystankach komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze – napisał do prezydenta miasta Marcina Zawiły Oliwer Kubicki.

Radny podkreśla, że w niektórych miastach (Warszawie, Zielonej Górze, Tczewie, Gdańsku) miejscowe władze zdecydowały o ustawieniu koksowników na przystankach, gdy tylko temperatura spadnie poniżej minus 10 stopni Celsjusza.

- Tona koksu kosztuje ok. 1500 zł, koksowniki (jeżeli miasto ich nie posiada) można zakupić w Internecie (300 zł za sztukę), a zamówienia są realizowane z dnia na dzień. Z pewnością znajdą się także jeleniogórscy rzemieślnicy, którzy wykonają takie zlecenie – dodał radny O. Kubicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni o budżecie  

200 pieczątek w 24 godziny

O przestępczości na naszym pograniczu

Komentarze (47) Dodaj komentarz

~sabotage 4-02-2012 13:03
dobry pomysł, niestety zanim uda się go zrealizować (przetargi) zima się skończy.
~x 4-02-2012 13:06
panie Zawila, mozna za to kasowac bilety- co pan na to? czyzby doradcy zaspali i nie zwietrzyli nowej kasy za ogrzewanie?
~antonio 4-02-2012 13:14
a i proponuję żeby przy każdym koksowniku postawić strażnika miejskiego żeby żaden okoliczny biznesmen nie zwinoł go na skup złomu:)
~mikro 4-02-2012 13:30
nie trzeba przetargu przy takiej kwocie. Sprawę da się załatwić w 2 dni przy odrobinie dobrej woli. Trzeba Tylko chcieć.
~Obywatel 4-02-2012 13:38
Fajny pomysł lecz w Jeleniej Górze jest niewykonalny ze względu na "Dorodną młodzież" która widząc taki koksownik przewróciłaby go na wiatę autobusową i z pewnej odległości z uśmiechem na twarzy spoglądałaby na gaszenie pożaru przez strażaków a potem codziennie by spoglądało na to jak ludzie przewracają się na lodzie pozostałym po gaszeniu wiaty. Niestety niektórzy z obywateli Jeleniej Góry nie ucywilizowali się do takiego poziomu by szanować mienie i innych mieszkańców naszego miasta miasta.
~Error 4-02-2012 13:51
Oliwer Kubicki takimi pomysłami chce się promować. Żenada...
~ddd 4-02-2012 13:55
a gdzie Papaj specjalista od wszystkiego
~pekd 4-02-2012 13:56
Obywatel - trzeba mieć niezłą fakturę skóry, aby móc wziąć w ręce rozgrzany do kilkuset stopni koksownik i jeszcze manewrować nim nad sobą, rzucając na jakieś przystanki. Conajwyżej można taki kopnąć i tyle. Równie dobrze mogliby włożyć dłonie do pieca i efekt były taki sam.. Poparzenia 3ego stopnia.. Pomijam głupotę komentujących powyżej ('twardy elektorat) którzy nawet pomysł ustawienia źródła ciepła w mróz widzą jako szczyt głupoty kionkurentów partyjnych.. Hm, głupora zaraża..
~Pyzdra 4-02-2012 14:01
Do ~okiemzgury; Jak najbardziej zgadzam się z przedmówcą. Te dwa wymienione nazwiska, reprezentujące Partię i Socjalizm (PiS), prezentują "puste frazeologizmy", która balansuje na granicy błędu unieważniając prawdę. Cierpiący na syndrom Piotrusia Pana i "grzecznego chłopca" Panowie młodzi dwaj od czasów, gdy skrupulatnie opowiedają mediom i na blogach jaki obecny prezydent jest ZŁY, ich notowania w społeczeństwie skoczyły. Aktualnie spędzają nie tracą tchu w brawurowej karierze. Nie trawię ludzi, którzy wojują z władzą podpuszczając i manipulując ludźmi do buntu. Przecież wszelka władza pochodzi od Boga! Czekam więc na owoce ich ciężkiej pracy. Bo na razie ogranicza się ona do malkontenctwa, facebooku i blogów. I żeby było jasne, nie jestem fanem Pana Zawiły i PO.
~Aaron Pałkin 4-02-2012 14:12
Dla zwiły i spółki temat chyba nie do przeskoczenia, to ich POprostu przerasta.
~bumcyk 4-02-2012 14:13
Do Pyzdra i Error to marznijcie dalej, byle tylko PiSowi na złość zrobić.
~Pyzdra 4-02-2012 14:54
Do ~bumcyk-a: Ten złośliwy komentarz (to marznij dalej) pozostaw dla siebie samego. Nie mam nic do PiS-u i do ludzi z tą partią związanych. Czasami patos na scenie politycznej jest bardzo pusty. Więc wolałbym, by "gniewni" nie pokazywali na każdym kroku, że Zawiła to ten ZŁY i NIEDOBRY DLA JG, ale zaczęli od siebie wymagać. Póki co ich internetowa pustka przeraża, zniechęca i gorszy. Nie dam się na to nabrać. Naiwności dość.
~s. 4-02-2012 15:11
Do Pyzdra: Dlaczego nienawidzisz PIS-u ?
~:)) 4-02-2012 15:11
Po co koksowniki nie lepiej podniesc ceny biletow o 10-20% ?przeciez ogrzewanie autobusow tez kosztuje...
~ 4-02-2012 15:19
DOLNOŚLĄZAK. Chylę czoła przed Oliwierem. Z nostalgią wspominam PRL-owskie koksowniki na ulicach miast w pamiętna mroźną noc. Dobrze, że młody Oliwier /świadomie lub nie/ zamierza wprowadzić coś co w ubiegłym stuleciu znakomicie sie sprawdziło.
~patrzygała 4-02-2012 15:20
oj ludziska oto kur+_!@ polska właśnie - jaki by prezydent by nie sprawował władzy to źle wszystko źle do dupy i masakra polacy jak wy chcecie tak dalej żyć ?
~Justyś 4-02-2012 15:48
Brawo. Super pomysł, oby udało się to zrealizować jak najszybciej.
~mikro 4-02-2012 15:51
a czy Kubicki napisał złe słowo na prezydenta? Dla Was czyjś dobry pomysł = krytyka PO? To jest chore. Radny zgłosił propozycję i tyle. Ci w ratuszu byli zajęci podwyżkami za czynsze i wodę (?).
~bumcyk 4-02-2012 15:56
do Pyzdry to nie narzekaj jak ktoś coś wymyśli tylko dlatego że jest z PiSu.
~albatros 4-02-2012 16:02
Wszystkie telewizje już mówią o wybuchu w bloku w Jeleniej Górze, to se włączcie abyście widzieli co napisać, redaktory zaspane :(
~ 4-02-2012 16:09
Super pomysł !!! Jeszcze przydałyby się koksowniki we wczesno porannych autobusach ...
~pręgierz 4-02-2012 16:18
Co za GRAJDOŁ..!!!Znów jakaś debilna dyskusja..Już sam tytuł może powalić,że nie wspomnę o podtekstach politycznych!!!Jakież to typowo POLSKIE...Te koksowniki mogłyby stanąć,tak sobie "normalnie"na tych przystankach/lub już stać/,ale teraz konieczna jest "debata",wnioski,ustalenia i te wszystkie "wymiociny" polityczne...Gość z "PiS"-u wnioskuje,ale zatwierdza z "PO"...Ooooo i co to będzie??
~Filipek 4-02-2012 16:22
Tylko kto za to zapłaci.Może dietę Kubickiego i innych radnych na to przekazać. Czekam na decyzję panie Kubicki.
~Pyzdra 4-02-2012 16:38
Winni się tłumaczą. No, ale dobrze, wyjaśnię, jeśli Państwo pozwolicie. Kocham PiS ! Nie napiasłem nic, że pan Kubicki "napisał złe słowo na prezydenta". Wszyscy tu krzyczą, że pan Kubicki to "jeleniogórski Pomysłowy Dobromir"? I wszystko zależy od tego gdzie, kiedy, i ile czasu się czeka na komunikację miejską. To zła decyzja, niepotrzebny wydatek urzędasów, moim zdaniem podjęta wyłącznie pod publiczkę. Ile czasu trzeba, by nasi niezastąpieni dresiarze wyekspediowali stalowe kosze na inne miejsce? Przy koksowniku zmieszczą się cztery osoby, a ogrzeją się tylko wtedy, gdy staną tuż przy nim. Może to tylko moja subiektywna opinia, ale żeby się ogrzać, to na tym koksowniku trzeba albo usiąść, albo się do niego przytulić.
~ 4-02-2012 16:46
Koksowniki to powinny być szczególnie w przegubowcach i migach. Bo tam jest zimno i nie ukradna... Chyba.
~drupi 4-02-2012 16:50
filipek masz rację dupek robi sobie reklamę a sam zero kasy dokłada do budzetu JG KUBICKI zacznij płacić podatki a póżniej wymyślaj bzdurne propozycje
~Niech to ! 4-02-2012 16:54
W całej Polsce koksowniki stoją od tygodnia. U nas radny wpadł na pomysł! Jakie to odkrywcze ! Jakie to nowatorskie ! Jedyna i godna naśladownictwa inicjatywa w całym Kraju ! Dobrze , że wychodzi z Jeleniej Góry , miasta mogącego pochwalić się odkrywczością , nowatorstwem i kreatywnością wielu myślących ludzi ! Brawo !
~ 4-02-2012 17:06
Koksowniki dobra rzecz w miejscach dla potrzebujących (np. dla bezdomnych) Na przystankach rzecz zbędna, wystarczy, że autobusy będą kursowały punktualnie, a tego nie można zarzucić MZK. Przystanki autobusów i PKP, gdzie nie ma poczekalni, jak najbardziej
~gytra 4-02-2012 17:13
dzisiaj rano autobus nr 6 spoznil sie ponad 15 minut..
~Digital 4-02-2012 17:19
Proponuję koksowniki powstawiać do autobusów. W niektorych zimno jak cholera.
~petent 4-02-2012 18:12
jak macie potrzebe ogrzac sie to zapraszam do Urz. Miasta tam jest taki upal ze w pokojach panie otwieraja okna bo nie ma czy oddychac, na wlasne oczy widzielismy
~ 4-02-2012 18:43
No Rzemieślnik ŁADZIŃSKI ( RADNY ) niech Takie koksowniki wykona w swojej firmie będzie jeszcze taniej .Niech swoje hale ogrzeje żeby pracownicy nie marzli,bo na halach jest tylko +5 stopni
~knugod 4-02-2012 20:02
Przecież w tym mieście nie myśli się o ludziach...tylko o kasie dla urzędasów.Ciekawe co na wiosnę nam zafundują włodarze dziury....Jak wygra PO znowu w Jeleniej ,to aż strach pomyśleć.....-młodzi emigracja a starzy do piachu i to szybko,bo nawet szpital to klęska,bo co mądrzejsi i mający trochę kasy,to jeżdżą do Wrocławia na leczenie!!!!
~ABS 4-02-2012 21:09
bardzo dobrze , z tym żę mrozy się już kończą :)))
~ddd 4-02-2012 21:52
sraty taty koksowniki wymyslili,w tv pokazywali takie w warszawce poogradzane barierkami żeby nikt nie podszedł bliżej niż na 2 metry,bezsens totalny.
~ehhhhh 4-02-2012 22:27
temu Panu już dziękujemy już dzięki jego nie obecności na obradach rady miasta będziemy płacić więcej za wodę !! już na Pana nie będe głosował mieszkaniec ulicy Wyspiańskiego i przekonam sąsiadów żeby nie popełnili tego samego błędu co ja że oddałem na Pana głos....
~ 4-02-2012 22:32
Oczywiści pomyśleli jak już nie potrzebne!Taka polska....;)
rymcycymcy 4-02-2012 22:56
Myślę sobie, że takie koksowniki dobrze byłoby zainstalować bezpośrednio ...w tych autobusach ...koniom, co to ciągną będzie cieplej w tyłki !! ;)))
~kubicus 5-02-2012 8:01
Kubicki niech sobie w domu instaluje a nie w mieście :D tym bardziej że od przyszłego tygodnia mrozów już nie będzie takich wielkich. Trzeba było myśleć wcześniej... ale pomysły się same nie zrodzą usłyszał w mediach to i podkradł pomysł żeby zaistnieć.
~może by 5-02-2012 9:11
Ja myślę sobie żeby tak rymcycymcy zatrudnić do produkcji a później do dozorowania tych koksowników,żeby ciągle grzały. Jak by nie było to zawsze jakaś praca. Jak wiadomo praca uszlachetnia to możne do wiosny by zmądrzał
rymcycymcy 5-02-2012 10:57
09:11 | ~może by | ...zmądrzeć ? ...i to na wiosnę ? Przecież to zupełnie bez sensu, na wiosnę się fajnie głupieje ! ;)
~Tajemnicza 5-02-2012 12:12
Oliwerze przy Gołębiewskim też zimno to tu też postaw koksowniki :) tylko na to cie stać :D
~ja,osobiście 5-02-2012 18:02
koksowniki? nie w Jeleniej Górze!
~:P 5-02-2012 21:25
Nie koksowniki a koksiaki!!!
~Krzysztof 44 5-02-2012 21:39
A może lepiej opał przekazać potrzebującym i nie ogrzewać powietrza?
~jelgór 5-02-2012 21:41
udoskonaliłbym myśl oliwiera: koksiaki nie, ale grille z kaszanką od miasta, przy spóźnieniu autobusu musztarda gratis
~hihi 5-02-2012 22:43
a do grillowanych specjałów po setce :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rajd zdewastował las?

Lewica Razem o ochronie zdrowia

O wolności w BWA

Trudno tak żyć!

Koło ratunkowe dla Flory?

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
489
Tak
52%
Nie
43%
Nie mam zdania
5%